Washington Capitals - Calgary Flames 2:3 PP Z Čechů pálil pouze Frolík. Hudler s Kindlem asistovali

New York

Michael Frolík byl jediným českým úspěšným střelcem v nočních zápasech kanadskoamerické NHL. Svou čtvrtou trefou v sezóně pomohl k vítězství Calgary 3:2 v prodloužení nad Washingtonem. Na jeden gól nahrával i Jiří Hudler. Asistencí se do statistik zapsal i zadák Detroitu Jakub Kindl. Rudá křídla ale nestačila na San Jose, kterému podlehla 2:3.

Český útočník Michael Frolík (67) po vstřelení gólu přijímá gratulace od spoluhráčů.

Frolík otevřel střelecký účet až ve druhé třetině duelu. Od spoluhráče z útoku Sama Bennetta dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a střelou k tyči překonal Philippa Grubauera v bráně Capitals. Pro Frolíka to byl čtvrtý zásah v ročníku, předchozí tři zaznamenal před čtrnácti dny proti Edmontonu. Flames se tak dostali do vedení, které na začátku závěrečné části navýšil Sean Monahan. Asistenci u této branky si připsal Jiří Hudler. Washington ale zabral a skóre vyrovnal zásluhou Michaela Latty a Jaye Beagla. V prodloužení si opět vzal slovo nejlepší střelec Plamenů Monahan a z protiútoku po spolupráci s Brodiem zařídil hostům vítězství.

Situace byla na hraně pravidel, Monahan totiž nabruslil do útočného pásma skoro současně jako Brodie. „Nemyslím si, že to byl ofsajd. Viděl jsem, jak přejel (Brodie) modrou čáru. Já jsem to pak podle něj načasoval. Byl jsem si celkem jistý, že z toho může být gól. Je to super pocit, když rozhodnete v prodloužení. Na tomhle vítězství můžeme stavět a snad na to navážeme v neděli proti Chicagu," řekl Monahan.

Svěřenci Boba Hartleye nadále zůstávají předposlední v Západní konferenci.

Ani nahrávka Jakuba Kindla nestačila Detroitu na bodový zisk proti San Jose. Český zadák nabil necelé dvě minuty před koncem Teemu Pulkkinenovi, jenž ranou do šibenice pouze zkorigoval stav na 2:3. Brankář Petr Mrázek tentokrát kryl záda Jimmymu Howardovi, jenž propustil tři z třinácti střel z hokejek soupeře, čímž dosáhl na necelých 79% (78,6%) úspěšnosti zákroků. První hvězdou duelu byl vyhlášen Slovák Tomáš Tatar, jenž zapsal bilanci 1+1. Poprvé v sezóně nastoupil v dresu Rudých křídel po vleklých problémech s kotníkem Rus Pavel Datsyuk. „Byla to zábava vrátit se zpátky. Na začátku mi připadalo, že každý okolo mě létal. S každým střídáním to ale bylo lepší a lepší. Ve třetí třetině už to bylo ok. Možná v dalším zápase už na mě spoluhráči nebudou čekat, až je doženu."

V sérii porážek pokračují hokejisté Anaheimu. Ti prohráli potřetí v řadě, tentokrát padli z Islanders 1:4. Dva góly zaznamenal dánský útočník Frans Nielsen. Za Ostrovany nenastoupil obránce Marek Židlický.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Columbus 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Hörnqvist - 32. Hartnell, 33. Saad. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).
Washington - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 46. Latta, 56. Beagle - 42. a 62. Monahan (na první Hudler), 28. Frolík. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Rämö (Calgary).
Detroit - San Jose 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Tatar, 59. Pulkkinen (Kindl) - 8. Karlsson, 18. Nieto, 31. Pavelski. Střely na branku: 28:14. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Jones (oba San Jose), 3. Dacjuk (Detroit).
Anaheim - NY Islanders 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Perry - 43. a 57. Nielsen, 7. Nelson, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Perry (Anaheim).