Colorado - Tampa Bay 0:4Palát byl u tří gólů! Zařídil vítěznou trefu a dostal se mezi hvězdy zápasu

New York

Skvělý večer prožil v úterý český hokejista Ondřej Palát v zámořské NHL, v níž pomohl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Tampy Bay na ledě Colorada 4:0. Palát, jenž musel v tomto ročníku vynechat kvůli zdravotním problémům dvacet utkání, zaznamenal třetí trefu sezóny a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hokejisté Tampy Bay Lightning Ondřej Palát (vpravo) a Steven Stamkos se radují z gólu proti Coloradu.

Hlavní hvězdou se stal v Denveru autor dvou branek Steven Stamkos, jehož první formace předváděla parádní akce a střílela krásné góly. Palát otevřel skóre v první třetině šest sekund po vypršení přesilové hry, během níž Lightning zasypali brankáře Varlamova střelami ze všech stran.

Rodák z Frýdku-Místku si vyjel od mantinelu před gólmana, za jehož záda uklidil vyraženou střelu Hedmana. Zaznamenal tak první trefu v pěti zápasech po návratu z mardoky.

„Je příjemné vidět, že se takhle rychle zase dokázal prosadit. Pokaždé když se vracíte po zranění a podaří se vám brzy skórovat, cítíte se pak při hře mnohem lépe. Myslím, že tohle mu hodně pomůže," povzbudil českého spoluhráče Stamkos.

Palát následně ve druhé třetině asistoval u druhého gólu Tampy, když založil parádní ťukes přes Namestnikova na Stamkose, který z první nedal Varlamovovi šanci. „Tohle byla od nich opravdu nádhera, ale my jsme špatně bránili," pochválil akci soupeře kouč Avalanche Patrick Roy.

Podobnou hokejovou lahůdku stihli hosté ještě ve druhé třetině, tentokrát Palát zpoza branky výborně načasoval přihrávku do ideální pozice rozjetému Stamkosovi, jenž se pohotovou střelou ani tentokrát nemýlil.

Ve třetí třetině pak pečetil vítězství Johnson, brankář Bishop nakonec uhájil druhé čisté konto v sezóně a celkově čtrnácté v kariéře v NHL.

Výsledky úterních zápasů NHL
NY Islanders - Columbus 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 1., 38. a 60. Nelson, 6. Strome, 46. Strait - 11. Karlsson, 34. Savard. Střely na branku: 33:20. Diváci: 13 115. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Strait (všichni NY Islanders).
Carolina - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 24. E. Staal, 30. Versteeg, 64. Skinner - 31. Letang, 47. Kunitz. Střely na branku: 21:25. Diváci: 13.012. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. E. Staal, 3. Versteeg (všichni Carolina).
St. Louis - New Jersey 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 11. a 38. Berglund, 25. Upshall, 43. Rattie, 60. Backes - 13. Farnham, 15. Stempniak. Střely na branku: 37:24. Diváci: 17 951. Hvězdy zápasu: 1. Berglund, 2. Rattie, 3. Elliot (všichni St. Louis).
Minnesota - Buffalo 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Suter, 60. Vanek - 10. McGinn, 18. Ristolainen, 18. Gionta. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19 034. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen (Buffalo), 2. Suter (Minnesota), 3. Ullmark (Buffalo).
Winnipeg - San Jose 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Ehlers - 16. Tierney, 20. Thornton, 56. Pavelski, 60. Ward. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Tierney (oba San Jose), 3. Ehlers (Winnipeg).
Chicago - Nashville 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 20. a 27. Shaw, 34. Seabrook - 34. Ribeiro, 60. Forsberg. Střely na branku: 23:43. Diváci: 21 618. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. Hossa, 3. Seabrook (všichni Chicago).
Colorado - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 22. a 26. Stamkos (na obě Palát), 11. Palát, 52. Johnson. Střely na branku: 21:38. Diváci: 14 227. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Palát, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).
Arizona - Edmonton 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 33., 44. a 47. Domi, 65. Ekman-Larsson - 19. Draisaitl, 27. Schultz, 42. Pouliot. Střely na branku: 31:28. Diváci: 11 391. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Ekman-Larsson, 3. Domingue (všichni Arizona).