Toronto - Chicago 1:4Fantastický Kane! Američan sfoukl Javorové listy hattrickem

Patrick Kane v noci na sobotu potvrdil, že prožívá skvělou sezónu. Američan třemi góly a asistencí zajistil Chicagu výhru 4:1 nad Torontem.

Patrick Kane slaví svůj druhý gól v zápase.

V první třetině žádný gól nepadl, respektive žádný regulérní. Andrew Shaw se sice už radoval ze svého zásahu, jenže sudí nakonec po přezkoumání videa branku neuznal kvůli ofsajdu. Na změnu skóre se tak čekalo až do 34. minuty, kdy v nepřehledné situaci před bránou Javorových listů uspěl dorážející Patrick Kane.

Nejproduktivnější hráč soutěže přidal do konce prostřední části ještě jednu trefu, když v přesilové hře nejprve zkrotil neposedný kotouč a poté z úhlu propálil Jamese Reimera.

Na začátku závěrečné třetiny se Chicagu povedlo zvýšit na 3:0 díky další povedené přesilovce. Tentokrát Kane přihrál Artěmijovi Panarinovi, jenž u vzdálenější tyče zakončil elegantně v pokleku. Pro čtyřiadvacetiletého ruského nováčka to byl už třetí bod v zápase.

Za Toronto dokázal snížit po rychlé akci prudkou střelou zápěstím Morgan Rielly, ale poslední slovo měla největší hvězda klání. Patrick Kane dvě minuty před koncem převzal kotouč ve středním pásmu a řítil se sám na bránu soupeře. Jelikož tým v modrých dresech již tou dobou hrál bez brankáře, bylo Kaneovo dovršení hattricku jen formalitou.

Naměstnikov se dočkal prvního hattricku

NHL v noci na sobotu viděla ještě jeden hattrick. Poprvé v kariéře se třígólového zápisu dočkal Vladislav Naměstnikov. Třiadvacetiletý ruský útočník nejprve pomohl Tampě dvěma góly k bodu, protože střetnutí s Pittsburghem za stavu 4:4 dospělo do prodloužení.

V dodatečné části pak měly „Blesky" pořádnou porci štěstí, která jim pomohla shrábnout další bod za výhru. Nikita Kučerov při rozhodující akci udržel puk v útočném pásmu snad jen o milimetry. Po jeho střele pak dorážel hrdina večera Naměstnikov, ovšem jeho pokus zřejmě vůbec nemířil mezi tři tyče. Ten „správný" směr mu dodala až nešťastně umístěná hůl bránícího Patrica Hörnqvista.

Vrbata s Nestrašilem asistovali

Souboj Winnipegu s domácí Minnesotou nabyl konečného skóre už po třech minutách hry. To se za bezbrankového stavu prosadil Blake Wheeler, jenž nejprve parádní stahovačkou donutil jít k zemi obránce Jonase Brodina, aby následně střelou zápěstím umístil puk za záda Devana Dubnyka. Stav 1:0 pak vydržel až do závěrečné sirény.

Vancouver vyhrál na ledě Caroliny 3:2 po prodloužení. Za vítěze si připsal jednu asistenci Radim Vrbata. Totéž se povedlo také Andreji Nestrašilovi na straně poražených.

Boston bez Krejčího s Patrňákem zdolal Buffalo 4:1 a Dallas prohrál v Anaheimu 2:4. Jiří Sekáč s Alešem Hemským žádný kanadský bod do svých statistik nepřidali.

Výsledky NHL
Buffalo - Boston 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 15. Legwand - 22. Beleskey, 41. Chára, 51. Spooner, 59. Connolly. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.704. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Beleskey, 3. Gustavsson (všichni Boston).
Toronto - Chicago 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 44. Rielly - 34., 38. a 58. P. Kane, 41. Panarin. Střely na branku: 29:29. Diváci: 20.049. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Panarin, 3. Seabrook (všichni Chicago).
Anaheim - Dallas 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Silfverberg, 4. Vatanen, 16. Lindholm, 16. Perry - 22. Janmark, 52. Jamie Benn. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16.201. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Vatanen (všichni Anaheim).
Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 2., 31. a 63. Naměstnikov, 29. Filppula, 56. Stralman - 11. Letang, 35. Hörnqvist, 51. Daley, 54. Kunitz. Střely na branku: 25:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov, 2. Filppula (oba Tampa), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).
Minnesota - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Wheeler. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19.222. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Dubnyk (Minnesota).
Carolina - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. Versteeg, 58. Liles (Nestrašil) - 30. a 64. Horvat (na druhou Vrbata), 14. Vey. Střely na branku: 40:22. Diváci: 11.657. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Versteeg (Carolina).