Columbus - Philadelphia 3:2 SNVoráček vystřelil bod proti bývalému zaměstnavateli

Buffalo

Jakub Voráček pomohl Letcům k zisku jednoho bodu, když v 56. minutě vyrovnal střetnutí s Columbusem na 2:2, hráči Blue Jackets však nakonec vyhráli na nájezdy. Asistence si v dalších duelech připsali také Tomáš Fleischmann, Aleš Hemský nebo Michal Rozsíval.

Patrick Kane z Chicaga Blackhawks slaví svůj vítězný gól.

Duel Philadelphie s domácím Columbusem byl především soubojem skvěle chytajících gólmanů. Už během první třetiny byly na obou stranách k vidění povedené zákroky, ať už v podání Joonase Korpisala či hostujícího Stevea Masona. Jednadvacetiletý Fin se předvedl i proti Jakubu Voráčkovi a nakonec byl vyhlášen hvězdou utkání.

Modrokabátníci si po dvou třetinách vypracovali vedení 2:0 po trefách Brandona Saada a Ryana Murrayho. Za Letce snížil v 46. minutě Scott Laughton a krátce před koncem zařídil prodloužení Jakub Voráček. Kladenský odchovanec překonal Korpisala bleskovou střelou zápěstím.

Po nerozhodné dodatečné části hry následovaly samostatné nájezdy, které došly až do šesté série. Mezi neúspěšné nájezdníky patřil také Jakub Voráček. Nakonec rozhodl pokus Brandona Dubinského, jenž se prosadil prudkou střelou k tyči.

Rakušan řídil výhru Toronta

Velmi povedený zápas prožil rakouský útočník Michael Grabner, jenž přispěl svému Torontu dvěma góly a stejným počtem asistencí k výhře 5:0 nad Los Angeles. V týmu vítězů se svým soupeřům hodně připomínal Roman Polák, který za 21 minut na ledě rozdal úctyhodných osm hitů.

Dallas doma zdolal Montreal 6:2. Hvězdy šly do vedení gólem Jasona Spezzy, kterému na hranici vlastního obranného pásma šikovně přistrčil puk Aleš Hemský, jemuž tak byla připsána gólová přihrávka. Asistenci získal i na druhé straně Tomáš Fleischmann. Rodák z Kopřivnice byl u snížení na 1:3, když v přesilové hře pálil od modré čáry a následně hbitou dorážkou posunul puk za čáru Daniel Carr.

Dělovka Olivera Ekmana-Larssona byla nakonec jedinou úspěšnou střelou klání mezi Arizonou a New Yorkem Islanders.

Za úspěšnější Kojoty nastoupil Martin Hanzal, který však nebodoval a potvrdil, že za poslední měsíc se mu v NHL příliš nedaří. Vytáhlý centr během si během devíti vystoupení připsal pouze gól a asistenci, což je v silném kontrastu s úspěšným vstupem do sezóny.

Kane zařídil Chicagu vítězství v Buffalu, bodoval i Rozsíval

Hokejisté Chicaga Blackhawks zvítězili v sobotním zápase zámořské NHL v Buffalu 3:2 po samostatných nájezdech. V rozstřelu se jako jediný z pěti střelců prosadil Patrick Kane, nejproduktivnější hráč sezóny předtím v 60. minutě vyrovnal. Konečně bodoval také zkušený český bek Michal Rozsíval.

Obhájci Stanleyova poháru se v Buffalu dostali do vedení v 7. minutě. Dennisi Rasmussenovi přihrál na úvodní gól utkání Michal Rozsíval a připsal si první bod v sezóně. Sedmatřicetiletý český obránce, který si v květnovém play off zlomil kotník, na něj čekal až do šestnáctého zápasu.

Sabres dokázali skóre otočit, v 57. minutě je poslal do vedení Ryan O'Reilly. Dvacátým gólem v ročníku ale hosty 34 sekund před koncem zachránil Kane.

Výsledky NHL
Buffalo - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Franson, 57. O'Reilly - 60. a rozhodující sam. nájezd P. Kane, 7. Rasmussen (Rozsíval). Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Johnson, 3. O'Reilly (oba Buffalo).
St. Louis - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 2. Tarasenko, 4. Parayko, 35. Lehterä - 44. Monahan, 57. Giordano. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.163. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Parayko, 3. Elliot (všichni St. Louis).
Toronto - Los Angeles 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky: 6. a 57. Komarov, 44. a 54. Grabner, 58. Froese. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.362. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Grabner, 3. Komarov (všichni Toronto).
New Jersey - Anaheim 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Cammalleri - 8. Stewart, 20. Kesler. Střely na branku: 22:18. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Kesler (Anaheim), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Andersen (Anaheim).
Pittsburgh - Carolina 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Malkin - 5. J. Staal, 15. Liles. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.590. Hvězdy zápasu: 1. Liles, 2. Ward (oba Carolina), 3. M. Murray (Pittsburgh).
Columbus - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 15. Saad, 39. R. Murray, rozhodující sam. nájezd Dubinsky - 46. Laughton, 55. Voráček. Střely na branku: 37:32. Diváci: 14.030. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo (Columbus), 2. Mason (Philadelphia), 3. Dubinsky (Columbus).
Dallas - Montreal 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 22. a 41. Jammie Benn, 2. Spezza (Hemský), 24. Sharp, 34. Seguin, 45. Eaves - 32. Carr (Fleischmann), 45. Byron. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Jammie Benn, 2. Spezza, 3. Seguin (všichni Dallas).
Nashville - Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Forsberg, 15. Ribeiro, 29. Neal - 29. Parise, 49. Zucker. Střely na branku: 39:22. Diváci: 17.117. Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro, 2. Weber (oba Nashville), 3. Zucker (Minnesota).
Arizona - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Ekman-Larsson. Střely na branku: 29:25. Diváci: 11.878. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Ekman-Larsson, 3. Rieder (všichni Arizona).
Colorado - Edmonton 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Comeau, 17. Barrie, 35. Holden, 48. Iginla, 57. Skille - 43. Sekera. Střely na branku: 29:40. Diváci: 17.570. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Barrie,3. Comeau (všichni Colorado).