Boston - Florida 3:1Jágr po návratu do Bostonu odjel s prázdnou, Nestrašil potvrdil skvělou formu

Boston

Jako by tahle hala byla pro hokejisty Floridy zakletá. Panthers i s Jaromírem Jágrem v sestavě prohráli v sobotním utkání NHL v TD Garden s Bostonem už podeváté v řadě, tentokrát 1:3. Vítězové v každé třetině jednou skórovali, na druhém gólu Bruins se podílel asistencí další český útočník David Krejčí. Andrej Nestrašil bodoval už v pátém střetnutí za sebou, Tomáš Plekanec šikovnou přihrávkou podpořil výhru Montrealu.

Jaromír Jágr v utkání proti Bostonu.

Až do třetí části byl jediným střelcem zápasu Floridy na ledě Bostonu domácí Ryan Spooner, u jeho přesilovkové branky ve 28. minutě si připsal druhou asistenci nejproduktivnější Čech v soutěži Krejčí, jenž si drží bilanci bod na zápas. Ve 28 duelech zaznamenal devět gólů a 19 nahrávek.

Florida utkání ještě zdramatizovala. V závěrečné dvacetiminutovce přestřílela domácí 14:5 a naději vykřesal kontaktním gólem v 54. minutě Reilly Smith.

Jágr, který v minulosti dres Bostonu oblékal a v roce 2013 si s ním zahrál dokonce finále Stanley Cupu, byl ale tentokrát trochu smutným hrdinou zápasu. V jeho závěru za stavu 1:2, když brankář Roberto Luongo opustil led, aby floridský tým mohl posílit šestý hráč v poli, ztratil třiačtyřicetiletý český veterán v útočném pásmu puk a Brad Marchand střelou do prázdné branky pečetil výhru domácích.

Nestrašil bodoval popáté v řadě

Andrej Nestrašil se odvděčil za možnost být součástí druhé přesilovkové formace Caroliny. Odchovanec Slavie vstřelil gól na 2:0 pro Hurikány, když chyběly jen čtyři vteřiny do konce první třetiny. Nestrašil se trefil nápřahem zblízka poté, co mu perfektně přihrál z otočky Jordan Staal.

Rodák z Prahy se bodově prosadil už v pátém klání za sebou a od konce listopadu prožívá velmi produktivní období. V posledních devíti zápasech nastřádal dokonce devět bodů za dva góly a sedm asistencí.

Carolina se v prostřední části dokonce dostala už do tříbrankového vedení, Arizona však hlavně díky třem gólům v závěrečné třetině dokázala dotáhnout skóre po šedesáti minutách na 4:4 a střetnutí tak muselo rozhodnout prodloužení.

Klíčovou akci pak založil přihrávkou na polovinu kluziště gólman Hurikánů Eddie Lack, jenž našel spoluhráče Viktora Raska. Ten následně zavezl kotouč do útočného pásma a střelou zápěstím překonal Anderse Lindbäcka v bráně Kojotů.

Arizona se musela obejít bez Martina Hanzala, který vinou zranění v dolní polovině těla zůstal mimo hru. Mezi náhradníky pak skončil Zbyněk Michálek.

Plekanec zaujal povedenou asistencí

Tomáš Plekanec byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu s Ottawou, který jeho Montreal vyhrál 3:1. Český útočník se výrazně podílel na druhém gólu domácích, když při napadání vybojoval puk v útočném pásmu a šikovným pasem mezi obránci Senátorů vyslal do šance Maxe Paciorettyho.

Hrdinou souboje mezi domácím Buffalem a hosty z Los Angeles se stal útočník Šavlí Ryan O'Reilly. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan nejprve v první třetině asistoval u trefy Jamieho McGinna. Za stavu 1:1 pak dosti zvláštním způsobem vstřelil v prodloužení rozhodující branku.

O'Reilly šikovnou stahovačkou položil na led bránícího Aleca Martineze, záhy však přišlápl hůl bránícího hráče a střelou v pádu překonal Jhonase Enrotha.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. a 29. Spooner (na druhou Krejčí), 59. Marchand - 54. R. Smith. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Rask, 3. Bergeron (všichni Boston).
Buffalo - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. McGinn, 64. O'Reilly - 5. Gáborík. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.133. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. McGinn (oba Buffalo), 3. Enroth (Los Angeles).
Montreal - Ottawa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Flynn, 20. Pacioretty (Plekanec), 26. Petry - 32. Pageau. Střely na branku: 42:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Beaulieu, 3. Plekanec (všichni Montreal).
Tampa Bay - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Kučerov - 3. Beagle, 32. Kuzněcov. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Kučerov, 3. Hedman (oba Tampa).
St. Louis - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 3. Backes, 52. Tarasenko, 56. Reaves. Střely na branku: 26:26. Diváci: 15.023. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Allen, 3. Gunnarsson (všichni St. Louis).
Nashville - Colorado 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 20. Salomäki, 41. C. Smith - 9. Beauchemin, 15. Holden, 50. Martinsen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Ellis (Nashville), 3. Beauchemin (Colorado).
Arizona - Carolina 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 39. a 42. Duclair, 44. Chipchura, 60. Murphy - 9. Versteeg, 20. Nestrašil, 36. Di Giuseppe, 41. Faulk, 61. Rask. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12.668. Hvězdy zápasu: 1. Duclair (Arizona), 2. Faulk, 3. Rask (oba Carolina).
Columbus - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Saad, 49. Atkinson - 16. a 63. Okposo, 28. Nielsen. Střely na branku: 30:19. Diváci: 12.342. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Halák (oba Islanders), 3. Jenner (Columbus).
San Jose - Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Parise, 60. Koivu. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16.766. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Kuemper (oba Minnesota), 3. Jones (San Jose).
Calgary - NY Rangers 5:4 v prodl. (0:1, 2:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 38. a 43. Gaudreau, 38. Raymond (Frolík), 45. Colborne, 63. Brodie - 11. Miller, 46. Glass, 56. Boyle, 59. Zuccarello. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Boyle (Rangers).