Florida - Montreal 3:1Jágr vítězným gólem pokazil Plekancovi jubileum. Slavná 68 se dotahuje na Bretta Hulla

New York

Český hokejista Jaromír Jágr dal vítězný gól Floridy při výhře nad Montrealem 3:1, čímž prodloužil vítěznou sérii svého týmu na sedm zápasů. Kladenský odchovanec byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Na stejné ocenění dosáhl i útočník St. Louis Dmitrij Jaškin, který gólem a asistencí pomohl k výhře nad Nashvillem 4:3 v prodloužení. Mezi střelce se zapsal také obránce Zbyněk Michálek, jehož Arizona však nakonec podlehla Chicagu 5:7.

Floridští hokejisté Aleksander Barkov (16) a Jaromír Jágr (68) oslavují gól proti Montrealu.

Panteři mají za sebou i díky Jágrovi nejúspěšnější měsíc v klubové historii a znovu se ujali vedení v Atlantické divizi. Florida teprve počtvrté dokázala vyhrát sedm zápasů za sebou, což se jí naposledy povedlo před sedmi lety. Během prosince nasbírala 22 bodů, což se jí podařilo vůbec poprvé.

Český veterán zároveň pokazil jubileum jinému kladenskému odchovanci Tomáši Plekancovi, jenž při porážce svého Montrealu nastoupil k 800. utkání v dresu Canadiens, kteří prohráli posedmé z posledních osmi zápasů.

Jágr se trefil na začátku druhé třetiny, když parádně zakončil rychlý protiútok, který sám založil. 43letý útočník zaznamenal 733. gól v kariéře v NHL a v historické tabulce střelců se přiblížil třetímu Brettu Hullovi na rozdíl osm tref.

Hlavní hvězdou duelu v BB&T Center se ale stal Jágrův spoluhráč Aleksander Barkov. Dvacetiletý finský forvard byl u všech tří gólů svého týmu, když dva sám dal a u jednoho si připsal asistenci. První útok Floridy nasbíral v utkání dohromady šest bodů.

„Předvedli jsme se v plné síle. Jsme silní při hře jeden na jednoho. Kluci jsou hodně rychlí, já mám zase sílu. Jsme blízko jeden druhému a dobře spolupracujeme. Dřív nebo později se tak někdo dostane do šance, a je už jedno, kdo to je," těšilo Jágra po utkání.

Pro elitní formaci měl jen slova chvály kouč Gerard Gallant. „Byli vynikající. Neustále makají a proměňují šance v každém zápase. Chemie mezi nimi funguje neuvěřitelně."

Jaškin pomohl k výhře

Nejproduktivnějším českým hokejistou v úterních zápasech NHL se stal Dmitrij Jaškin (1+1). Rodák z ruského Omsku svým druhým gólem v sezóně otevřel skóre duelu s Nashvillem, když tečoval střelu Jaye Bouwmeestera a z následné dorážky v pohodě zasunul puk za záda brankáře Huttona.

Jaškin se trefil poprvé po dvaceti zápasech. Ve druhé třetině si pak připsal asistenci u gólu Robby Fabbriho na 2:1. Domácí ve třetí třetině získali dvougólový náskok, jenže Colin Wilson stihl minutu a půl před koncem normální hrací doby vyrovnat. V prodloužení však Blues přestříleli Predators 6:0 a domácím nakonec zajistil výhru po rychlém úniku Alexander Steen.

Podruhé v sezóně se trefil i obránce Zbyněk Michálek. Skvěle si sjel k brance a po přihrávce Olivera Ekmana-Larssona od mantinelu bez přípravy zavěsil. Jenže ani jeho trefa, ani hattrick Shanea Doana Arizoně nepomohl. Přestřelku nakonec vyhrálo Chicago 7:5.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Boston - Ottawa 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Branky: 9., 56. a 60. Hayes, 17. a 43. Bergeron, 22. a 57. Beleskey - 13. Neil, 38. Zibanejad, 45. Hoffman. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Hayes, 3. Beleskey (všichni Boston).
Toronto - NY Islanders 3:6 (1:3, 1:3, 1:0)
Branky: 3. Boyes, 31. Parenteau, 57. Matthias - 3. Nelson, 12. Tavares, 18. Nielsen, 32. Kuljomin, 39. Martin, 40. Lee. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19 899. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nielsen, 3. Lee (všichni Islanders).
New Jersey - Carolina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 27. Farnham, 48. Palmieri, 57. Schlemko - 23. a 30. E. Staal. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko (New Jersey), 2. E. Staal (Carolina), 3. Palmieri (New Jersey).
Columbus - Dallas 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 1. Jenner, 8. Connauton, 19. Calvert, 39. Saad, 50. Hartnell, 60. Bourque - 7. Sceviour, 29. Seguin, 42. Sharp. Střely na branku: 33:43. Diváci: 15 836. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).
Arizona - Chicago 5:7 (2:3, 0:2, 3:2)
Branky: 11., 48. a 60. Doan, 13. Z. Michálek, 54. Murphy - 23. a 46. Desjardins, 7. Keith, 8. Anisimov, 20. Panarin, 34. P. Kane, 59. Toews. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17 197. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. P. Kane, 3. Keith (oba Chicago).
St. Louis - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 10. Jaškin, 33. Fabbri (Jaškin), 42. Shattenkirk, 65. Steen - 15. Ekholm, 57. Weber, 59. Wilson. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19 319. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Weber (Nashville).
Winnipeg - Detroit 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. a 32. Trouba, 11. Ladd, 25. Burmistrov - 42. Dacjuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit 28 minut, z 11 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 25:34. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Trouba, 3. Little (všichni Winnipeg).
Calgary - Anaheim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 33. Horcoff. Střely na branku: 14:21. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Rämö (Calgary), 3. Rakell (Anaheim).
Edmonton - Los Angeles 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
Branky: 30. Pouliot, 42. Letestu - 25. King, 26. Mersch, 26. Toffoli, 35. Lewis, 52. Brown. Střely na branku: 44:33. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Brown, 3. King (všichni Los Angeles).
Florida - Montreal 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. a 49. Barkov, 22. Jágr - 13. Pacioretty. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19 822. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Jágr, 3. Luongo (všichni Florida).