Tampa Bay - Chicago 2:1Vítězná série Chicaga skončila, utnula ji Tampa. Voráček nabírá formu

Šňůra vítězných zápasů hokejistů Chicaga, rekordní v historii týmu, se zastavila na čísle 12. Podobně jako Floridě se ani obhájcům Stanley Cupu nepodařilo po tuctu výher za sebou přidat další úspěch, na ledě Amalie Areny podlehli Tampě Bay 1:2. Domácí přestříleli soupeře 33:18 a připsali si sedmý triumf v řadě. Gól a přihrávku si ve čtvrtečním duelu NHL v Pittsburghu připsal český křídelník Philadelphie Jakub Voráček, přestřelku nicméně ovládli Tučňáci 4:3 i díky třem trefám ve druhé třetině. Jedním úspěšným zásahem přispěl k výhře Calgary nad Columbusem (4:2) i Michael Frolík, pěti góly v úvodní třetině položili základ ke konečné výhře 6:3 nad Ottawou Ďáblové z New Jersey.

Pálí Nikita Kučerov z Tampy Bay. Ruský útočník pomohl gólem ukončit vítěznou sérii Chicaga.

Kladenský odchovanec Voráček se dostává do formy, v posledních pěti zápasech si připsal dvě branky a pět asistencí a v produktivitě českých hráčů je po pomalém rozjedu jen o bod zpět za vedoucím Tomášem Plekancem z Montrealu.

Philadelphii v zápase zdobily přesilové hry, v nichž dala všechny tři branky. Voráček se prosadil v první třetině, kdy střelou z pravého kruhu za cinkotu tyče zvyšoval vedení Flyers na 2:0. Další průběh utkání patřil Pittsburghu, který i díky dvěma brankám Phila Kessela otočil skóre v rozmezí 22. až 47. minuty na 4:2. V závěru už jen korigoval po přihrávce Voráčka Claude Giroux v početní výhodě z pozice falešného obránce.

"Začali jsme dobře, ale od začátku druhé třetiny jsme byli trochu těžkopádní a oni toho využili k obratu," podotkl Voráček. V brance Philadelphie dostal popáté z posledních šesti utkání přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem.

Repríza finále pro Tampu

Hokejisté Tampy Bay udolali v repríze loňského finále Stanleyova poháru Chicago 2:1 a ukončili obhájcům trofeje sérii dvanácti výher. "Výhra potěší, ale samozřejmě bych ji vyměnil za to, co nám provedli minulou sezónu," připomnl trenér Lightning Jon Cooper hořkou finálovou prohru. V dresu Chicaga ještě nenastoupil Jiří Sekáč, který byl ve čtvrtek vyměněn do nejúspěšnějšího klubu posledních let z Anaheimu.

Daniel Sedin je legendou Vancouveru. Švédský křídelník zaznamenal ve vítězném utkání Kosatek proti Bostonu (4:2) dva góly a v historických klubových tabulkách s 348 brankami v základní části NHL předstihl krajana Markuse Näslunda (346).

Jednu asistenci v dresu vítězů zaznamenal Radim Vrbata, který hezkou bekhendovou "žabičkou" vyslal do sólového úniku Svena Baertschiho. Prohru Medvědů, do jejichž sestavy se vrátil po desetizápasové pauze vynucené zraněním David Krejčí, pomohl jednou přihrávkou zmírnit další český forvard David Pastrňák.

Frolík, který na přelomu kalendářního roku vynechal kvůli zranění dvanáct zápasů, otevřel z dorážky skóre utkání. Columbus v prostřední třetině dvakrát smazal jednobrankový náskok, ale gólovou odpověď už nenašel na trefy Johnnyho Gaudreaua a Sama Bennetta, který nastupuje s českým útočníkem ve druhé formaci a v zápase dal dvě branky.

Hokejisté Dallasu porazili v domácím prostředí Edmonton 3:2 a nemuselo je mrzet ani odvolání gólu Jyrkiho Jokipakky kvůli ofsajdu Aleše Hemského. Prohřešek českého útočníka, který skóroval v předchozích dvou zápasech, odhalil až rozbor u videa. Zkrátka nepřišel ani finský hokejista, jenž později vstřelil vítězný gól.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Boston - Vancouver 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 40. Hayes (Pastrňák), 45. Marchand - 48. a 60. D. Sedin, 4. Baertschi (Vrbata), 42. Burrows. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Virtanen (oba Vancouver), 3. Bergeron (Boston).
New Jersey - Ottawa 6:3 (5:0, 0:1, 1:2)
Branky: 8. a 12. Palmieri, 7. Blandisi, 14. Zajac, 18. Stempniak, 60. Henrique - 28. Zibanejad, 57. Hoffman, 58. Ceci. Střely na branku: 20:32. Diváci: 14 772. Hvězdy zápasu: 1. Zajac, 2. Blandisi, 3. Palmieri (všichni New Jersey).
Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 35. a 47. Kessel, 22. Daley, 28. Crosby - 11. B. Schenn, 16. Voráček, 57. Giroux (Voráček). Střely na branku: 45:32. Diváci: 18 652. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Giroux (Philadelphia).
Columbus - Calgary 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 24. Hartnell, 38. Dubinsky - 25. a 55. Bennett, 20. Frolík, 42. Gaudreau. Střely na branku: 29:27. Diváci: 12 492. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Murray (Columbus).
Toronto - Carolina 0:1 v prodl.
Branka: 63. J. Staal. Střely na branku: 32:41. Diváci: 18.981. Hvězdy zápasu: 1. Läck (Carolina), 2. Reimer (Toronto), 3. J. Staal (Carolina).
Tampa Bay - Chicago 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Stralman, 37. Kučerov - 1. Anisimov. Střely na branu: 33:18. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Callahan (oba Tampa Bay), 3. Crawford (Chicago).
Winnipeg - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Ehlers - 17. Johansen, 26. Smith, 59. Neal, 59. Jarnkrök. Střely na branku: 27:28. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Johansen (oba Nashville), 3. Ehlers (Winnipeg).
Dallas - Edmonton 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Spezza, 34. Ja. Benn, 38. Jokipakka - 38. Purcell, 57. Jakupov. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Jokipakka, 3. Ja. Benn (všichni Dallas).
Arizona - San Jose 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 52. Richardson - 7. Wingels, 10. Tierney, 60. Marleau. Střely na branku: 24:23. Diváci: 12 251. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Wingels (oba San Jose), 3. Doan (Arizona).
Los Angeles - Minnesota 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 24. Parise, 40. Coyle, 46. Haula. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Koivu, 3. Parise (všichni Minnesota).