Calgary - Boston 5:4 PPHudler vyrovnával necelé dvě vteřiny před koncem, Voráček dvakrát asistoval

New York

Gólem last minute přispěl český útočník Jiří Hudler k vítězství Calgary 5:4 v prodloužení nad Bostonem. Olomoucký rodák vyrovnal necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby na 4:4, v prodloužení pak rozhodl Johnny Gaudreau, pro něhož to byla třetí branka v utkání. Dvě asistence v duelu s New Jersey zaznamenal Jakub Voráček z Philadelphie a podílel se tak na výhře Flyers 4:3 v prodloužení. Za poražené jednou nahrával Patrik Eliáš.

Český útočník Jiří Hudler (24) z Calgary Flames oslavuje se spoluhráčem Seanem Monahanem (23) svůj gól do sítě Bostonu Bruins.

Bylo to drama, jak se patří. Ještě v 58. minutě platil stav 3:3. Pak při vlastním oslabení ujel bostonský Brad Marchard, kterého jen za cenu faulu zastavil Dougie Hamilton. Z nařízeného trestného střílení se kanadský forvard nemýlil a poslal Medvědy do vedení 4:3. Domácí Flames se ale nevzdali. V závěrečném tlaku v šesti dokázali hostující obranu vykombinovat a Hudler, ke kterému se puk dostal i trochu se štěstím, dokázal 1,2 vteřiny před vypršením řádné hrací doby vyrovnat. V nastaveném čase se o rozhodující moment postaral Gaudreau, jenž využil přečíslení 3 na 2 a střelou mezi Raskovi betony završil hattrick.

„Když jsem minulý rok vstřelil tři góly (proti LA Kings), tak jsem byl moc rád. Radost mám samozřejmě i teď. Je to vzrušující vidět čepice, jak létají na led, když oslavujete svůj nebo spoluhráčův hattrick," pravil Gaudreau, který je co se týče bodů v prodloužení nejlepší v celé NHL. Dvaadvacetiletý Američan jich nasbíral v nastaveném času už pět (3+2). Svěřenci Boba Hartleye tak bodovali podruhé za sebou. Naopak Medvědi podruhé v řadě padli. „Je to zklamání prohrát takovýmto způsobem. Byli jsme pouhou vteřinou od vítězství," smutnil Marchard.

Hudler kromě gólu přidal i asistenci. Za Bruins se tentokrát bodově neprosadil David Krejčí.

Napínavý průběh měl i zápas v New Jersey. Devils se sice dostali do vedení 1:0, ale poté vždy dotahovali náskok Flyers. Ti i s přispěním dvou nahrávek Jakuba Voráčka sahali po výhře v základní hrací době, avšak Ďáblové zásluhou Mikea Cammalleriho šedesát vteřin před koncem třetí třetiny srovnali na 3:3. V prodloužení přišla chvíle Matta Reada, jehož střelu švihem nedokázal Schneider udržet a Philadelphia tak natáhla svou vítěznou šnůru na čtyři duely. V bráně týmu z Pensylvánie stál Michal Neuvirth, který z 18 střel třikrát inkasoval a jeho úspěšnost zákroků byla 83,3%. Do statistik se jednou asistencí zapsal i domácí Patrik Eliáš.

Stejnou měrou jako Eliáš bodoval i Martin Hanzal z Arizony. Urostlý centr vyslal přesnou příhrou na zteč mladíčka Maxa Domiho, který kličkou do bekhendu překonal Chada Johnsona v bráně Buffala. Sabres však vývoj utkání otočili a nakonec se radovali z výhry 5:2. První hvězdou utkání byl vyhlášen dvougólový střelec Šavlí Evander Kane.

Veterán Jaromír Jágr počtvrté v řadě nebodoval, ale Florida i tak dokázala na ledě Columbusu zvítězit 2:1 po samostaných nájezdech a připsala si páté vítězství za sebou.

Výsledky NHL:
Buffalo - Arizona 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 43. a 60. E. Kane, 28. Reinhart, 34. McGinn, 52. Foligno - 15. a 47. Domi (na první Hanzal). Střely na branku: 28:20. Diváci: 18.204. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (Buffalo), 2. Domi (Arizona), 3. Reinhart (Buffalo).
New Jersey - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš), 59. Cammalleri - 10. Simmonds (Voráček), 28. Giroux (Voráček), 50. Bellemare, 64. Read. Střely na branku: 18:25. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval tři branky z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 14.825. Hvězdy zápasu: 1. Read (Philadelphia), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Giroux (Philadelphia).
Columbus - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Chaput - 22. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov. Střely na branku: 23:32. Diváci: 14.062. Hvězdy zápasu: 1. Montoya (Florida), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Trocheck (Florida).
NY Islanders - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Grabovskij, rozhodující sam. nájezd Nielsen - 20. Shattenkirk. Střely na branku: 25:32. Diváci: 12.873. Hvězdy zápasu: 1. Grabovskij, 2. Greiss (oba NY Islanders), 3. Shattenkirk (St. Louis).
Calgary - Boston 5:4 v prodl. (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 1., 22. a 64. Gaudreau (na druhou Hudler), 16. Giordano, 60. Hudler - 22. a 59. z tr. střílení Marchand, 18. Beleskey, 23. Chára. Střely na branku: 36:38. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Beleskey (Boston).
Edmonton - Dallas 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. Hall, 61. Eberle - 39. Janmark. Střely na branku: 24:43. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Edmonton), 2. Janmark (Dallas), 3. Eberle (Edmonton).
Anaheim - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 43. Santorelli. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15.701. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Santorelli, 3. Fowler (všichni Anaheim).