Detroit - Vancouver 3:4 SNVrbata hvězdou utkání, trefil se i Šustr

Andrej Šustr vstřelil svůj první gól v této sezóně, ale jeho Tampa Bay neudržela vedení 3:0 a nakonec podlehla Washingtonu 3:5. Radim Vrbata skóroval proti Detroitu, k tomu přidal jednu asistenci a navrch uspěl v nájezdech. Po zásluze tak byl vyhlášen mužem zápasu.

Radim Vrbata (vpravo) slaví výhru s Danielem Sedinem (uprostřed) a Ryanem Millerem.

Zkušený křídelník sice v této sezóně zůstává mírně za očekáváním, tentokrát to však byl jeho den. Vrbata si první bod v utkání připsal na konci prostřední části, kdy přihrávkou od mantinelu uvolnil spoluhráče Boa Horvata, ten ještě našel Svena Baertschiho, jenž poté překonal Jimmyho Howarda. Americký gólman dostal přednost před Petrem Mrázkem.

Rudým křídlům se podařilo vyrovnat na 2:2, ale Canucks vrátil vedení Radim Vrbata, jenž uspěl dorážkou Tanevovy střely. Domácí opět dokázali srovnat skóre minutu před koncem řádné hrací doby, kdy se z úhlu prosadil Henrik Zetterberg.

Prodloužení tři na tři o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Prvním úspěšným střelcem byl ve druhé sérii Radim Vrbata. 34letý forvard překonal Howarda blafákem do bekhendu. Vzápětí za tým v červených dresech vyrovnal Brad Richards, a tak se muselo pokračovat.

Další nájezdníci nemohli dopravit puk za brankovou čáru, povedlo se to až v sedmé řadě, kdy výhru Vancouveru zařídil Linden Vey, jenž zvolil vcelku jednoduché zakončení střelou k tyči. Vey se v této sezóně poprvé dostal do sestavy hostů a hned dal o sobě pořádně vědět. Radim Vrbata byl nakonec za gól, asistenci a proměněný nájezd vyhlášen největší hvězdou klání.

Sváteční střelec Šustr udeřil

Co se Andreji Šustrovi nepovedlo v 72 střetnutích základní části minulého ročníku, dokázal v nočním vystoupení na ledě Washingtonu. Dvoumetrový zadák Tampy ve druhé třetině vyrazil podpořit ofenzívu a po ideální přihrávce z otočky od spoluhráče Nikity Kučerova vyslal jedovatou střelu zápěstím, která se od vzdálenější tyče odrazila do brány. Lightning tak šli do vedení 2:0.

Když potom o dvě minuty později zvýšil na 3:0 Śustrův spoluhráč Steven Stamkos, zdálo se půlhodinu před koncem, že Blesky už si pohlídají vítězství.

Proti však byla dvojice Alexander Ovečkin - T. J. Oshie. Oba jmenovaní si připsali dvě branky a stejný počet asistencí. Capitals se přece jen dočkali vítězství 5:3.

Vatranův první hattrick rozhodl

Také Trevor Daley se dočkal první branky v tomto ročníku. Dvaatřicetiletý obránce, který se v tomto týdnu stěhoval z Chicaga do Pittsburghu, se dočkal při střele od modré čáry. Po jeho zásahu bylo skóre 2:2. Od té doby však dávali góly jen hosté z Bostonu. O výhru 6:2 se nejvíce přičinil jednadvacetiletý nováček Frank Vatrano, jenž byl se třemi trefami vyhlášen mužem klání. Český útočník David Krejčí zaznamenal jednu asistenci.

Jágr nebodoval

Florida vyhrála v Carolině 2:0, přestože její nejzkušenější hráč Jaromír Jágr nezískal ani jeden zápis do kanadského bodování. O bodech pro Pantery rozhodl obránce Willie Mitchell, jenž si v 45. minutě sjel až k brankovišti a po pasu Jonathana Huberdeaua prostřelil Cama Warda. Konečnou podobu skóre pak stanovil zakončením do prázdné brány Reilly Smith.

San Jose s Tomášem Hertlem v sestavě nestačilo na Ottawu a prohrálo 2:4, český forvard zůstal bez bodu. Winnipeg zdolal New York Rangers 5:2 i díky třem bodům Bryana Littlea (2+1) a čtyřem asistencím Blakea Wheelera.

Výsledky NHL
Pittsburgh - Boston 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Branky: 9. Sheary, 23. Daley - 11., 53. a 56. Vatrano, 22. a 41. Bergeron, 30. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.585. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Sheary (Pittsburgh).
Washington - Tampa Bay 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Branky: 34. a 51. Ovečkin, 48. a 60. Oshie, 55. Johansson - 8. Killorn, 27. Šustr, 30. Stamkos. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Ovečkin, 3: Johansson (všichni Washington).
Carolina - Florida 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 45. Mitchell, 60. Smith. Střely na branku: 24:18. Diváci: 10.511. Hvězdy zápasu: 1. Mitchell, 2. Luongo (oba Florida), 3. Liles (Carolina).
Ottawa - San Jose 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 25. Ryan, 49. Pageau, 54. Wideman, 56. Karlsson - 21. Thornton, 58. Burns. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.990. Hvězdy zápasu: 1. Wideman, 2. Karlsson, 3. Ryan (všichni Ottawa).
Detroit - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 39. Andersson, 44. Dacjuk, 59. Zetterberg - 19. McCann, 38. Baertschi (Vrbata), 46. Vrbata, rozhodující sam. nájezd Vey. Střely na branku: 28:40. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Horvat (Vancouver).
Winnipeg - NY Rangers 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 6. a 8. Little, 18. Byfuglien, 37. Myers, 59. Ladd - 15. Miller, 35. Boyle. Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Lundqvist (NY Rangers).