Anaheim - Calgary 5:3Frolík zářil, ale výhru neslavil. Michálek přispěl gólem ke kanonádě Ottawy

Český hokejový útočník Michael Frolík se v zámořské NHL v noci na středu hned dvakrát zapsal do střelecké listiny, ani jeho gólové příspěvky ale Calgary k bodovému zisku nepomohly. Flames prohráli v Anaheimu 3:5. Téměř tucet branek viděli fanoušci v hale American Airlines Center v Dallasu. Z přestřelky odešli jako vítězové hostující hráči Ottawy, kteří triumfovali 7:4. V dresu Senátorů se jednou trefil i Milan Michálek.

Útočník Calgary Flames Michael Frolík (vpravo) slaví se spoluhráčem Michealem Ferlandem gól v síti Anaheimu.

Plameny měly na ledě Anaheimu výtečný start do zápasu. V 6. minutě otevřel skóre Frolík, jenž z dorážky nedal Chudobinovi šanci. O pár minut později navíc mířil přesně i Bennett. Kačeři stihli do první sirény srovnat, v prostřední dvacetiminutovce však Frolík znovu vrátil svému týmu jednogólový náskok.

Jenže Ducks porážku nedopustili. Zkraje třetí periody nejprve vyrovnal Rakell a ve 45. minutě dokonal obrat v početní výhodě Perry. Výhru domácích ještě sekundu před koncem zpečetil střelou do prázdné klece Kesler.

Senátoři nasázeli sedm gólů

Brankář Senators Craig Anderson udržel v předchozích dvou zápasech čisté konto, v Dallasu sice inkasoval hned čtyřikrát, což mu ale tentokrát příliš nevadilo. Jeho spoluhráči se střelecky činili a potvrdili dobrou formu. Po úvodní trefě Ryana se pátého zásahu v sezóně dočkal Michálek, jenž z kruhu tvrdou ranou prostřelil Niemiho.

Celek z Texasu ve 27. minutě snížil zásluhou Sharpa, dvoubrankový náskok však vrátil hostům Stone a ještě do druhé sirény přidal v přesilovce čtvrtý gól Hoffman. Závěrečná třetina na vítězství Ottawy už nic nezměnila.

První hvězdou utkání byl vyhlášen Jean-Gabriel Pageau, jenž dvakrát skóroval a navíc si připsal i jednu asistenci. Stars neuchránil od porážky ani Jamie Benn, který si taktéž připsal tři body za dvě branky a jednu přihrávku. Ottawa zvítězila v zámořské soutěži potřetí v řadě a soupeři z Texasu přerušila pětizápasovou sérii výher. Dallas přes porážku nadále vévodí Západní konferenci.

NHL:
Anaheim - Calgary 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
Branky: 13. a 45. Perry, 17. a 42. Rakell, 60. Kesler - 6. a 36. Frolík, 11. Bennett. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15 688. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Rakell (všichni Anaheim).
Dallas - Ottawa 4:7 (0:2, 1:2, 3:3)
Branky: 47. a 57. Jamie Benn, 28. Sharp, 49. Seguin - 38. a 59. Hoffman, 45. a 51. Pageau, 8. Ryan, 19. M. Michálek, 33. Stone. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Stone (oba Ottawa), 3. Jamie Benn (Dallas).