Nashville rozdrtil Chicago, přestože Vokoun nechytal

NEW YORK

I bez své jedničky Tomáš Vokouna zvítězili hráči Nashvillu na ledě Chicaga 6:1. Predátorům vyšla perfektně taktika, když chtěli gólmana Blackhawks Chabibulina překonat střelami do horní poloviny branky. Dva góly vstřelil veterán Paul Kariya, premiérovou trefu v NHL si připsal obránce Ryan Suter.

Brankář Tomáš Vokoun tentokrát dostal volno, zastoupil jej Chris Mason. Gólman Nashvillu pochytal 26 střel. Hůře se vedlo Rusovi Chabibulinovi, který putoval na střídačku v průběhu druhé třetiny poté, co inkasoval čtyři góly z dvanácti střel.

Ani gól Jaroslava Balaštíka a nahrávka Jana Hrdiny nepomohly Columbusu k bodovému zisku proti Dallasu. Hvězdy vyhrály 5:3, po dvou gólech vstřelili Stu Barnes a Philippe Boucher. Třemi asistencemi se blýskl Jason Arnott.

Američan Mike York z New Yorku Islanders gólem a dvěma asistencemi pomohl svému celku k vítězství 4:2 nad New Jersey, v jehož brance stála předpokládaná jednička Kanady pro Turín Martin Brodeur. Trefil se i Jason Blake, který v americké nominaci pro olympiádu nechybí.

Kanadské derby vyhrál Edmonton

Mike Cammaleri dvěma góly zařídil výhru Los Angeles 5:2 v Calgary, první gól ve slavné soutěži vstřelil Jeff Giuliano. Králové odehráli skvělou třetí třetinu, ve které se prosadili čtyřikrát.

Napínavé utkání viděli diváci ve Vancouveru, který v kanadském derby podlehl Edmontonu 6:7. Gól a asistenci si připsal forvard Oilers Aleš Hemský.

Ve špatných výkonech pokračuje St. Louis, které prohrálo 3:6 v Anaheimu. Mocní Kačeři o vítězi rozhodli už v prvním dějství, které vyhráli 4:1. Dvě asistence získal útočník domácích Petr Sýkora, jednou v dresu poražených nahrával Petr Čajánek.

New York Islanders - New Jersey 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 45. a 55. Hunter, 3. J. Blake, 29. York - 28. Parise, 50. Martin. Zásahy brankářů: diPietro 27/25 - Brodeur 31/27. Diváci: 11 335.
Columbus - Dallas 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 15. Balaštík (Hrdina), 37. Nash, 40. Rupp - 25. a 41. P. Boucher, 42. a 45. Barnes, 39. Modano. Zásahy brankářů: Leclaire 35/30 - Hedberg 26/23. Diváci: 16 859.
Chicago - Nashville 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Barnaby - 46. a 57. Kariya, 14. R. Suter, 19. Perreault, 23. S. Sullivan, 29. Fiddler. Zásahy brankářů: Chabibulin 12/8, Anderson 19/17 - Mason 27/26. Diváci: 10 545.
Calgary - Los Angeles 2:5 (2:0, 0:1, 0:4)
Branky: 4. Langkow, 19. Iginla - 22. a 45. Cammalleri, 45. Giuliano, 54. Demitra, 59. Kostopoulos. Zásahy brankářů: Kiprusoff 17/14 - Garon 29/27. Diváci: 19 289.
Vancouver - Edmonton 6:7 (2:2, 3:3, 1:2)
Branky: 12. Bertuzzi, 16. Rypien, 22. Ruutu, 24. H. Sedin, 27. Morrison, 60. D. Sedin - 4. Harvey, 17. Horcoff, 23. Hemský, 26. Peca, 30. Torres (Hemský), 50. Smyth, 52. Reasoner. Zásahy brankářů: Auld 37/30 - Markkanen 9/5, Conklin 15/2. Diváci: 18 630.
Anaheim - St. Louis 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky: 8. a 24. McDonald (na obě Sýkora), 2. Selänne, 10. Pahlsson, 12. Wright, 47. Dipenta - 4. McAmmond, 35. Wideman (Čajánek), 46. Brewer. Zásahy brankářů: Giguere 25/22 - Divis 23/20, Bacashihua 13/10. Diváci: 13 381.
4. Colorado3417314125:11337
5. Minnesota331441589:8132
Pacifická divize:
1. Dallas322219110:8845
2. Los Angeles3622113124:10245
3. Anaheim3616614103:10138
4. Phoenix341621695:9334
5. San Jose3215413100:10334
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.