Pittsburgh - Montreal 4:3 SNPlekanec znovu bodoval, Montreal ale nakonec padl v nájezdech

Pittsburgh

Cenný skalp nejlepšího týmu letošního ročníku zámořské NHL získali hokejisté Pittsburghu. V domácí Consol Energy Center ve třetí třetině srovnali skóre zápasu s Montrealem a nakonec získali oba body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu Mika Condona překonali jak David Perron, tak i kapitán celku Sidney Crosby, zatímco Marc-André Fleury kryl pokusy Alexe Galchenyuka a Davida Desharnaise. Asistenci při prvním gólu Canadiens v úvodním dějství při přesilovce si připsal i český forvard Tomáš Plekanec.

Útočník Pittsburghu Sidney Crosby překonává v rozstřelu brankáře Montrealu Mika Condona.

Třiatřicetiletý kladenský odchovanec bodoval ve třetím zápase za sebou a s 16 body za 7 gólů a 9 přihrávek mu patří desáté místo ligové produktivity.

Ve druhé třetině Canadiens skóre otočili dvěma góly na 3:2, právě tímto výsledkem vyhráli první vzájemný zápas v sezóně v Pittsburghu. Jenže tentokrát se Tučňáci vzmohli na obrat a výhrou zlomili dlouhou sérii 37 zápasů, které prohráli, pokud museli v závěrečné dvacetiminutovce dohánět náskok soupeře.

"Otáčet zápasy je hrozně důležité a cenné, zvlášť proti soupeřům, jako je Montreal. Vítězství mě samozřejmě těší. S čím nejsem spokojený, je náš výkon ve druhé třetině, takhle hrát opravdu nemůžeme," konstatoval trenér domácích Mike Johnston, jehož svěřenci v prostřední dvacetiminutovce vystřelili pouze jedinkrát na branku, zatímco Montreal třináctkrát.

"V jednu chvíli jsme vedli na střely 30:15 a měli jsme jasně navrch. Ale musíme si uvědomit, že se proti nám chce každý vytáhnout a my musíme hrát naplno celých šedesát minut, pokud chceme uspět," řekl obránce Montrealu P.K. Subban.

Spoluhráč poslal Fleuryho z branky

Nepříjemný okamžik zažil v utkání brankář Fleury, kterého v první třetině zasáhl hokejkou pod oko spoluhráč Ben Lovejoy. Gólman Pittsburghu musel na dvě minuty z branky, pak se ale zase vrátil. "Na chvilku jsem se lekl, protože můj otec přišel o oko právě po zásahu hokejkou. Ale naštěstí to není nic vážného, jen to trochu bolí," uvedl Fleury.

Také druhé utkání středečního programu zámořské soutěže neskončilo v základní hrací době, Anaheim prohrál s Edmontonem 3:4 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Teddy Purcell, gól a dvě přihrávky v dresu vítězů zaznamenal Leon Draisaitl, syn kouče královéhradeckých hokejistů Petera Draisaitla.

Útočník domácích Corey Perry se v duelu trefil dvakrát, zaokrouhlil svoji bilanci na tři sta gólů a dostihl v klubové statistice druhého Paula Kariyu. Nejlepším střelcem Ducks v historii zůstává se 457 zásahy "Finský blesk" Teemu Selänne.

Výsledky zápasů NHL:
Anaheim - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 11. a 47. Perry, 42. Horcoff - 25. Draisaitl, 46. Klefbom, 49. Nugent-Hopkins, 62. Purcell. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16 505. Hvězdy zápasu: 1. Purcell (Edmonton), 2. Perry (Anaheim), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).
Pittsburgh - Montreal 4:3 po sam. náj. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Dupuis, 20. Määttä, 54. Hörnqvist, rozh. nájezd Perron - 5. Markov (Plekanec), 28. Gallagher, 35. Flynn. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Subban (Montreal).