Tampa Bay - Pittsburgh 6:3Čechům se v NHL střelecky dařilo, Palát s Nestrašilem skórovali dvakrát, Hudler jednou

New York

Andrej Nestrašil a Ondřej Palát byli klíčovými postavami svých mužstev. Oba se v noci na sobotu trefili hned dvakrát a přispěli tak k výhrám Caroliny, respektive Tampy Bay. Jeden gól vstřelil také Jiří Hudler, jeho Calgary však podlehlo Columbusu 1:2.

Ondřej Palát (vpravo) parádním blafákem překonává Marca-André Fleuryho.

Ondřej Palát se prosadil po šesti minutách druhé třetiny. Tou dobou Pittsburgh vedl 2:1 a hrál přesilovku. Jenže početní výhoda se nakonec Tučňákům pořádně vymstila, když Kunitz zaváhal na modré čáře a Stamkos vyslal do šance čtyřiadvacetiletého spoluhráče. Palát pak krásným blafákem roztáhl Fleuryho a poslal mu kotouč do sítě mezerou mezi betony.

Ve třetí části se Palát opět prosadil po spolupráci se Stevenem Stamkosem. Kanaďan nejprve vypálil z mezikruží, Zatkoff, který v půlce zápasu nahradil Fleuryho, vyrazil jen k Palátovi, který si šikovně přikopl puk bruslí a vzápětí zakončil do odkryté brány. Tampa Bay nakonec zdolala Pittsburgh 6:3.

Staal a Nestrašil popravili Jets

Jordan Staal řídil výhru Caroliny na ledě Winnipegu a zdatným parťákem mu byl Andrej Nestrašil. Český útočník nejprve uspěl dorážkou po nahození Jordana Staala. Poté se trefil sám Jordan Staal a dokonce první třetiny už si Hurikány vytvořily vedení 4:0. Winnipeg postupně dokázal snížit na 3:4, ale poslední gól utkání vstřelil opět Andrej Nestrašil.

Odchovanec Slavie se prosadil povedeným bekhendovým blafákem po přihrávce Jordana Staala, který si tak připsal třetí bod v duelu.

Calgary na svém ledě podlehlo Columbusu 1:2, přestože po první části Plameny vedly gólem Jiřího Hudlera. Obě branky hostů vstřelil William Karlsson.

Jediným ze čtyř nočních střetnutí, v němž se bodově neprosadil nikdo z Čechů, bylo utkání Anaheimu s Arizonou. Kačeři zdolali Kojoty 5:2.

Výsledky NHL
Tampa Bay - Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 12. a 58. Stralman, 27. a 56. Palát, 19. Killorn, 30. Johnson - 5. Hörnqvist, 29. Crosby, 41. Cullen. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Palát, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
Winnipeg - Carolina 3:5 (0:4, 1:0, 2:1)
Branky: 39. Burmistrov, 50. Ladd, 54. Wheeler - 4. a 59. Nestrašil, 2. Di Giuseppe, 5. J. Staal, 11. Faulk. Střely na branku: 36:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Ladd, 3. Byfuglien (oba Winnipeg).
Calgary - Columbus 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Hudler - 30. a 42. Karlsson. Střely na branku: 31:18. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Columbus), 2. Bennett (Calgary), 3. Korpisalo (Columbus).
Anaheim - Arizona 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 24. Lindholm, 26. Santorelli, 43. Perry, 44. Cogliano, 57. Maroon - 2. Rieder, 35. Doan. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.342. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Lindholm, 3. Rakell (všichni Anaheim).