Montreal - New Jersey 2:1Plekanec přihrával a Montreal udolal New Jersey. Polák se popral

New York

Český útočník Tomáš Plekanec se jednou asistencí podílel na výhře hokejistů Montrealu 2:1 nad New Jersey v utkání středečního programu zámořské NHL. Po přihrávce kladenského odchovance otevřel v závěru úvodní třetiny v přesilovce skóre Max Pacioretty, vítěznou trefu Canadiens, kteří se vrátili do Bell Centre po téměř třech týdnech, si připsal ve druhém dějství při hře v oslabení Torrey Mitchell. Obránce Roman Polák pomohl jednou finální přihrávkou k výhře Toronta 4:0 na ledě Anaheimu, navíc absolvoval bitku s mstitelem Joshem Mansonem.

Tomáš Plekanec se raduje spolu s brankářem Mikem Condonem a obráncem P.K. Subbanem z výhry Montrealu nad New Jersey.

Canadiens se dočkali prvního vítězství na domácím ledě od 12. prosince, kdy porazili Ottawu. Následně dvakrát prohráli a pak odehráli osm zápasů v řadě na hřištích soupeřů, v nichž utrpěli šest porážek.

Plekanec měl prsty v prvním gólu, který padl minutu před koncem úvodní třetiny. V přesilové hře na pravém křídle naznačil střelu švihem, místo toho ale na poslední chvíli přihrál do lepší pozice na Maxe Paciorettyho a ten pohotovou ranou otevřel skóre. Na konci druhé třetiny zvýšil na 2:0 pro změnu ve vlastním oslabení Torrey Mitchell.

Plekancův gól neuznali

Hned v první minutě závěrečného dějství Devils snížili, když se prosadil Adam Henrique. O tři minuty později se trefil i Plekanec, jenže rozhodčí jeho gól neuznali pro hru vysokou holí. Jednobrankový náskok už ale Canadiens uhájili.

Plekanec byl tentokrát jediným českým hráčem v dresu Montrealu. Tomáš Fleischmann vypadl ze sestavy a zápas sledoval jen jako divák. Dres Devils znovu oblékl jen Jiří Tlustý, Patrik Eliáš zůstává na marodce.

Jednu asistenci zaznamenal také obránce Roman Polák, jehož Toronto zvítězilo 4:0 v Anaheimu. Český zadák si vedle asistence připsal také pětiminutový trest za bitku. Na konci první třetiny nedovoleně vrazil na mantinel Mika Santorelliho a Josh Manson se na něho vrhl v roli mstitele. Dlouho se zdálo, že se oba budou jen přetahovat za dresy. Pak ale Manson vyslal jeden rychlý úder na nos a srazil Poláka k ledu.

Na výhře Toronta měl lví podíl gólman Jonathan Bernier, jenž kryl všech 39 střeleckých pokusů domácích a připsal si druhé čisté konto v sezóně. Dva góly vítězů zaznamenal Pierre-Alexandre Parenteau.

Zápas v Anaheimu byl jediným, v němž se ve středu radovali hosté. Ve zbývajících dvou vyhrály domácí týmy - Colorado otočilo duel se St. Louis z 1:3 na konečných 4:3 v prodloužení a Chicago porazilo 3:1 Pittsburgh.  Obhájci titulu přestříleli Tučňáky  v poměru 37:18, ale o dalším dvoubodovém zisku definitivně rozhodli až v závěrečné třetině, v níž vstřelili dva góly.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Montreal - New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Pacioretty (Plekanec), 39. Mitchell - 41. Henrique. Střely na branku: 25:20. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Byron (oba Montreal), 3. Larsson (New Jersey).
Chicago - Pittsburgh 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 16. a 49. Panarin, 59. Teräväinen - 28. Malkin. Střely na branku: 37:18. Diváci: 21 908. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Anisimov (oba Chicago), 3. Fleury (Pittsburgh).
Vancouver - Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 48. a 59. Horvat, 38. Baertschi - 29. Liles, 53. J. Staal. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18 364. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Liles (Carolina), 3. Baertschi (Vancouver).
Colorado - St. Louis 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Duchene, 27. Grigorenko, 59. MacKinnon, 65. Landeskog - 17. Tarasenko, 20. Backes, 21. Berglund. Střely na branku: 33:38. Diváci: 13 359. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Tarasenko (St. Louis).
Anaheim - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. a 28. Parenteau, 33. Kadri (Polák), 43. Boyes. Střely na branku: 39:38. Diváci: 16 283. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau, 2. Bozak (oba Toronto), 3. S. Theodore (Anaheim).