NHL

Olesz potvrdil vítězství Floridy ve Washingtonu

19. prosince 2005 07:34 - NEW YORK

Český hokejový útočník Floridy Rostislav Olesz vstřelil v nedělním utkání proti Washingtonu svůj čtvrtý gól v letošní sezóně zámořské NHL a rozhodl o výhře svého celku v hlavním městě v poměru 3:2. Za zmínku stojí i málo vídaný výkon Roberta Luonga v brance hostů, který čelil 55 střelám, z nichž chytil 53.

Jaromír Jágr sice zaznamenal 800. asistenci v NHL, ale jeho New York Rangers si neporadili s Coloradem. O výhře Avalanche rozhodl dvěma góly během minuty Joe Sakic.

Kapitán Avalanche otevřel skóre utkání při přesilovce hostujícího týmu. Záhy po rozehrání, kdy hlasatelé v Madison Square Garden ještě ani nestačili oznámit jméno střelce, Sakic nastartoval k brejku, ale po háčku Martina Straky skončil na ledě. Sudí odpískali samostatný nájezd a jediný střelec Colorada se nemýlil ani napodruhé. O kosmetickou úpravu výsledku se ještě do druhé přestávky postaral s přispěním Jágra Ryan Hollweg.

Dvě asistence si připsal v dresu Chicaga Jaroslav Špaček, které nicméně nestačilo na Dallas. Stars rozhodli o vývoji utkání už v první třetině, kdy vstřelili tři branky a náskok už nepustili. Kouč vítězů Dave Tippett přesto nebyl příliš spokojený. "Výhru samozřejmě beru. Přivítal bych ale, kdyby naše hra byla tvrdší a chytřejší," prohlásil trenér nejlepšího celku Pacifické divize.

New York Rangers - Colorado 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Hollweg (Jágr) - 34. a 35. Sakic. Zásahy brankářů: Weekes 17/15 - Kolesnik 30/29. Diváci: 18200.
Washington - Florida 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 10. C. Clark, 56. Sutherby - 12. Horton (Krajíček), 37. Stümpel, 45. Olesz. Zásahy brankářů: Kölzig 34/31 - Luongo 55/53. Diváci: 10829.
Chicago - Dallas 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 27. Bell (Špaček), 42. Holmqvist (Špaček), 57. Arnason - 1. Modano, 2. J. Jokinen, 20. Arnott, 36. Perrott, 50. Lehtinen. Zásahy brankářů: Chabibulin 20/15 - Turco 32/29. Diváci: 12839.
Anaheim - San Jose 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Branky: 12. Kunitz, 24. S. Niedermayer, 32. Fedoruk, 45. Marchant, 50. R. Niedermayer - 18. a 34. G. Stevenson, 26. Marleau, 49. S. Thornton. Zásahy brankářů: Giguere 34/30 - Nabokov 34/29. Diváci: 16297.

4. Colorado 33 17 3 13 123:110 37
5. Minnesota 32 13 4 15 87:80 30
Pacifická divize:
1. Dallas 30 21 1 8 104:83 43
2. Los Angeles 34 20 1 13 115:97 41
3. Anaheim 34 15 6 13 95:94 36
4. Phoenix 33 16 2 15 91:88 34
5. San Jose 31 14 4 13 96:101 32
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.