Florida - Chicago 4:0Florida s Jágrem už zase zabrala, po čtyřech prohrách zničila Chicago. Mrázek opět s nulou

New York

Série nezdarů Floridy je u konce. A zlom je mimořádně sladký, Panteři si v pokračování NHL po čtyřech porážkách vyšlápli na nejlepší tým Západní konference a obhájce Stanley Cupu z Chicaga. Vyhráli 4:0, mezi bodující se nezařadil Jaromír Jágr. Další cennou nulu si připsal na konto brankář Detroitu Petr Mrázek. Jeho tým vyhrál 3:0 na ledě Buffala.

Útočník Floridy Jaromír Jágr, ilustrační snímek

Předešlé vítězství si hokejisté Floridy připsali 10. ledna v Edmontonu, končila tím jejich rekordní série dvanácti výher. K té další se teď dopracovali zejména zásluhou vydařené první třetiny, v níž vyhráli o tři góly a položili základ k tomu, aby proti Chicagu uspěli poprvé od 8. března 2011. Od tohoto data osmkrát podlehli, jen s Buffalem má Chicago momentálně delší sérii vítězství - devítizápasovou.

Čisté konto a 27 zásahů si připsal gólman Floridy Roberto Luongo. S nulou dochytal 72. utkání v kariéře, v historické tabulce se vyrovnal Lornemu Chabotovi a Harrymu Lumleyovi, s nimiž sdílí desáté místo. Byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Úspěšný návrat do bitev NHL zaznamenal bek Floridy Aaron Ekblad. Chyběl čtyři zápasy kvůli otřesu mozku při výhře Panterů v Edmontonu, tentokrát ve druhé třetině uzavíral skóre proti Chicagu.

Mrázek se na nulu příliš nenadřel

Petr Mrázek potřetí v sezóně udržel čisté konto, i když je třeba zmínit, že duel na ledě Buffala pro něj patřil spíše k těm jednodušším. Gólman Detroitu čelil jen 19 střelám a za celé klání neměl příležitost ukázat nějaký opravdu oslnivý zákrok. Velká část střetnutí se odehrála před bránou domácích, v níž dostal příležitost Robin Lehner. Čtyřiadvacetiletý Švéd držel bezbrankový stav 52 minut, poté jej připravil o neprůstřelnost devatenáctiletý Dylan Larkin, jenž se prosadil střelou z úhlu.

O pět minut později šla Rudá křídla do dvoubrankového vedení, když šikovnou bekhendovou kličkou dostal puk za čáru Henrik Zetterberg. Na konečných 3:0 pak upravil Luke Glending, jenž poslal kotouč do prázdné brány.

New York Islanders sice prohrávali v Ottawě, ale ve třetí třetině se jim povedlo dotáhnout báječný obrat a zvítězili 5:2.

Nestrašilova gólová přihrávka na Jezdce nestačila

Andrej Nestrašil asistoval u jediné branky Caroliny. Český útočník pomohl Hurikánům krátce po první přestávce snížit na 1:2, Rangers však dalšími dvěma góly vyhráli 4:1.

Opakovaný záběr navíc ukázal, že Nestrašil pravděpodobně před nahrávkou Joakimu Nordströmovi fauloval vysokou holí Dana Boylea.

Colorado zdolalo St. Louis 2:1 po samostatných nájezdech.Jediný gól Lavin v řádné hrací době vstřelil Nathan MacKinnon necelou minutu před koncem, kdy jeho tým hrál v šesti bez brankáře.

Zápas Washingtonu s Anaheimem byl odložen kvůli sněhové bouři.

Výsledky NHL
Buffalo - Detroit 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 53. Larkin, 58. Zetterberg, 60. Glendening. Střely na branku: 19:45. Petr Mrázek odchytal celé utkání a z 19 střel neinkasoval. Diváci: 18 601. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Mrázek (oba Detroit), 3. Lehner (Buffalo).
Carolina - NY Rangers 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 24. Nordström (Nestrašil) - 30. a 32. Miller, 15. McDonagh, 18. Yandle. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14 102. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. McDonagh (oba NY Rangers), 3. J. Staal (Carolina).
Ottawa - NY Islanders 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Branky: 23. Ryan, 31. Karlsson - 4. Leddy, 32. Clutterbuck, 43. Hamonic, 48. Tavares, 54. Okposo. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 305. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Hamonic (oba NY Islanders), 3. Ryan (Ottawa).
Florida - Chicago 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Smith, 18. Campbell, 20. Howden, 23. Ekblad. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 343. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Campbell, 3. Ekblad (všichni Florida).
Colorado - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. MacKinnon, rozhodující sam. nájezd Landeskog - 38. Steen. Střely na branku: 41:34. Diváci: 16 366. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Elliott (St. Louis), 3. MacKinnon (Colorado).
Utkání Washington - Anaheim bylo kvůli sněhové bouři odloženo.