Dallas - Philadelphia 3:1Neuvirth ničil Hvězdy, na body to však nestačilo

Dallas

Michal Neuvirth pochytal 41 střel Dallasu a za svá záda propustil jen dvě. Český brankář sice byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, jeho radost však kazila prohra 1:3.

Michal Neuvirth v bráně Philadelphie Flyers.

Michal Neuvirth dostal v brance Flyers přednost před Stevem Masonem, přestože Philadelphii čekalo vystoupení na ledě Dallasu, aktuálního lídra NHL. Český gólman se trenéru Hakstolovi odvděčil opravdu skvělým výkonem. Už v první třetině zneškodnil tři velké šance Tylera Seguina a držel tak svůj tým v naději na bodový zisk.

Letci se v polovině klání dokonce dostali do vedení díky využité přesilovce. Jakub Voráček si připsal asistenci u trefy Shaynea Gostisbehera, jehož ránu od modré čáry zastavila až síť Niemiho branky.

Hvězdy však do konce prostřední části dokázaly otočit. Při trefách Janmarka a Roussela vždy těžily z kvalitní práce před bránou, kdy měl Neuvirth značně ztíženou pozici. Ve třetí třetině už padl jen jeden gól, když Jamie Benn střelou do prázdné brány uzavřel na konečných 3:1 pro domácí. Michal Neuvirth byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí za 41 zákroků a úspěšnost 95,3 %.

Dvacetiletý německý talent Leon Draisaitl zažil v NHL další skvělý večer. Syn nedávného kouče Hradce Králové pomohl Edmontonu k výhře 7:5 nad Rangers hned čtyřmi asistencemi. Po 19 zápasech už nasbíral 22 bodů za devět tref a třináct přihrávek. Přestože Draisaitl v této sezóně nenastoupil do deseti utkání, je už druhý v tabulce produktivity týmu Olejářů.

Marián Gáborík rozhodl o výhře Los Angeles na ledě Pittsburghu. Slovenský útočník obstaral vítěznou trefu Králů po samostatných nájezdech, zatímco na druhé straně neuspěli největší hvězdy Crosby s Malkinem. Duel byl především soubojem gólmanů. Jak Jonathan Quick, tak i domácí Marc-André Fleury před nájezdy inkasovali jen dvakrát. Quick pochytal 40 střel, Fleury 38.

Dvě úspěšné přesilovky znamenaly výhru Chicaga nad hosty z Winnipegu 2:0.

Ve druhé třetině uspěl dorážející Jonathan Toews, v prostřední části zase Patrick Kane skóroval po krásné výměně s Teuvem Teräväinenem. Kaneovi se tak povedlo bodovat v 25 utkání za sebou.

Výsledky NHL
New Jersey - Detroit 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 43. Severson, 55. Kalinin, 65. Palmieri - 29. Nyquist, 37. Tatar. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kalinin (oba New Jersey), 3. Howard (Detroit).
Pittsburgh - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 39. Fehr, 59. Malkin - 8. Pearson, 41. Muzzin, rozh. nájezd Gáborík. Střely na branku: 42:40. Diváci: 18.489. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Malkin (Pittsburgh).
Chicago - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Toews, 31. P. Kane. Střely na branku: 31:25. Diváci: 22.021. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Edmonton - NY Rangers 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)
Branky: 7., 16. a 60. Korpikoski, 41. a 59. Hall, 17. Purcell, 43. Nurse - 29. a 47. Brassard, 13. Zuccarello, 21. Kreider, 59. Nash. Střely na branku: 37:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 2. Hall, 3. Korpikoski (oba Edmonton) - první hvězdou byl vyhlášen bývalý trenér a manažer Oilers Glen Sather.
Arizona - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 38. a 61. Boedker - 27. Spurgeon. Střely na branku: 21:28. Diváci: 14.404. Hvězdy zápasu: 1. Lindbäck, 2. Boedker, 3. Rieder (všichni Arizona).
Dallas - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 35. Janmark, 38. Roussel, 60. Jamie Benn - 30. Gostisbehere (Voráček). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphiii 59 minut, z 43 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 44:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Roussel (Dallas), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Spezza (Dallas).
Anaheim - Carolina 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 55. Silfverberg - 17., 32. a 58. Skinner, 37. Lindholm, 57. J. Staal (Nestrašil). Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Läck, 2. Skinner (oba Carolina), 3. Perry (Anaheim).