Rubriky:

NHL

Price si v NHL dlouho nezachytá, zranění má léčit šest týdnů

30. listopadu 2015 17:38 - Montreal

Brankář Carey Price, jedna z klíčových opor hokejistů Montrealu, si v NHL delší dobu nezachytá. Poté, co si v minulém týdnu obnovil zranění v dolní části těla, kvůli němuž v listopadu vynechal devět zápasů, mu lékaři vyměřili šestitýdenní pauzu. Olympijský vítěz ze Soči však nemusí na operaci.

 

Jean-yves Ahern, Reuters

Jednatřicetiletý držitel Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana minulého ročníku měl přitom za sebou skvělý start do sezóny. Výtečnými výkony se podílel na úvodní montrealské šňůře devíti výher. Z 12 utkání, do nichž dosud zasáhl, tým v deseti zvítězil. Price má úspěšnost zákroků 93,4 procenta, v průměru obdržel 2,06 gólu na utkání a dvakrát vychytal čisté konto.

Pětka draftu 2005 strávila celou dosavadní kariéru právě v dresu Canadiens. V základní části má na kontě celkem 447 utkání a v průměru inkasoval 2,43 branky na zápas při úspěšnosti zákroků 92 procent. V play off přidal 54 utkání, v nichž inkasoval průměrně 2,62 gólu a úspěšnost měl 91,2 procenta. Dohromady odchytal 41 zápasů bez inkasované branky.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..