Florida - NY Rangers 4:5 PPJágr vystřelil Floridě bod, Pavelec se zranil

Jaromír Jágr si v osmnáctém zápase sezóny NHL připsal 16. bod a svým gólem proti Rangers zařídil Floridě prodloužení. Brankář Ondřej Pavelec opustil duel s Arizonou po dvou třetinách kvůli zranění.

Jaromír Jágr (druhý zleva) slaví se spoluhráči gól na 4:4.

Panteři během posledních tří minut řádné hrací doby dokázali stáhnout dvougólový náskok Jezdců. Aleksander Barkov nejprve při přesilové hře snížil na 3:4 a poté přihrál na vyrovnávací trefu Jaromíru Jágrovi. Český veterán nejprve napálil horní tyč, ale poté, co mu finský spoluhráč přistrčil kotouč zpět, už dokázal prudkou střelou zápěstím srovnat na 4:4.

První útok Floridy byl v zápase velmi vytížen. Třiačtyřicetiletý Jágr odehrál 21 minut, Huberdeau s Barkovem se na ledě zdrželi ještě o něco déle. Jejich úsilí však na výhru nestačilo. Rozhodnutí přišlo v prodloužení, kdy Panthers jako kdyby zapomněli, že v tomto ročníku se hraje dodatečná hrací doba ve třech na obou stranách. Přesilovku za příliš mnoho hráčů na ledě pak zužitkoval Rick Nash, který tak zkompletoval hattrick a po právu byl vyhlášen nejlepším mužem utkání.

Dobře rozehrané střetnutí skončilo pro Ondřeje Pavelce už po druhé třetině. Gólman Winnipegu čelil 22 střelám Arizony, překonali jej pouze Shane Doan a Connor Murphy, kvůli zranění v dolní polovině těla, které mu způsobil právě Doan, však český brankář přepustil místo v brankovišti Michaelu Hutchinsonovi. Mladý Kanaďan ve třetí části už neinkasoval a za Winnipeg naopak skóroval na konečných 3:2 v oslabení Chris Thorburn.

Philadelphia dala v bráně přednost Steveu Masonovi před Michalem Neuvirthem a ani tentokrát se nepotvrdilo, že by Kanaďan měl v této sezóně lepší formu než rodák z Ústí nad Labem. Mason obdržel čtyři branky a jeho úspěšnost zůstala na 87 procentech. Jedním ze střelců Ottawy byl i český forvard Milan Michálek. Třicetiletý hokejista na konci druhé třetiny získal kotouč ve středním pásmu, šikovně si obhodil Lukea Schenna a poté se trefil přesně do skuliny mezi rukou a tělem Masona. Senátoři se tak dostali do tříbrankového vedení, které v závěrečné části navýšili na konečných 4:0.

Kromě Neuvirtha odpočíval i krajan Petr Mrázek. Jeho kolega Jimmy Howard pomohl Detroitu k výhře 4:3 po prodloužení nad St. Louis.

Noc na neděli byla ve znamení show bratří Sedinů. Švédská dvojčata dovedla Vancouver k vítězství 6:3 s Chicagem. Daniel si připsal tři góly a asistenci, Henrik poslal puk do sítě jen jednou, ale zato na čtyři zásahy přihrál.

Hned pět brankářů udrželo čisté konto. Povedlo se to Devanu Dubnykovi z Minnesoty, Antti Niemimu z Dallasu, Frederiku Andersenovi z Anaheimu, Craigu Andersonovi z Ottawy a Tuukkovi Raskovi z Bostonu.

Výsledky NHL
Boston - Toronto 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 57. Chára, 60. Marchand. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Rask (oba Boston), 3. Reimer (Toronto).
Ottawa - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 20. Zibanejad, 22. Hoffman, 38. M. Michálek, 42. Turris. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.578. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hoffman, 3. Ryan (všichni Ottawa).
Tampa Bay - Anaheim 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 33. a 34. Stamkos, 26. Kučerov (Šustr), 46. Boyle, 51. Marchessault. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Kučerov (všichni Tampa).
Florida - NY Rangers 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 27. Bjugstad, 38. J. Jokinen, 58. Barkov, 59. Jágr - 12., 34. a 63. Nash, 51. Zuccarello, 53. Stalberg. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.866. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. J. Jokinen (Florida).
Pittsburgh - San Jose 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Kessel - 8. a 34. Burns, 49. Martin. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Martin, 3. Marleau (všichni San Jose).
Winnipeg - Arizona 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Scheifele, 33. Byfuglien, 52. Thorburn - 10. Doan, 16. Murphy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Thorburn, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Doan (Arizona).
St. Louis - Detroit 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 14. Brodziak, 15. Lehterä, 58. Tarasenko - 11. Dacjuk, 19. Glendening, 29. Larkin, 65. Pulkkinen. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.098. Hvězdy zápasu: 1. Pulkkinen, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Tarasenko (St. Louis).
Dallas - Buffalo 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 48. a 50. Jamie Benn, 7. Roussel. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).
Minnesota - Nashville 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Suter, 22. Granlund, 29. Brodin, 43. Vanek. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19.056. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Granlund, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).
Washington - Colorado 7:3 (4:0, 0:2, 3:1)
Branky: 4. Justin Williams, 8. Ovečkin, 11. Carlson, 20. Schmidt, 47. Kuzněcov, 51. Orlov, 57. Alzner - 26. McLeod, 39. MacKinnon, 52. Martinsen. Střely na branku: 32:27. Diváci. 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Chimera, 3. Carlson (všichni Washington).
Vancouver - Chicago 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 28., 55. a 57. D. Sedin, 10. H. Sedin, 16. Hansen, 60. Burrows - 7. Toews, 17. Garbutt, 53. Anisimov. Střely na branku: 20:29. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Toews (Chicago).