Pittsburgh padl i pod novým trenérem

Ani výměna trenéra nepomohla Pittsburghu k lepším výsledkům. Premiéra Michela Therriena na lavičce Penguins skončila prohrou s Buffalem 3:4 po prodloužení. Na trestné lavici byl český bek Josef Melichar, Chris Drury dorážkou střely Daniela Briera v nastaveném čase rozhodl o páté výhře v řadě a 13 v 15 posledních zápasech. Drury si připsal stejně jako Aleš Kotalík gól a dvě přihrávky.

V dresu Pittsburghu měl poprvé na dresu asistentské "A" mladíček Sidney Crosby, domácím nepomohla ani defenzivní taktika nového kouče. Therrien kritizoval špatnou kondici svých svěřenců. "Až budeme v lepší kondici, budeme dělat lepší rozhodnutí a hrát lépe," řekl Therrien.

Aspoň bod za prohru v prodloužení zajistil Penguins vyrovnávacím gólem dvě a čtvrt minuty před koncem základní hrací doby Žigmund Pálffy, jehož trefu musel potvrdit videorozhodčí. V dresu Tučňáků vstřelil premiérový gól v NHL Michel Ouellet.

V pohodě zvítězilo Chicago, které porazilo trápící se St. Louis 5:1. V dresu Černých jestřábů se prosadila pětice hráčů, gólman Chabibulin si připsal 32 zákroků, chytil i penaltu Douga Weighta v polovině druhé třetiny za stavu 2:0.

Gólem okořenil svoji premiéru v NHL jednadvacetiletý Petr Kanko, jehož Los Angeles vyhráli v Anaheimu 4:3 po samostatných nájezdech. V rozhodujících nájezdech se prosadil jen Slovák Pavol Demitra a Rus Alexander Frolov. Anaheimu nepomohl ani gól Petra Sýkory ze závěru první třetiny.

Ani pětidenní herní přestávka nezastavila formu nové posily San Jose Joe Thorntona. Bývalý kapitán Bostonu gólem a přihrávkou pomohl Žralokům k výhře 4:1 nad Washingtonem. Sharks po příchodu Thorntona ještě neprohráli. V dresu San Jose se trefil i český útočník Milan Michálek.

Pittsburgh - Buffalo 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. Ouellet, 38. Malone, 58. Pálffy - 22. Briere (Kotalík), 29. Hecht, 40. Kotalík, 62. Drury (Kotalík). Zásahy brankářů: Fleury 31/27 - Biron 30/27. Diváci: 16 648.
Chicago - St. Louis 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Hilbert, 19. Lapointe, 37. Bell, 59. Vorobjov, 60. Dowd - 31. McAmmond. Zásahy brankářů: Chabibulin 33/32 - Sanford 4/2, Bacashihua 16/14. Diváci: 14 082.
Anaheim - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. P. Sýkora, 22. Marchant, 30. Lupul - 8. D. Armstrong, 16. D. Brown, 46. Kanko, roz. nájezd Demitra. Zásahy brankářů: Giguere 37/34 - Garon 45/42. Diváci: 17 174.
San Jose - Washington 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 13. Cheechoo, 17. J. Thornton, 23. M. Michálek, 56. McCauley - 48. Clymer. Zásahy brankářů: Nabokov 26/25 - Kölzig 33/29. Diváci: 16 459.