Kaberle pomohl Torontu vyhrát divokou přestřelku

Český obránce Tomáš Kaberle pomohl dvěma přihrávkami Torontu porazit v divoké přestřelce Ostrovany z New Yorku. Javorové listy vyhrály 9:6 a jejich brankář Ed Belfour se posunul na druhé místo historických tabulek v počtu výher v NHL. Má jich nyní na svém kontě 448 stejně jako legendární Terry Sawchuk.

Historickým tabulkám vévodí Patrick Roy s 551 výhrami, čtyřicetiletý gólman Toronta bývalou hvězdu Colorada a Montrealu už dohoní jen stěží. Domácí o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0.

I bez své jedničky Martin Birona znovu vyhráli hokejisté Buffala. Ve Philadelphii zvítězily Šavle 2:1 po samostatných nájezdech, rozhodující gól zařídil ruský útočník Maxim Afinogenov. Pro Buffalo to byla devátá výhra na kluzištích soupeře v řadě, Flyers mají problémy se zraněními - mimo hru je stále jejich nejlepší střelec Simon Gagne.

Kanadské derby rozhodl v závěru Pisani

Minnesota porazila Dallas 2:1 a přihrávkou se na výhře podílel i český obránce Filip Kuba. Rozhodující gól zařídil Slovák Marian Gáborík osm minut před koncem zápasu. Jediný gól Dallasu vstřelil Fin Jere Lehtinen, který tak skóroval šesté utkání v řadě, což je jeho nejlepší výkon v kariéře.

V kanadském derby uspěl Edmonton, který i díky dvěma přihrávkám Aleše Hemského porazil Calgary 5:4. Dva góly vsítili domácí Shawn Horcoff i Igor Uljanov, Plamenům nepomohlo ani dvougólové vedení. Vítězný gól zařídil Fernando Pisani 45 sekund před vypršením 60. minuty.

Los Angeles vyhrálo ve Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech, o vítězství rozhodl Rus Alexander Frolov. Vancouver poprvé v sezóně prohráli druhý domácí zápas v řadě, stejně jako při sobotní prohře s Edmontonem.

Philadelphia - Buffalo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Knuble - 48. Gaustad, rozhodující sam. nájezd Afinogenov. Zákroky brankářů: Niittymaki 28/27 - Miller 34/33. Diváci: 19 572.
Toronto - New York Islanders 9:6 (4:4, 4:0, 1:2)
Branky: 30. a 32. Stajan, 9. Ponikarovskij, 11. Klee, 18. Czerkawski, 20. O'Neill, 28. Wellwood (T. Kaberle), 35. Sundin, 53. Tucker (T. Kaberle) - 3. Godard (Martínek), 14. Parrish, 15. Jašin, 18. Collins, 43. York, 54. Asham. Zákroky brankářů: Belfour 33/27 - DiPietro 17/11, Snow 17/14. Diváci: 19 403.
Minnesota - Dallas 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 49. T. White (Kuba), 52. Gáborík - 21. Lehtinen. Zákroky brankářů: Fernandez 31/30 - Turco 22/20. Diváci: 18 568.
Edmonton - Calgary 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Branky: 8. a 36. Uljanov (na první Hemský), 16. a 51. Horcoff (na první Hemský), 60. Pisani - 5. Huselius, 11. Langkow, 26. Phaneuf, 27. Reinprecht. Zákroky brankářů: Morrison 10/7, Markkanen 11/10 - Kiprusoff 32/27. Diváci: 16 839.
Vancouver - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Näslund, 10. D. Sedin, 26. McCarthy - 10. Roenick, 17. Armstrong, 36. Conroy, rozhodující sam. nájezd Frolov. Zákroky brankářů: Auld 27/24 - Garon 25/22. Diváci: 18 630.
4. Colorado3317313123:11037
5. Minnesota331441589:8132
Pacifická divize:
1. Los Angeles3521113119:10043
2. Dallas312119105:8543
3. Anaheim341561395:9436
4. Phoenix331621591:8834
5. San Jose311441396:10132
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher,počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.