San Jose - Calgary 5:2Hertl se stal hvězdou zápasu, Eliáš poprvé skóroval

New York

Patrik Eliáš si ve svém třetím vystoupení v tomto ročníku připsal první trefu. Tomáš Hertl byl vyhlášen největší hvězdou utkání San Jose s Calgary. Dvaadvacetiletý hokejista přispěl k výhře 5:2 gólem a asistencí.

Mike Condon (39) zabránil ve skórování Patriku Eliášovi.

Hertl nejprve přihrával na gól spoluhráče Tommyho Wingelse, jenž v desáté minutě obstaral první změnu skóre. Na 2:0 pak zvýšil sám slávistický odchovanec, který se prosadil střelou z ostrého úhlu. Žraloci si po dvou třetinách vypracovali náskok 4:0 a střetnutí s Plameny nakonec dovedli k výhře 5:2.

Philadelphia byla na ledě New Yorku Rangers velmi aktivní, její šance však bravurně likvidoval finský brankář Antti Raanta, který předváděl vskutku parádní zákroky a přes polovinu zápasu držel čisté konto. První gól vstřelil až v 33. minutě Wayne Simmonds, jenž po Readově pasu za obranu uspěl naznačil kličku do bekhendu, ale nakonec zakončil forehandem.

Někdejší útočník Liberce byl i u druhé trefy Letců, když po jeho individuální akci v útočném pásmu dorážel Sean Couturier. Na konečných 3:0 pak zvýšil střelou do prázdné brány opět Simmonds. V bráně Flyers dostal před Michalem Neuvirthem přednost Steve Mason, jenž pochytal všech 24 střel domácích.

Eliáš se dočkal první trefy

Patrik Eliáš potvrdil roli lídra týmu New Jersey. Po zranění odehrál teprve třetí utkání a už vstřelil důležitý gól. Montreal na svém ledě vedl v polovině třetí třetiny 2:0 po trefách Alexe Galchenyuka. Ďáblové však dokázali nejprve snížit díky šikovné teči českého veterána a 22 sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Kyle Palmieri. V prodloužení pak dokonal obrat John Moore a Devils tak zvítězili 3:2.

Edmonton zdolal Pittsburgh na nájezdy

Velmi zajímavý duel se odehrál v Pittsburghu, kam přijeli Olejáři z Edmontonu. Hosté šli do vedení už po dvou minutách, kdy Hallovu střelu dorážel Leon Draisaitl, který si tak připsal už osmý zásah v sezóně. O pět a půl minuty později už to bylo o dvě branky, když Sekerovu ránu od modré tečoval do sítě Lauri Korpikoski.

Druhá třetina patřila domácím, a to zejména Jevgeniji Malkinovi. Ruský forvard hned na začátku prostřední části najížděl z pravé strany přes obránce Marka Faynea a celou situaci vyřešil vskutku geniálně, když se otočil kolem své osy a bekhendem vyslal ránu od břevna do brány.

Krátce nato Malkin přidal druhou trefu z přesilové hry, kdy napřáhl zpoza kruhu a jeho velmi prudkou ránu zastavila až síť Nilssonovy branky.

Do konce prostřední části mohl Malkin dokonce završit hattrick, jenže při přesilovce na konci druhé dvacetiminutovky nejprve jeho nebezpečnou střelou chytil do lapačky Anders Nilsson a o chvíli později další bombu zastavila tyč.

Ve třetí třetině gól nepadl, přestože Oilers měli výhodu trestného střílení. Benoit Pouliot však svým zakončením jednou rukou neobelstil Zatkoffa. V prodloužení pak měli velmi blízko k výhře Tučňáci, jenže Crosbyho i Malkina zastavil výtečně chytající Nilsson, a tak došlo až na samostatné nájezdy. Zatímco za kanadský celek se prosadili Hendricks a Eberle, na druhé straně neuspěl Perron a Sidney Crosby následně nedokázal odvrátit hrozbu porážky. Edmonton tak v Pittsburghu vyhrál 3:2.

NHL viděla dánský hattrick

Dánský hokejista Mikkel Boedker se stal hvězdou klání mezi Arizonou a Ottawou. Útočník Kojotů přispěl k výhře 4:3 třemi góly. Jeho spoluhráč Martin Hanzal ani na druhé straně Milan Michálek si žádný bod nepřipsali.

Výsledky NHL
NY Rangers - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 33. a 60. Simmonds, 44. Couturier. Střely na branku: 24:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason (oba Philadelphia), 3. Raanta (NY Rangers).
Toronto - Washington 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 7. Holland, 27. Komarov - 4. Chimera, 25. Wilson, 32. Johansson, 34. Williams. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.053. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Holtby (oba Washington), 3. Komarov (Toronto).
Montreal - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. a 49. Galchenyuk (na druhou Plekanec) - 52. Eliáš, 60. Palmieri, 63. Moore. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Palmieri, 3. Moore (oba New Jersey).
Tampa Bay - NY Islanders 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Killorn, 22. Stralman - 24. Bailey, 37. Clutterbuck, 57. Tavares. Střely na branku: 31:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (NY Islanders), 2. Stamkos, 3. Stralman (oba Tampa Bay).
Pittsburgh - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. a 24. Malkin - 3. Draisaitl, 8. Korpikoski, rozhodující sam. nájezd Hendricks. Střely na branku: 41:36. Diváci: 18.656. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (Edmonton), 3. Malkin (Pittsburgh), 3. Hall (Edmonton).
St. Louis - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Tarasenko, 47. Upshall, 60. Steen - 15. Johansen. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.277. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Bobrovskij (Columbus).
Minnesota - Dallas 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 6. Vanek, 14. Coyle, 22. Pominville - 45. Goligoski, 50. Jamie Benn, 55. Klingberg, 64. Seguin. Střely na branku: 26:44. Diváci: 19.024. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Eakin (oba Dallas), 3. Kuemper (Minnesota).
Nashville - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Fisher - 37. a 41. Reinhar, 34. McGinn, 58. O´Reilly. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17.217. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Johnson (oba Buffalo), 3. Fisher (Nashville).
Colorado - Winnipeg 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 7. Comeau, 12. Landeskog, 26. Söderberg, 43. Wagner, 60. Duchene - 30. Ladd, 34. Wheeler, 51. Trouba. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.311. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Trouba (Winipeg).
Arizona - Ottawa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 1., 21. a 54. Boedker, 24. Jeffrey - 8. a 38. Hoffman, 55. Mark Stone. Střely na branku: 19:38. Diváci: 12.727. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Lindbäck, 3. Michael Stone (všichni Arizona).
San Jose - Calgary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 10. Wingels (Hertl), 13. Hertl, 31. Ward, 31. Marleau, 51. Vlasic - 50. Granlund, 59. Ferland. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.283. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic, 3. Wingels (všichni San Jose).
Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 55. a 63. Gáborík, 41. Carter - 12. P. Kane, 33. Hjalmarsson. Střely na branku: 36:22. Diváci: 18.482. Hvězdy zápasu: 1. Carter (Los Angeles), 2. P. Kane (Chicago), 3. Gáborík (Los Angeles).