Rubriky:

NHL

Gudas vyřídil Michálka, pak sejmul Švéda. Českého tvrďáka bude řešit disciplinárka

2. prosince 2015 10:05 - Ottawa
(Aktualizováno: 2. prosince 2015 20:00)

Hokejisté Ottawy v úterním duelu doma podlehli Philadelphii 2:4 a navíc český zadák Flyers Radko Gudas natropil pohromu v útočných řadách Senátorů. Vyřadil ze hry krajana Milana Michálka a také Švéda Miku Zibanejada, jeho počínáním se bude zabývat vedení NHL.

 

Profimedia.cz

Oba domácí forvardi zápas nedokončili, ale příčiny jejich zranění z rukou Gudase byly diametrálně odlišné. Michálka totiž český zadák zranil nešťastně, když ho střelou od modré trefil do pravé ruky. „Milan teď bude nějakou chvíli mimo hru," informoval kouč Senátorů Dave Cameron. Vyšetření ukázalo, že má Michálek zlomený ukazováček na pravé ruce a doba jeho léčení zatím není jasná.

Mnohem větší poprask ale v NHL vzbudil Gudasův zákrok na Zibanejada, jehož český reprezentant udeřil rukou do obličeje a poslal ho k ledu. Český obránce nebyl za svůj zákrok při zápase potrestán, což domácí tým hodně popudilo.

Cameron po utkání řekl novinářům, že Gudas měl podle jeho mínění vyfasovat pětiminutový trest. Vedení Ottawy očekává, že bude český hokejista potrestán dodatečně. „Byl bych šokován, kdyby nebyl suspendován," řekl trenér Ottawy.

Vedení NHL pak skutečně oznámilo, že se zákrokem na Zibanejada bude zabývat a bude jej řešit jako nedovolený zákrok na hlavu. Gudas v závěru zápasu ještě tvrdým, ale podle všeho čistým hitem poslal k zemi Kylea Turrise.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..