Jágr exceloval! Trenér ho velebil a chválou nešetřili ani hokejisté Detroitu

Za deset dnů oslaví už 44. narozeniny, při zápasech ale na něm jeho věk není vůbec znát. Ve čtvrtečním duelu proti Detroitu se to znovu potvrdilo. Útočník Floridy Jaromír Jágr v zámořské NHL opět hýbal milníky. V zápase s Red Wings zaznamenal gól a dvě asistence, přičemž tou první z 9. minuty se nesmazatelně zapsal do dějin soutěže. Stal se teprve šestým hráčem v nejprestižnější lize světa, který překonal metu 1100 přihrávek. Legendární křídelník měl po utkání i další důvody k radosti. Jeho tým šlape, vyhrál už popáté v řadě, tentokrát 6:3, a kráčí za postupem do play off.

Hokejisté Floridy Vincent Trocheck (21) a Jaromír Jágr se radují ze vstřeleného gólu v duelu proti Red Wings.

Výsledek vypadá jednoznačně, Florida to však na ledě snadné neměla. Rudá křídla soupeře přestřílela (39:33), jenže góly dávali hlavně Panteři. V první třetině si během jedenácti minut vypracovali třígólový náskok, a i když Larkin dvěma zásahy duel zdramatizoval, domácí se o vítězství nenechali připravit.

"Nehráli jsme úplně nejlépe, ale Louie (Luongo) nás držel ve hře,'' řekl Jágr. V prvních dvou třetinách jsme jim dali mnoho šancí ke skórování. Vypadalo to, jako by byli všude kolem nás, ale my jsme byli ve vedení," doplnil.

Hvězdný křídelník poslední střetnutí ve Washingtonu kvůli drobným zdravotním potížím nedohrál, proti Red Wings ale v sestavě nechyběl a na ledě zářil. V úvodní dvacetiminutovce se podílel na dvou ze tří gólů Panthers. "Vstoupil do zápasu a odehrál výbornou první třetinu," chválil Jágra kouč Floridy Gerard Gallant. "Měl několik opravdu dobrých střídání, potom se prosadil v přesilové hře. To pro nás bylo moc důležité," připomněl.

Jágrova šestnáctá trefa v sezóně a první po osmi zápasech měla pro Pantery opravdu velkou váhu, vzala totiž Detroitu veškerou naději na obrat. Po kombinaci v útočném pásmu Jágr švihem překonal Howarda, jenž tentokrát dostal přednost před skvěle chytajícím Mrázkem, a vrátil domácím třígólový náskok.

Larkin: Jágr je neuvěřitelným vzorem

Pro Jágra to byla 738. branka v NHL, na třetího muže historie Bretta Hulla ztrácí už jen tři trefy. Zároveň zaostává o 11 bodů za třetím nejproduktivnějším hráčem v dějinách Gordiem Howem.

Český veterán byl ve čtvrtek zaslouženě zvolen první hvězdou duelu. "Je neuvěřitelným vzorem, co dokáže ve 44 letech," ocenil slavného protihráče útočník Red Wings Dylan Larkin.

Jágr pomohl Floridě k pátému dvoubodovému zisku v řadě. Panteři drží v tabulce Východní konference druhou příčku za suverénním Washingtonem a mají dobře našlápnuto k tomu, aby se teprve potřetí od roku 2000 zúčastnili bojů o Stanleyův pohár.

"V útoku se nám teď daří. Máme opravdu silný tým, všechny čtyři formace mohou dát gól," libuje si Vincent Trocheck, který přispěl k triumfu dvěma góly a jednou přihrávkou. "Každý zápas vykoukne někdo jiný. Snažíme se hrát naší hru a víme, že když se nám to bude dařit a budeme makat na sto procent, dáme góly a vyhrajeme," uzavřel Trocheck.