Detroit - Florida 1:2 PPJágra a spol. dlouho deptal výtečný Mrázek, Florida ale zápas v Detroitu otočila

Detroit

Ani vynikající výkon českého brankáře Petra Mrázka nestačil hokejistům Detroitu na více než bod v nedělním utkání NHL s Floridou. Red Wings sice ještě necelých šest minut před koncem základní hrací doby vedli, nakonec ale prohráli 1:2 po prodloužení.

Floridský Jaromír Jágr (vpravo) v souboji s detroitským Darrenem Helmem.

V sestavě Panterů nechyběl Jaromír Jágr, který odstoupil necelých devět minut před koncem pátečního zápasu s NY Islanders. Kladenský odchovanec nastoupil v elitní formaci hostů s Barkovem a Pirrim a svým spoluhráčům vypracoval několik vyložených příležitostí. Třiačtyřicetiletý forvard vyslal na Mrázka jeden střelecký pokus, poprvé z posledních pěti zápasů ale vyšel bodově naprázdno.

Florida byla blízko vedoucímu gólu už po 32 vteřinách hry, kdy Mrázka překonal Smith, jenže rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa trefu neuznali, neboť český gólman byl nedovoleně atakován v brankovišti.

Domácí šli do vedení ve 28. minutě zásluhou Larkina. Ten vystihl chybnou rozehrávku Barkova a ranou na pravou tyč překonal Luonga. Florida poté přidala, jenže deptal ji vynikající Mrázek. Ten zlikvidoval tutovky Huberdeaua, Barkova i Pirriho, připsal si třicet úspěšných zákroků a byl velmi blízko druhému čistému kontu v sezóně.

Jenže v 55. minutě tečoval nahození od modré čáry Smith a poslal zápas do prodloužení. Po jeho osmdesáti vteřinách zakončil rychlý protiútok Campbell a dokonal obrat Panterů.

Výsledek nedělního utkání NHL:
Detroit - Florida 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).