Rubriky:

NHL

Že bychom s Krejčím po sobě šli? To vůbec ne, odmítá lídr bodování Montrealu

7. prosince 2015 09:28 - Montreal

Sezónu za sezónou potvrzuje Tomáš Plekanec v Montrealu svou univerzálnost. Chodí na přesilovky i oslabení, vyhrává buly a v neposlední řadě je teď i nejproduktivnějším hokejistou týmu. „Pro mě ale body nejsou ukazatelem hry,“ říká třiatřicetiletý centr, kterého si Canadiens pojistili novou smlouvou na další dva roky.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

Asi pro vás není překvapení, že jste sezónu nastartovali tak dobře, loni to přece bylo podobné.

Každý rok je trochu jiný, ale začali jsme dobře, udělali jsme dobrou sérii výher (od začátku sezóny devět v řadě – pozn. aut.) a od toho se pak odvíjí, že se nám hraje daleko líp.

Jenže se vám zranila gólmanská jednička. Museli jste hru hodně přizpůsobit tomu, že chybí Carey Price?

Ale ne, vůbec nic neměníme. Hrajeme stejný systém, Mike Condon chytá moc dobře. Od začátku sezóny kdykoli skočil do brány, byl výborný.

Žádný návrat k defenzívě?

Na naší hře fakt nebylo co měnit.

Máte dobrý pocit i ze zápasů s papírově nejsilnějšími konkurenty, jakými jsou ve Východní konferenci Rangers nebo Washington?

Právě na Rangers jsme odehráli naposled výborný zápas (5:1), s Washingtonem ve čtvrtek už jsme nějaké chyby udělali (2:3), nedali jsme šance, ale zatím je to pořád dobrý.

Montreal má pátou nejlepší přesilovku a druhé nejlepší oslabení v NHL. To je dobrá vizitka i pro vás osobně, který ve speciálních formacích strávíte spoustu času.

Tyhle situace rozhodují zápasy a my měli v minulém ročníku fakt mizernou přesilovku. Jsme rádi, že se nám to podařilo zlepšit, zatím nám to tam padá. Snad to bude i dál naše zbraň, protože minulá sezóna v tomhle byla slabší. Spíš nám naše přesilovky ubíraly sebevědomí, často se v nich zápasy otočily na stranu soupeře, místo abychom si přesilovkou třeba i bez gólu trochu pomohli.

S Paciorettym jste nejproduktivnějšími hráči Montrealu, může za to i fakt, že jste v říjnu podepsal s Canadiens nový dvouletý kontrakt na 12 miliónů dolarů?

Třeba by se mi dařilo i bez toho, ale na to neumím odpovědět. Bez smlouvy na další rok už jsem jednou byl a nedělalo mi to problém. Měl jsem taky dobrou sezónu.

Trochu klidu jste ale podpisem smlouvy přece jen získal, nebo ne?

Hlavně jsem rád, že se to dalo dohromady, nechtěl jsem čekat, není důvod. Nějak jsme se domluvili, nechci říct rychle, ale vyvinulo se to. Je to pro mě daleko jednodušší, člověk už nemusí odpovídat na ty otázky, jestli podepíšu, kdy... Nemusím nad tím moc přemýšlet, přece jen je lepší tyhle věci neřešit.

Vy jste si nikdy moc nepotrpěl na to, kolik sbíráte bodů, ale v historické tabulce tak tradičního klubu jste už dvacátý. Za dva roky můžete být klidně v montrealském top 10.

Body jsou jedna věc a předvedená hra druhá. Ty body jsou takové ošemetné, já je nerad řeším. Někdy ho máte za perfektní nahrávku a někdy vystřelíte a odrazí se to někomu od brusle. Mám radost, že produktivita tam je, jelikož jsme hráli v útoku s Paciorettym a s Gallagherem, než se zranil. A naše hlavní práce byla dávat góly. Znova ale opakuju, že pro mě body nejsou nejdůležitější.

Poslední zápasy jste hrál v útoku s Tomášem Fleischmannem, který je pro fanoušky Canadiens v sezóně asi nejpříjemnějším překvapením. Taky vás svými výkony zaskočil?

Flaška je zkušený hráč, který má za sebou výborné sezóny, ať byl kdekoli. Je to chytrý hokejista a jsem rád, že ho máme v týmu, odvádí výbornou práci. Doufám, že se nám bude dařit, a uvidíme, kolik dostaneme prostoru. Jelikož Flašku znám, tak jsem věděl, co se dá od něj čekat. On už toho zažil hodně, s adaptací u nás neměl problém.

K Montrealu patří velká rivalita s Bostonem, která bude vrcholit 1. ledna zápasem pod širým nebem. V posledním duelu s Bruins jste měl potyčku s Davidem Krejčím a skoro to vypadalo, že je za tím něco, co se za ty roky v NHL mezi vámi nastřádalo. Je to tak?

Hmm... Já o ničem nevím.

Jdete po sobě?

Ne, to vůbec, navíc já hraju spíš na Bergeronův útok. Ale s Bostonem je vždycky veselo. To samé s Torontem, ale vyhroceně to spíš berou fanoušci. Rozdávají se jen dva body stejně jako v každém jiném zápase.

V čele Atlantické divize máte sedmibodový náskok, do konce základní části je ale ještě přes 50 zápasů, jak tohle období snášíte?

Naši trenéři nás nenechají polevit ani na chvíli. Dohlédnou na to, abychom odehráli zápas tak, jak je potřeba. Jestli máme nějaký náskok na play off, to se v tuhle chvíli neřeší.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..