NHL

Na Mrázka se valí chvála. Spektakulární zákrok, rozplývali se spoluhráči i trenér

8. ledna 2016 12:16 - San Jose

Chvála se na něj poslední dobou valí ze všech stran. A po čtvrtečním zápase na ledě San Jose jí ještě přibylo. Český hokejový brankář Petr Mrázek vychytal pětatřiceti úspěšnými zásahy Detroitu výhru 2:1 a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou zápasu. A v zámoří se mluví hlavně o jeho parádním zákroku hokejkou proti Joelu Wardovi, po němž navíc podnikla Rudá křídla rychlý protiútok a vstřelila vítězný gól.

Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Mrázek se v brance Detroitu objevil ve čtvrtém utkání v řadě a střelce Žraloků svými kousky deptal. V jedenácté minutě sice nestačil na jemnou teč Warda, pak už ale svou branku zavřel. A vzájemný minisouboj s jediným úspěšným střelcem domácích navíc dokázal vyrovnat.

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015

Do konce základní hrací doby zbývalo sedm minut, když Ward zůstal za stavu 1:1 osamocený před Mrázkem. Puk si přehodil na bekhend a zakončoval do odkryté klece. Takřka jistému gólu ale ostravský rodák zabránil úžasným zásahem hokejkou.

„Měl jsem štěstí. Byl to pěkný zákrok, a kdyby z této šance skórovali, zápas mohl vypadat jinak," řekl Mrázek po utkání. Rudá křídla se navíc ihned vrhla do protiútoku, který zakončil trefou Justin Abdelkader, čímž rozhodl o vítězství svého týmu 2:1. Mrázkův zákrok a gól amerického útočníka dělilo pouhých třináct vteřin...

„Ohromný zákrok, navíc v důležitém momentu. Vidím to jako klíčový moment celého utkání," měl jasno trenér Detroitu Jeff Blashill.

Slova uznání měli pro Mrázka i jeho spoluhráči. „Celou sezónu je pro nás nesmírně důležitý, předvádí spektakulární zákroky. Dneska ho nemít, určitě bychom neodcházeli s výhrou. To je jisté. S ním v zádech máme velké sebevědomí," tvrdil obránce Danny DeKeyser.