Carolina - Philadelphia 2:3 PP Voráček poprvé skóroval, Krejčí vyzrál na Mrázka

New York

První gól v sezóně si připsal v NHL český útočník Jakub Voráček. A hned to byla vítězná trefa. V duelu s Carolinou udeřil po třiceti sedmi vteřinách prodloužení, když usměrnil do branky střílenou přihrávku obránce Michaela Del Zotta. V základní hrací době navíc asistoval a výrazně tak pomohl Philadelphii k vítězství 3:2. Ze souboje Davida Krejčího z Bostonu a Petra Mrázka z Detroitu vyšel vítězně forvard Bruins. Medvědi doma vyhráli 3:1 a vítěz Stanley Cupu z roku 2011 se na tom podílel jednou brankou. Bodově se prosadili i Tomáš Plekanec z Montrealu, Tomáš Hertl ze San Jose, Martin Hanzal z Arizony a Roman Polák z Toronta.

Český útočník David Krejčí (46) z Bostonu Bruins přemýšlí, co udělá s pukem. V cestě mu stojí obránce Detroitu Red Wings Drew Miller (20).

Sedmnáct utkání. Tak dlouho Voráček letos čekal na úspěšný zásah v NHL. Dočkal se proti Carolině. „Byl tam oční kontakt, takže jsem věděl, co přijde. Trefilo to moji hokejku a zaplaťpánbůh to tam spadlo," radoval se kladenský rodák. „Už jsem skoro zapomněl, jaké to je dát gól," dodal. Rozhodující akce Flyers se urodila z výborného napadání Clauda Girouxe v útočném pásmu. Kanaďan obelstil obránce Rona Hainseye a našel na modré Del Zotta. Ten adresoval Voráčkovi přesný střílený pas, s čímž si šestadvacetiletý Čech poradil a zajistil tak týmu z Pensylvánie vítězství.

Po jednozápasové pauze se vrátil do branky Detroitu Petr Mrázek. Vítězný comeback se ale nekonal. Proti byli hokejisté Bostonu, kteří i zásluhou Davida Krejčího, doma zdolali Rudá křídla 3:1. Český centr ve druhé třetině umístěnou střelou nad beton, navíc do protipohybu, nedal Mrázkovi šanci a zaznamenal tak osmý zásah v sezóně. Právě prostřední dějství bylo klíčové. Medvědi v něm vstřelili v rozmezí od 28. do 37. minuty všechny trefy. O čestný úspěch hostů se postaral třináct minut před koncem v přesilové hře Justin Abdelkader.

Další český gólman Ondřej Pavelec začal střetnutí s Nashvillem na lavičce, ale už ve 13. minutě byl za stavu 0:3 jeho kolega Michael Hutchinson odvolán. Ani Pavelec však nedokázal zabránit rozjetým Predators, jenž skórovali ještě čtyřikrát a deklasovali tak Winnipeg 7:0. Své druhé čisté konto udržel Fin Pekka Rinne.

Debakl schytali i hokejisté Montrealu. Ti doma nestačili na Colorado a podlehli mu 1:6. Třemi body se blýskli hned tři hráči Avalanche - Michail Grigorenko (1+2), Nathan MacKinnon (2+1) a Matt Duchene (1+2). O nulu připravil švýcarského brankáře Reta Berru v polovině utkání Brendan Gallagher, jemuž asistoval Tomáš Plekanec.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Rangers 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. E. Karlsson - 3. Kreider, rozhodující sam. nájezd Boyle. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19.310. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. E. Karlsson (Ottawa), 3. Boyle (Rangers).
Boston - Detroit 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 28. Bergeron, 32. Krejčí, 37. Krug - 47. Abdelkader. Střely na branku: 31:23. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,32 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Krug (všichni Boston).
Buffalo - San Jose 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 47. O´Reilly - 2. Vlasic, 63. Marleau (Hertl). Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.611. Hvězdy zápasu: 1. O´Reilly (Buffalo), 2. Marleau, 3. M. Jones (oba San Jose).
Toronto - Vancouver 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. J. Van Riemsdyk, 29. Parenteau, 42. Matthias (Polák), 57. Lupul - 37. Hansen, 51. Burrows. Střely na branku: 40:45. Diváci: 19.798. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Lupul, 3. Matthias (všichni Toronto).
Montreal - Colorado 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 29. Gallagher (Plekanec) - 19. a 19. MacKinnon, 4. Grigorenko, 33. Comeau, 52. Duchene, 55. Mitchell. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Berra, 2. MacKinnon, 3. Duchene (všichni Colorado).
Tampa Bay - Florida 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. a 50. Namestnikov, 16. Paquette, 28. Stralman - 25. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Pirri, 5. Jokinen, 23. Bjugstad, 60. Ebklad. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad (Florida), 2. Namestnikov, 3. Stralman (oba Tampa Bay).
New Jersey - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Schlemko, 27. Cammalleri, 43. Farnham, 55. Stempniak. Střely na branku: 37:21. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Farnham (všichni New Jersey).
Carolina - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Lindholm, 26. V. Rask - 33. L. Schenn (Voráček), 57. Simmonds, 61. Voráček. Střely na branku: 21:19. Diváci: 13.758. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. E. Staal (Carolina).
Columbus - Arizona 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 51. W. Karlsson, 6. Johansen, 37. Jenner, 56. Saad - 13. Duclair (Hanzal), 26. Ekman-Larsson. Střely na branku: 21:29. Diváci: 13.702. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. W. Karlsson, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
Nashville - Winnipeg 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. a 52. Jarnkrok, 6. Smith, 13. S. Jones, 15. Ribeiro, 23. Neal, 54. Ekholm. Střely na branku: 34:20. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 47:55 minuty, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,16 procenta. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Rinne, 3. Jarnkrok (všichni Nashville).
St. Louis - Chicago 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 27. a 29. Tarasenko - 5. Shaw, 36. T. Van Riemsdyk, 39. P. Kane, 60. Anisimov. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.808. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. P. Kane (Chicago), 3. Lehterä (St. Louis).
Dallas - Minnesota 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. Spezza, 43. Jamie Benn, 64. Klingberg - 26. Niederreiter, 48. Scandella. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Scandella (Minnesota).
Los Angeles - Edmonton 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Gáborík, 19. Pearson, 29. Lucic, 59. Shore - 26. Draisaitl, 34. Purcell, 56. Hall. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson (Los Angeles), 2. Purcell (Edmonton), 3. Shore (Los Angeles).