Philadelphia - Carolina 4:3 PPVoráček zažil skvělý večer, mezi hvězdami je i Tlustý. Bez Jágra Florida válela

Ze střeleckého trápení snad pomalu procitá český útočník Jakub Voráček, jenž se poprvé v roli levého křídla blýskl gólem a dvěma asistencemi při výhře Philadelphie nad Carolinou 4:3 v prodloužení a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejného ocenění se dočkal i Jiří Tlustý, i on pomohl gólem k vítězství New Jersey nad Buffalem 2:0. Další z kladenských odchovanců Jaromír Jágr kvůli chřipce nemohl hrát, ale jeho Florida přesto porazila New York Islanders 5:1.

Hokejisté Philadelphia Flyers Jakub Voráček (zleva), Claude Giroux a Shayne Gostisbehere se radují z gólu proti Carolině.

Voráček se trefil na začátku druhé třetiny, když tečí střely Radka Gudase srovnával na 1:1. Hvězda minulé sezóny se trefila teprve podruhé během 31 zápasů. Zaznamenala vůbec první tříbodový zápas v sezóně.

„Myslím, že zápas se nám výborně povedl. Ale je to jen jedno utkání. Už zítra musíme zpátky do práce a znovu být dobří," nabádal český forvard, jenž měl loni po stejné porci na utkání na svém kontě už 38 bodů.

I když se snažil svůj skvělý výkon příliš nekomentovat, jeho spoluhráčům bylo jasné, co pro něj bodově vydařený večer znamenal. „Asi vám to neřekne, spíš bude tvrdit, že ho zajímá jen výhra týmu. Ale na jeho obličeji byla vidět ta obrovská úleva," prozradil Wayne Simmonds.

Na konci druhé třetiny už Voráček přihrával na vedoucí gól na 3:2 Seanu Couturierovi, jenže ve třetí třetině hostující Jeff Skinner završil hattrick a zápas znovu srovnal. V prodloužení se při hře tři na tři znovu blýskl Voráček, když při brejku dva na jednoho parádně připravil vítězný gól pro Shayna Gostisbeherea.

„Od Voráčka to byla vynikající přihrávka. To proč patří ke špičce NHL má svůj důvod," chválil českého spoluhráče autor vítězného gólu. Svůj podíl na vítězství měl také brankář Michael Neuvirth, který si připsal 29 úspěšných zákroků.

I Tlustý ukončil půst

Sedmnáct zápasů čekal na gól v NHL Jiří Tlustý. A dočkal se ve třetí třetině utkání proti Buffalu, když volný puk mezi kruhy bez přípravy nekompromisně napálil do brány. Zvýšil na konečných 2:0 a poprvé od 9. října zažil gólovou radost.

„Brankář nečekal, že hned vystřelím, takže se mi ho podařilo zaskočit," těšilo exkladenského útočníka. A byl rád, že ukončil dlouhý střelecký půst: „Nemůžu z něj nikoho obviňovat. Měl jsem v poslední době dost šancí, ale nedařilo se mi puk do brány dostat. Potřebujete, aby tam jeden spadl a hlava se trochu uklidnila. Sebevědomí jde pak nahoru."

Velký díl na vítězství Ďáblů měl gólman Corey Schneider, který vychytal 19. nulu v kariéře v NHL. Dokázal se tak oklepat ze sobotního výprasku od Islanders 0:4, v němž inkasoval tři góly z osmnácti střel a byl střídán.

Z českých hokejistů odehrál vydařený zápas také obránce Andrej Šustr. Dvěma asistencemi pomohl Tampě k výhře v prodloužení v Torontu 5:4. V dresu poražených zaznamenal jeden bod obránce Roman Polák, po jehož střele srovnával ve třetí třetině na 4:4 Daniel Winnik. V prodloužení rozhodl zápas po parádním sólu Vladislav Namestnikov.

Výsledky úterních zápasů NHL
Buffalo - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. Stempniak, 45. Tlustý. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18 297. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Tlustý, 3. Stempniak (všichni New Jersey).
NY Islanders - Florida 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 33. Nelson (Židlický) - 22. Smith, 28. Barkov, 33. Ekblad, 42. Trocheck, 57. Huberdeau. Střely na branku: 34:16. Diváci: 13 656. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Smith (všichni Florida).
NY Rangers - Edmonton 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 6. Zuccarello, 28. McIlrath, 40. Nash, 60. Fast - 26. Hall, 39. Eberle. Střely na branku: 21:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Zuccarello, 3. McIlrath (všichni Rangers).
Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Voráček (Gudas), 25. Schenn, 37. Couturier (Voráček), 62. Gostisbehere (Voráček) - 2., 24. a 50. Skinner. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 205. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Voráček, 3. Schenn (oba Philadelphia).
Toronto - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 11. Bozak, 19. Van Riemsdyk, 32. Rielly, 54. Winnik (Polák) - 3. Kučerov, 40. Stralman, 46. Blunden (Šustr), 47. Marchessault (Šustr), 63. Naměstnikov. Střely na branku: 37:27. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov (Tampa), 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (oba Toronto).
Dallas - Columbus 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 37. a 37. Seguin, 18. Oduya, 34. Goligoski (Hemský), 42. Janmark - 25. Hartnell. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 232. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin, 3. Goligoski (všichni Dallas).
Nashville - Calgary 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 6. Hodgson z trest. střílení - 33. Brodie, 62. Russell. Střely na branku: 22:21. Diváci: 15 431. Hvězdy zápasu: 1. Russell (Calgary), 2. Hodgson (Nashville), 3. Brodie (Calgary).
Minnesota - Vancouver 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
Branky: 6. Vanek, 13. Zucker, 26. Parise, 29. Koivu, 33. Suter, 37. Scandella - 27. Hansen, 47. D. Sedin. Střely na branku: 41:31. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Vanek, 3. Parise (všichni Minnesota).
Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: 5. Scheifele, 26. Thorburn, 29. Stafford - 21. Brouwer, 39. Steen, 41. Tarasenko, 57. Stastny. Střely na branku: 36:26. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg).
Chicago - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Duchene, 22. Redmond, 59. Landeskog. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21 473. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Landeskog (všichni Colorado).
Montreal - San Jose 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 38. Weise - 18. Marleau, 21. Pavelski, 30. Zubrus. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Beaulieu (Montreal).