Rubriky:

NHL

Útočné hvězdy se praly! Toews vyzval Henriquea

7. listopadu 2015 12:40 - Newark/Praha

Ve svých týmech mají na starost především ofenzivní úkoly. Jejich doménou je střílení branek či vymýšlení finálních přihrávek. Nicméně v nočním zápase NHL mezi New Jersey a Chicagem si přivlastnili i jinou roli. Útočníci Adam Henrique a Jonathan Toews se do sebe pustili pěstmi. Oba hráče nakonec museli rozdělit až rozhodčí.

Ani jeden z nich není žádný bitkař. Vždyť dohromady měli za loňskou sezónu 64 trestných minut. Henrique 34, Toews 30. Možná nepříznivý vývoj skóre (Chicago prohrávalo 0:2) nebo ostrá výměna názorů zapříčinily, že diváci už v 18. minutě viděli jedinou bitku utkání.

Kapitán Černých jestřábů Toews měl v pěstním souboji navrch. Jedním úderem sejmul Henriqueovi helmu a dál masíroval soupeře ranami. Forvard New Jersey se nezmohl ani na jednu ránu. Toews si za svůj výkon vysloužil potlesk od spoluhráčů.

„Nebylo to nezbytné. Byl to jen výsledek, ke kterému mě dohnala situace. Zkoušíte nakoupnout tým. Raději bych byl ale na ledě a vymýšlel akce v útočném pásmu," vyjádřil se Toews ke své čtvrté bitce v kanadskoamerické soutěži. „Myslím, že i když jsem byl pryč, tak to kluci zvládli suprově," řekl Henrique.

Narážel tak na gól Travise Zajace, který padl dvacet vteřin poté, co oba hříšníci usedli na trestou lavici. Devils se tak ujali vedení 3:0. Nakonec svěřenci Johna Hynese přehráli loňské vítěze Stanley Cupu 4:2.

vat, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..