NY Islanders - NY Rangers 2:1 SNHalák vychytal v nájezdech střelce Rangers, Krejčí nabíjel Chárovi

New York

V předchozím rozstřelu s Floridou inkasoval z pěti nájezdů pětkrát. Tentokrát však Jaroslav Halák zavřel v NHL branku New York Islanders, vychytal Ricka Nashe, Matse Zuccarella i Dana Boylea a jeho tým slavil v prvním derby v novém prostředí v Brooklynu výhru nad New York Rangers 2:1. V normální hrací době a v prodloužení zlikvidoval slovenský gólman 33 střel soupeře a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Český útočník David Krejčí ve službách Bostonu přihrával na gól Zdena Cháry, díky němuž si Bruins na ledě Edmontonu vynutili prodloužení. Po nájezdech se však radovali z výhry 3:2 domácí.

Slovenský brankář Jaroslav Halák v akci.

"Minulý rozstřel, to samozřejmě nebylo nic hezkého. Jsem moc rád, že jsme to dnes dotáhli k vítězství a získali dva velmi cenné body. Každá výhra proti diviznímu rivalovi má velkou cenu," radoval se Halák, jehož tým od porážky na Floridě vyhrál potřetí v řadě.

Krejčí se zapsal do statistik potřetí za sebou a s 25 body za 9 gólů a 16 asistencí poskočil v tabulce produktivity českých hokejistů na první místo před Tomáše Plekance.

Devětadvacetiletý rodák ze Šternberka vymyslel v 57. minutě vyrovnávací gól na 2:2. Za brankou Edmontonu na chvíli podržel kotouč, ve správné chvíli povyjel, přesně načasovanou přihrávkou našel před brankovištěm najetého obránce Zdena Cháru a ten pohotově zavěsil. V penaltovém rozstřelu pak ale Krejčí neuspěl, stejně jako před ním jeho spoluhráči Marchand a Bergeron. Naopak na druhé straně rozhodl o výhře Oilers Jordan Eberle a uťal tak pět zápasů trvající vítěznou šňůru Bostonu.

"Dnes jsme podali jen průměrný výkon. Nebruslili jsme špatně, ale chyběl nám důraz. A bez toho nemůžeme být úspěšní," prohlásil trenér Claude Julien. "Proti takovým soupeřům musíme hrát tvrdě, místo toho jsme se přizpůsobili jejich stylu hry. Bylo to nahoru dolů a to není náš styl," dodal kouč Bruins.

Jak je zámořská NHL nevyzpytatelná zakusil nováček v brance Toronta Garret Sparks. Před třemi dny slzel dojetím, když ve svém premiérovém zápase vychytal čisté konto a výhru Maple Leafs 3:0 nad Edmontonem. Ve středu ale dvaadvacetiletý gólman musel skousnout debakl 1:6 na ledě Winnipegu. V brance Jets odchytal rovněž svůj druhý zápas v NHL Connor Hellebuyck, který stejně jako před pěti dny proti Minnesotě inkasoval pouze jednou a připsal si tak druhé vítězství.

Hokejisté Toronta šli sice už po dvou minutách hry do vedení, když se poprvé v sezóně trefil Michael Grabner, ještě do první přestávky ale skóre otočil dvěma trefami Drew Stafford. Triumf pak Jets dokonali čtyřmi góly ve třetí třetině.

"Vzhledem k výsledkům z minulého měsíce jsme už nutně potřebovali začít vyhrávat," konstatoval Stafford, jehož tým v listopadu odehrál deset ze čtrnácti zápasů na hřištích soupeřů a osm z nich prohrál. "Zkoušíme jako by zmáčknout tlačítko 'reset'. V prosinci hrajeme většinou na domácím ledě a musíme být úspěšní," dodal Stafford.

Brankář poražených Sparks si vyčítal třetí třetinu. "Dneska jsem nepředvedl dobrý výkon a zaplatili jsme za to. Všechny ty čtyři góly jsem měl chytit," řekl Sparks. Kouč Mike Babcock se ho ale zastal. "Neměl by brát vinu na sebe. Je to ještě kluk a ve třetí třetině jsme byli pod tlakem. Buďme upřímní, hráli jsme špatně, nedokázali jsme smršť soupeře zpomalit, natož zastavit."

Výsledky středečních zápasů NHL:
Winnipeg - Toronto 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)
Branky: 9. a 18. Stafford, 42. Scheifele, 43. Ladd, 51. Little, 58. Peluso - 3. Grabner. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).
Edmonton - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Letestu, 50. Hendricks, rozh. nájezd Eberle - 39. Krug, 57. Chára (Krejčí). Střely na branku: 36:40. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Hendricks, 2. Nilsson (oba Edmonton), 3. Rask (Boston).
New York Islanders - New York Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Tavares, rozh. nájezd Okposo - 39. Stalberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Halák (oba Islanders), 3. Lundqvist (Rangers).
Anaheim - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 25. Perry - 23. Drouin, 37. Marchessault. Střely na branku: 33:22. Diváci: 14 741. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa), 2. Perry, 3. Rakell (oba Anaheim).