NY Islanders - Boston 1:2Krejčí přispěl k vítězství Bostonu. Mrázek neinkasoval, ale porážce Detroitu nezabránil

New York

Nejproduktivnější český hokejista v této sezóně NHL David Krejčí se podílel asistencí na vítězství Bostonu nad New Yorkem Islanders 2:1. Detroit podlehl Dallasu 1:4, ve třetí třetině vystřídal v bráně Red Wings zraněného Jimmyho Howarda český gólman Petr Mrázek.

Útočník Bostonu David Krejčí v souboji s obráncem New Yorku Islanders Nickem Leddym.

Boston ukončil sérii tří porážek za sebou až na ledě New Yorku Islanders. Krejčí se podílel na úvodní brance, která padla při dvojnásobné přesilovce, kdy na trestné lavici seděli Židlický a Strait.

Krejčí parádně načasovanou přihrávkou podél brankové čáry vybídl ke skórování Ryana Spoonera. Druhý zásah hostů přidal ve druhé třetině Patrice Bergeron. V závěrečném dějství už jen snížil Johnny Boychuk.

Hlavní hvězdou večera se stal hostující gólman Tuuka Rask, který si připsal 36 úspěšných zákroků.

Porážku Detroitu už nedokázal odvrátit gólman Petr Mrázek. Otřeseného kolegu Howarda, jehož zasáhl kolenem do hlavy Jason Spezza, nahradil v duelu s Dallasem v osmé minutě třetí třetiny za stavu 2:1 pro Stars.

Český brankář sice neinkasoval, ale Detroit nakonec dostal v závěru utkání ještě dva góly při riskantní hře bez brankáře. Do sestavy Red Wings se tentokrát nedostal obránce Jakub Kindl.

Výsledky NHL:
Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Nyquist - 8. Sharp, 16. Ničuškin, 59. Seguin, 60. Eakin. Střely na branku: 22:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit 11:06 minuty a ze dvou střel neinkasoval. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Nyquist (Detroit), 3. Jordie Benn (Dallas).
New Jersey - Vancouver 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Henrique, 17. Cammalleri, 31. Kalinin, 64. Palmieri - 3. Higgins, 32. Edler, 35. Bärtschi. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14 896. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique (oba New Jersey), 3. Bärtschi (Vancouver).
NY Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Boychuk - 13. Spooner (Krejčí), 35. Bergeron. Střely na branku: 37:27. Diváci: 13 197. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).
Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 1. a 18. Panarin, 54. P. Kane, 60. Anisimov - 43. Eberle, 59. Sekera. Střely na branku: 28:36. Diváci: 21 611. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).