Detroit - Buffalo 5:4 SNMrázek vychytal Detroitu výhru v nájezdech, Florida potřetí v řadě zvítězila

Hokejový brankář Petr Mrázek vychytal v hokejové NHL výhru svému týmu proti Buffalu 5:4 po samostatných nájezdech. Ostravský rodák v závěrečném rozstřelu uspěl ve všech třech nájezdech. Třetí výhru v řadě si připsala Florida s Jaromírem Jágrem. Panteři zdolali druhý nejlepší tým Západní konference St. Louis 3:1.

Brankář Detroitu Petr Mrázek zasahuje v zápase s Buffalem.

Rudá křídla měla zápas s Buffalem rozehraný na výhru v základní hrací době. V páté minutě druhé třetiny na 3:1 zvyšoval Miller. Šavle ale dokázaly stav srovnat po dvou brankách z přesilových her a do vedení je poslal střelou z levého kruhu Bogosian. Domácí Detroit ale v zápase zachránil svým druhým gólem Abdelkader, který využil přesilovou hru.

V prodloužení se o vítězi nerozhodlo a v samostatných nájezdech už Mrázek za svá záda nepustil ani jeden puk. Ullmarka naopak překonal Richards forhendovou kličkou a český gólman, který v zápase pochytal 28 z 32 střel a vůbec poprvé v sezóně inkasoval víc než tři góly, se tak mohl radovat z vítězství.

Předtím Detroit v prodloužení přežil přesilovku čtyři na tři. "V oslabení odvedl náš tým skvělou práci. Nikdy není snadné bránit ve třech proti čtyřem. A pak Petr (Mrázek) předvedl tři výborné zákroky při nájezdech," prohlásil Abdelkader, který si vedle dvou gólů připsal ještě asistenci i bitku a zaznamenal tzv. hattrick Gordieho Howea.

"Byl to divoký zápas. Ale myslím, že jsme na ledě většinu času dominovali a měli jsme více šancí, jen jsme udělali několik chyb. Nakonec bereme dva body, což je skvělé," dodal Abdelkader.

Florida se o výhru na ledě silného St. Louis zasloužila hlavně svým výkonem ve druhé třetině. V té nejdříve Barkov vyslal do sóla Pirriho, který nezaváhal, a o pouhých třináct vteřin později vedli hosté rozdílem dvou branek. Chyby domácí obrany využil střelou z první MacKenzie.

Právě MacKenzie se stal první hvězdou zápasu, protože ještě ve druhé třetině přidal svůj druhý gól. Jágr vyšel podruhé v řadě bodově na prázdno. Těšit ho ale může třetí vítězství Panthers v řadě.

"Takový zápas jsem opravdu nečekal. Ale dát dva góly beru jen jako bonus, hlavní je, že jsme vyhráli, navíc proti tak silnému soupeři," řekl čtyřiatřicetiletý MacKenzie, který v žádné sezóně nedal více než devět gólů.

Parádní obrat se vydařil hokejistům domácího Calgary. V zápase s Dallasem prohrávali v polovině zápasu po zásahu Janmarka už 0:3. Domácí, v jejichž sestavě se po třech týdnech znovu objevil obránce Ladislav Šmíd, ale zápas otočili.

Plamenům pomohly dva rychlé góly na začátku třetí třetiny a už po třech minutách měly dallaské Hvězdy na dostřel. O vyrovnání se postaral dvě a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny Hamilton, který se prosadil střelou z mezikruží. V následujících nájezdech rozjetí hráči kanadského celku proměnili všechny tři nájezdy.

"Zase jsme podali skvělý týmový výkon. Byl to další z těch comebacků, které jsme předváděli loni. Dokud nezazní závěrečná siréna, pereme se ze všech sil," poznamenal Johnny Gaudreau, který ve 44. minutě snižoval na 2:3 a pak byl autorem i vítězného nájezdu. Díky nim Flames prodloužili vítěznou sérii na domácím ledě na pět zápasů.

"Ve třetí třetině jsme přestali úplně hrát," zlobil se útočník Dallasu Jamie Benn. "Přitom jsme věděli, že oni jsou týmem, který se nikdy nevzdá. Je to trapas, ale musíme se z toho poučit," dodal Benn, který poprvé po osmi zápasech nebodoval.

Hokejová NHL:
New Jersey - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Palmieri - 23. Duchene, 27. Barrie. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14.019. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Palmieri (New Jersey).
Montreal - Columbus 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Byron, 58. Pacioretty - 18. Foligno. Střely na branku: 26:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Byron (oba Montreal), 3. Foligno (Columbus).
Ottawa - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Z. Smith, 25. Hoffman - 15. Gostisbehere, 24. Medveděv, 37. Simmonds, 59. Couturier. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.010. Hvězdy zápasu: 1. Mason (Philadelphia), 2. Z. Smith (Ottawa), 3. Simmonds (Philadelphia).
Detroit - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 11. a 54. Abdelkader, 2. Tatar, 25. Miller, rozh. nájezd B. Richards - 18. a 41. E. Kane, 38. Girgensons, 44. Bogosian. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 46:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Ristolainen (Buffalo), 3. Miller (Detroit).
Nashville - Arizona 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 58. Forsberg, 33. Jarnkrok, 43. Ribeiro, 60. Neal - 18. Ekman-Larsson, 38. Chipchura (Z. Michálek). Střely na branku: 41:15. Diváci: 15.091. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro, 3. Weber (všichni Nashville).
Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 26. P. Kane - 5. Pominville, 53. Suter. Střely na branku: 31:36. Diváci: 21.580. Hvězdy zápasu: 1. Suter (Minnesota), 2. P. Kane (Chicago), 3. Pominville (Minnesota).
Calgary - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky: 44. a rozh. nájezd Gaudreau, 42. Backlund, 58. Hamilton - 2. Spezza, 17. Eakin, 32. Janmark. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.237. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).
St. Louis - Florida 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 33. Backes - 33. a 37. MacKenzie, 33. Pirri. Střely na branku: 30:23. Diváci: 15.395. Hvězdy zápasu: 1. MacKenzie, 2. Pirri (oba Florida), 3. Backes (St. Louis).
San Jose - Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 36. Marleau - 3. a 56. Kessel, 25. Cullen, 27. Malkin, 49. Perron. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.624. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kunitz, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).
Los Angeles - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. Doughty, 63. Kopitar - 8. D. Sedin. Střely na braku: 40:16. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Markström (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).