Florida - Edmonton 2:4Jágr se trápí a krize Floridy se prohlubuje. Hertl se trefil

Pohoda je pryč, krize hokejistů Floridy Panthers se dál prohlubuje. V pondělí podlehli doma Edmontonu 2:4 a připsali si v NHL už čtvrtou porážku za sebou. Bodově zcela naprázdno vyšel už potřetí v řadě i Jaromír Jágr, který za celý zápas ani nevystřelil na bránu. Jako jediný z českých hokejistů v pondělí skóroval Tomáš Hertl, jeho San Jose však nakonec prohrálo s Ottawou 3:4 po samostatných nájezdech.

Obránce Edmontonu Oilers Mark Fayne (5) v souboji s Jaromírem Jágrem (68) z Floridy.

Hvězdou utkání na Floridě se stal edmontonský Tyler Hall, jenž do sítě Panterů nasázel dva góly. Oilers vedli po dvou třetinách už 3:0. Na začátku třetí části ale domácí zápas přeci jen zdramatizovali, když se trefili Howden a Smith.

Na vyrovnání ale nedosáhli. Ani tentokrát neukončili trápení v přesilových hrách, za posledních osm zápasů nedokázali využít už 22 přesilovek. Definitivně sebral Panterům naději minutu a půl před koncem Purcell.

Florida se nadechovala k závěrečnému náporu, jenže ve svém útočném pásmu ztratila puk zrovna v době, kdy brankář Montoya mířil na střídačku, aby pustil za sebe na led šestého hráče. Purcell tak zakončoval rychlý kontr do zcela odkryté brány.

Už to bylo lepší

Série sedmi vítězných zápasů doma Panterům skončila, kouč Gerard Gallant ale i tak viděl zlepšení svého týmu oproti předchozím duelům.

„Jde o malé krůčky, ale bylo to lepší. Měli jsme dnes šance. Bohužel jsme je nevyužili, nicméně tam už byla pozitiva. Určitě se ale musíme zlepšit. Nejde jen o přesilovky. Děláme špatná rozhodnutí a dostáváme pak blbé góly," komentoval duel kouč.

„Je to jednoduché, musíme se prostě vrátit do starých kolejí. Ta vítězná série byla zábavná, musíme být schopni se dát znovu dohromady, což se zatím nepodařilo," burcoval autor jedné z branek domácích Howden.

Hertl probudil Žraloky

Tomáš Hertl svým osmým gólem v sezóně nastartoval obrat San Jose v duelu s Ottawou, když osm sekund po druhém inkasovaném gólu snížil na 1:2. Český forvard zakončil bleskovou akci po vhazování, po střele Thorntona usměrnil puk za záda branáře Andresona.

Na začátku třetí třetiny už Žraloci po brankách Coutureho a Nieta vedli. Jenže pět a půl minuty před koncem srovnal z trestného střílení Smith. Vítězství hostům nakonec zařídil jediným proměněným nájezdem v závěrečném rozstřelu Zibanejad.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
Florida - Edmonton 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 43. R. Smith, 46. Howden - 6. a 25. Hall, 18. Eberle, 59. Purcell. Střely na branku: 33:24. Diváci: 14 897. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. R. Smith (Florida).
St. Louis - Pittsburgh 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 13. Steen, 38. Tarasenko, 43. Brouwer, 52. Stastny, 60. Shatternkirk - 19. Kunitz, 36. Malkin. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19 312. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Brouwer, 3. Elliott (všichni St. Louis).
Arizona - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Vermette - 31. Eichel, 38. McGinn. Střely na branku: 27:28. Diváci: 11.134. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Ristolainen (oba Buffalo), 3. Vermette (Arizona).
Winnipeg - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Armia - 22. Söderberg, 40. Iginla. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Söderberg (oba Colorado), 3. Wheeler (Winnipeg).
San Jose - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Hertl, 43. Couture, 48. Nieto - 12. McCormick, 25. Ryan, 55. Z. Smith, rozh. nájezd Zibanejad. Střely na branku: 35:17. Diváci: 16 619. Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Nieto, 3. Donskoi (oba San Jose).