Florida - Toronto 5:1Florida s Jágrem přidala třetí výhru do série. Luongo vyrovnal Esposita. Trefil se Hertl

Florida s Jaromírem Jágrem v pokračování NHL zvítězila potřetí v řadě. V souboji s Torontem sice prohrávala, ale soupeře nakonec porazila jasně 5:1. Český matador v sestavě hokejových Panterů tentokrát nebodoval. Střelecky se však prosadil jeho krajan Tomáš Hertl. Dal svůj desátý gól v sezóně, zaznamenal šestnáctou asistenci a pomohl San Jose k výhře 6:1 nad Coloradem. V pořadí dvanáctou asistenci v sezóně si připsal Andrej Nestrašil. Jeho Carolina vyhrála jasně 5:0 nad obhájci Stanley Cupu z Chicaga.

Radost hráčů Floridy: gratulace přijímá střelec branky Alex Petrovic (6) od Jaromíra Jágra (68) a Stevena Kampfera.

Jágr v posledním vystoupení před Zápasem hvězd vyšel naprázdno, ale po faulu na něj vstřelil v přesilovce vítězný gól Panterů Vincent Trocheck.

Gólman Floridy Roberto Luongo si připsal 22 zákroků a vyrovnal se 423. kariérním vítězstvím slavnému Tonymu Espositovi na sedmém místě historické tabulky. Na šestého Jacquese Planta mu schází čtrnáct výher.

"Před pauzou (pro Utkání hvězd) to byl dobrý zápas, chtěli jsme končit vítězně, s dobrým pocitem," poznamenal Luongo.

Formu nabírá Hertl, skóroval počtvrté z posledních šesti utkání. Odchovanec pražské Slavie se skvěle chopil šance hrát v elitní formaci a v deseti zápasech si připsal jedenáct bodů. Tentokrát jej vyhlásili druhou hvězdou zápasu, první byl jeho spoluhráč z útočné řady Joe Thornton.

Hertl v jedenácté minutě zvyšoval na 2:0, když při střele Marka-Edouarda Vlasice clonil brankáři ve výhledu a pak odražený puk dopravil do branky. U trefy mu asistoval Thornton, který v zápase zaznamenal 1300. bod v NHL. Téhle mety dosáhl jako 33. hráč v historii soutěže.

"Nejdřív se dostali k dobrým dorážkám, v závěru prostřední části přidali dva rychlé góly a bylo to rázem 4:0," posteskl si brankář Colorada Calvin Pickard, kterého do poslední třetiny vystřídal Roman Will. Třiadvacetiletý český gólman mnoho práce při svém debutu v NHL neměl - šly na něho jen tři střely, jednu pustil, když ho v závěrečné minutě překonal po Hertlově přihrávce Dylan DeMelo. Předešlý gól padl do prázdné brány.

Coloradu citelně chyběl brankář Semjon Varlamov, jenž zůstal v Denveru kvůli soudnímu jednání, ve kterém je obviněn z domácího násilí na bývalé přítelkyni. Ruský brankář nebude Avalanche k dispozici ani příště v Los Angeles, i proto byl poprvé povolán Will. A není vyloučeno, že dostane důvěru znovu, neboť Pickard kvůli nemoci neabsolvoval úterní ranní trénink a v zápase pustil čtyři branky z 20 střel.

Dařilo se i Nestrašilovi a celé Carolině. Vyšlápla si na Chicago. Nejlepší tým Západní konference porazila vysoko 5:0. Všechny branky vstřelili Hurricanes během  do 33. minuty a Nestrašil si připsal přihrávku u čtvrtého zásahu. S obhájci Stanleyova poháru na zápas necestoval kvůli nemoci Jiří Sekáč a do utkání nenaskočil ani Michal Rozsíval.

Po přihrávce Davida Krejčího vstřelil Boston po čtyřiceti sekundách úvodní gól zápasu, v němž ale prohrál s Anaheimem 2:6. Naopak Martin Hanzal asistoval v poslední minutě u trefy Arizony, kterou hosté zmírníli porážku ve Winnipegu na konečných 2:5. Hlavní postavou zápasu byl Nikolaj Ehlers. Zaznamenal první hattrick v NHL.

"Je úžasné dát v zápase tři branky, ale ještě úžasnější je, že před přestávkou (pro Utkání hvězd) jsme vyhráli," řekl Ehlers. Je prvním nováčkem týmu od roku 2003, který v utkání skóroval třikrát, tehdy se stejný kousek zdařil Kamilu Pirošovi.

Výsledky NHL:
Boston - Anaheim 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky: 1. Trotman (Krejčí), 43. Chára - 8. Perry, 15. Theodore, 32. Perron, 38. Bieksa, 60. Kesler, 60. Santorelli. Střely na branku: 34:39. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Andersen (oba Anaheim), 3. Beleskey (Boston).
Pittsburgh - New Jersey 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Crosby, 36. Kessel. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 442. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kessel, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).
Carolina - Chicago 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. a 33. Riley Nash, 3. Skinner, 16. Liles, 31. Nordström (Nestrašil). Střely na branku: 40:26. Diváci: 14 588. Hvězdy zápasu: 1. Riley Nash, 2. Skinner, 3. Läck (všichni Carolina).
Montreal - Columbus 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Pelly, 44. Galchenyuk - 11. Jenner, 20. Hartnell, 31. Dubinsky, 58. Atkinson, 59. Saad. Střely na branku: 30:28. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Dubinsky (oba Columbus), 3. Galchenyuk (Montreal).
Ottawa - Buffalo 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 7. E. Karlsson, 31. Ryan - 34. a 42. Eichel, 12. E. Kane. Střely na branku: 36:22. Diváci: 16 815. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Ryan, 3. E. Karlsson (oba Ottawa).
Florida - Toronto 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 24. Barkov, 28. Trocheck, 35. J. Jokinen, 44. R. Smith, 48. Petrovic - 18. Kadri. Střely na branku: 27:23. Diváci: 14 585. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. J. Jokinen, 3. Luongo (všichni Florida).
Winnipeg - Arizona 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky: 7., 14. a 35. Ehlers, 26. a 38. Byfuglien - 36. Richardson, 60. Duclair (Hanzal). Střely na branku: 37:34. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Byfuglien, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).
Vancouver - Nashville 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Sutter - 1. C. Smith, 56. Neal. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Horvat (Vancouver), 3. Fisher (Nashville).
San Jose - Colorado 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 7. M. Karlsson, 11. Hertl, 36. Pavelski, 37. Ward, 49. Martin, 60. DeMelo (Hertl) - 52. MacKinnon. Roman Will odchytal za Colorado 18:28 minuty, ze tří střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 24:22. Diváci: 17 424. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Hertl, 3. Jones (všichni San Jose).