Washington - Philadelphia 3:4 PPVoráček zářil, krásnou individuální akcí ukončil prodloužení. Neuvirth kryl 27 střel

New York

Skvělý večer prožil v NHL útočník Philadelphie Jakub Voráček. Po osmatřiceti sekundách ukončil prodloužení ve Washingtonu a jeho zásluhou tak Letci zvítězili 4:3. Ryšavý křídelník se trefil i v základní hrací době a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. V brance Flyers dostal důvěru Michal Neuvirth a na ledě svého bývalého klubu zneškodnil 27 střel.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček překonává v prodloužení brankáře Washingtonu Bradena Holtbyho. Vpravo je forvard Capitals Jevgenij Kuzněcov.

Philadelphia toužila v hale Verizon Center přerušit třízápasovou sérii porážek a na ledě nejlepšího týmu Východní konference začala velmi dobře. V 5. minutě využil bleskově přesilovku Schenn a o sedm minut později pokořil Holtbyho i White.

Washingtonu stačilo v prostřední části jen 55 vteřin k tomu, aby dvoubrankové manko dohnal, jenže do kabin šli znovu s lepší náladou hosté. Postaral se o to Voráček, jenž ihned po vyhraném vhazování překvapil Holtbyho povedenou střelou.

Capitals dokázali ještě jednou odpovědět, když Burakovsky nepohrdnul krásnou přihrávkou Kuzněcova. Přesto se tentokrát museli smířit jen s jedním bodem. Prodloužení trvalo pouze 38 sekund. Voráček vyhrál u mantinelu souboj s Kuzněcovem, dotírajícího ruského útočníka se poté krásně zbavil a zblízka vymetl levý horní kout branky.

Voráček nabírá formu. V posledních sedmi utkáních zaznamenal čtyři góly, na dalších šest nahrál a společně s Davidem Krejčím jsou se 36 body nejproduktivnějšími českými hráči v zámořské soutěži. V brance Flyers se při zranění Masona opět objevil Neuvirth a proti svému týmu, který ho v roce 2006 draftoval, uspěl. Kryl 27 z 30 střel.

Stamkos zařídil výhru Tampy, Will zůstal jen na střídačce

Duel mezi Tampou Bay a Torontem rozhodl jediný gól, který obstaral již v 5. minutě Steve Stamkos. Jeho trefa v početní výhodě zajistila Bleskům osmou výhru z uplynulých devíti utkání. Andrej Vasilevskij předvedl 30 úspěšných zákroků a těšil se z premiérové nuly v sezóně.

Brankář Roman Will v minulém utkání okusil na dvacet minut atmosféru kanadsko-americké soutěže. Ve středu v Los Angeles však zůstal celý zápas jen na střídačce, kde sledoval obrat Lavin.

Colorado prohrávalo po čtyřiceti minutách hry 2:3, jenže Landeskog a MacKinnon v závěrečné třetině otočilo stav ve prospěch hostů.

Calgary podlehlo doma Nashvillu 1:2. Vítězný gól zaznamenal ve 38. minutě Shea Weber. NHL má nyní přestávkou, kterou o víkendu vyplní Utkání hvězd.

NHL:
Tampa Bay - Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Stamkos. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Bernier (Toronto), 3. Stamkos (Tampa Bay).
Washington - Philadelphia 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. a 44. Burakovsky, 29. Bäckström - 38. a 61. Voráček, 5. B. Schenn, 12. White. Střely na branku: 30:32. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Burakovsky, 3. Bäckström (oba Washington).
Calgary - Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Giordano - 7. Ribeiro, 38. Weber. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Weber (Nashville), 2. Giordano (Calgary), 3. Hutton (Nashville).
Los Angeles - Colorado 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky: 10. Doughty, 19. Lewis, 36. King - 28. a 48. Landeskog, 21. Duchene, 51. MacKinnon. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Martinez (Los Angeles), 3. Söderberg (Colorado).