New Jersey - Florida 1:5Jágr se vrátil a na ledě bývalého klubu přihrál na gól. Asistoval i Voráček

Jaromír Jágr se po jednozápasové pauze zaviněné chřipkou vrátil do sestavy Floridy a po utkání proti svému bývalému klubu New Jersey mohl být spokojen. Český hokejista nahrál v první třetině na gól Kulikovovi, který v tu chvíli zvyšoval vedení hostů na 2:0. Nakonec se jednalo i o vítěznou trefu, neboť Panteři nakonec triumfovali na ledě Ďáblů 5:1. Asistenci zaznamenal ve čtvrtečním duelu NHL i Jakub Voráček, jeho Philadelphia porazila Vancouver 2:0.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (68) slaví se spoluhráči gól proti New Jersey, který vstřelil Dmitrij Kulikov (7). Vlevo je zklamaný forvard Devils Lee Stempniak.

Jágr se sice v Newarku nedočkal svého 732. zásahu, kterým by se osamostatnil na čtvrtém místě historické tabulky střelců NHL, i tak měl ale důvody k radosti. Florida totiž podruhé v řadě nasázela soupeři pět branek, navíc Ďáblům oplatila dva týdny starou porážku 2:4.

Legendární křídelník se zapsal do statistik ve 13. minutě. V útočném pásmu udržel puk před dotírajícím obráncem Larssonem, bekhendovou zadovkou ho předal Kulikovovi, jenž švihem prostřelil Schneidera. Jágr se těšil z třinácté asistence v sezóně.

Florida pak v hale Prudential Center bez potíží dokráčela k druhé výhře v řadě. Panteři jsou ve formě, ovládli osmý z posledních jedenácti zápasů. Tři body (1+2) zaznamenal Brandon Pirri, který byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Voráček přispěl asistencí k výhře Flyers

Potřetí za sebou bodoval v zámořské soutěži Voráček. Jeho Philadelphia vedla nad Vancouverem od 17. minuty po ráně Raffla. Svůj náskok pak pojistila v samém závěru. Simmonds Voráčkovu nabídku ještě nezužitkoval, dorážející Couturier už ale dokázal puk dopravit do sítě.

V zápase zářil Steve Mason, který dostal mezi třemi tyčemi přednost před Michalem Neuvirthem. Sedmadvacetiletý Kanaďan zlikvidoval všech 36 střel Canucks a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Letci vyhráli v NHL tři z posledních čtyř střetnutí a na aktuálně osmé New Jersey ztrácejí ve Východní konferenci dva body.

Kvůli zranění nedohrál utkání kapitán Vancouveru Henrik Sedin.

Židlický nahrál na gól

Marek Židlický asistoval u jediné branky newyorských Islanders, kteří prohráli v Coloradu 1:2. Zkušený český zadák přihrával ve 25. minutě na vyrovnávací gól Nelsonovi, nerozhodný stav 1:1 však zlomil necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby domácí Beauchemin.

Nejvíce branek padlo ve čtvrtek v Arizoně. Domácí Kojoti, kteří stále postrádají Martina Hanzala, podlehli v přestřelce Columbusu 5:7.

NHL:
Buffalo - Anaheim 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 23. E. Kane, 34. McCabe, 54. McGinn. Střely na branku: 22:44. Diváci: 18 801. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Ristolainen, 3. E. Kane (všichni Buffalo).
New Jersey - Florida 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 54. Kalinin - 10. Jokinen, 13. Kulikov (Jágr), 23. Pirri, 48. Smith, 56. Shaw. Střely na branku: 16:26. Diváci: 12 512. Hvězdy zápasu: 1. Pirri, 2. Jokinen, 3. Trocheck (všichni Florida).
Philadelphia - Vancouver 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Raffl, 58. Couturier (Voráček). Střely na branku: 31:36. Diváci: 17 943. Hvězdy zápasu: 1. Mason (Philadelphia), 2. Markström (Vancouver), 3. Raffl (Philadelphia).
Toronto - San Jose 4:5 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. Holland, 25. Komarov, 40. Van Riemsdyk, 42. Grabner - 3. Pavelski, 12. Marleau, 44. Vlasic, 52. Nieto, 63. Burns. Střely na branku: 31:44. Diváci: 18 966. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Holland (Toronto).
Montreal - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 35. Doughty, 37. Kopitar, 60. Gáborík. Střely na branku: 45:20. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Weise (Montreal).
Arizona - Columbus 5:7 (1:2, 3:3, 1:2)
Branky: 29. a 44. Rieder, 9. Vermette, 29. Tichonov, 33. Martinook - 1. Saad, 3. Calvert, 30. Wennberg, 31. Atkinson, 38. Foligno, 43. Clarkson, 60. Dubinsky. Střely na branku: 32:21. Diváci: 11 120. Hvězdy zápasu: 1. Saad (Columbus), 2. Rieder (Arizona), 3. Atkinson (Columbus).
Minnesota - NY Rangers 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 9. a 58. Koivu, 38. Dumba, 50. Pominville, 51. Porter - 40. Moore, 57. McDonagh. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19 090. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Dumba, 3. Pominville (všichni Minnesota).
Chicago - Edmonton 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 33. a 57. Teräväinen, 15. Toews, 59. Panarin. Střely na branku: 37:33. Diváci: 21 451. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Toews, 3. Hossa (všichni Chicago).
Dallas - Calgary 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Oduya - 16. Monahan, 20. Hamilton, 38. Raymond. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18 410. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Oduya (Dallas).
Colorado - NY Islanders 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. a 57. Beauchemin - 25. Nelson (Židlický). Střely na branku: 30:34. Diváci: 15 811. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Greiss (Islanders).
St. Louis - Nashville 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 43. Backes, 55. Tarasenko - 8. Josi. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17 882. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Jackman (Nashville).