Montreal - Edmonton 5:1Plekanec hvězdou zápasu! Mrázek podržel Detroit a Krejčí s Pastrňákem předvedli nádhernou akci

Bodově nejvydařenější výkon v sezóně ukázal útočník Montrealu Tomáš Plekanec v sobotním utkání NHL s Edmontonem. Gólem a třemi asistencemi přispěl k výhře Canadiens 5:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Výhru Detroitu 5:1 nad Islanders vychytal Petr Mrázek. O čisté konto přišel na začátku třetí třetiny, kdy ho překonal John Tavares. Michael Frolík si připsal jednu trefu a navrch i asistenci u vítězství Calgary nad Vancouverem 4:1. Krejčí s Pastrňákem parádně připravili gól Louimu Erikssonovi.

Tomáš Plekanec (vlevo) z Montrealu slaví gól proti Edmontonu se spoluhráčem Brendanem Gallagherem.

Michael Frolík pomohl Calgary brankou a gólovou přihrávkou k výhře 4:1 ve Vancouveru. Kladenský odchovanec nejprve usměrnil puk do sítě po ideálním pasu Brodieho.

V poslední minutě pak Frolík přihrál Samu Bennetovi, jenž díky soupeřově hře bez brankáře zakončil do prázdné brány. K vítězství 4:1 pomohl Plamenům také jednou asistencí Jiří Hudler.

Nádherná akce českých Medvědů

Boston zdolal na svém ledě Buffalo 2:1 po prodloužení. První gól utkání padl v sedmé minutě po nádherné kombinaci českých Davidů. Krejčí s Pastrňákem nejprve donutili k chybě Codyho Fransona, který s velkou dávkou sebevědomí zkoušel projet středem obranného pásma, ale v důsledku účinného napadání rozehrál pouze ke Krejčímu. Devětadvacetiletý centr okamžitě poslal kotouč mladšímu krajanovi, který bez zpracovávání okamžitě přihrál před odkrytou branku, kde pohodlně zakončil Loui Eriksson.

Šavle dokázaly vyrovnat ve druhé části dorážkou Sama Reinharta, v závěrečné třetině gól nepadl, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm dostali Bruins příležitost zahrávat trestné střílení, v němž nakonec uspěl blafákem do bekhendu Brad Marchand.

Panteři podlehli Tučňákům, Jágr nebodoval

Jaromír Jágr se nedokázal prosadit v souboji s klubem, v němž začínal svou zámořskou kariéru. Pittsburgh se radoval na Floridě díky trefě Krise Letanga na 3:2 v prodloužení, když hosté zužitkovali přesilovou hru.

Nepovedený zápas má za sebou Roman Polák, jehož Toronto dostalo pořádnou lekci v Ottawě. Český zadák byl hned u tří inkasovaných gólů a jeho tým nakonec podlehl Senátorům 1:6.

V Dallasu byl k vidění souboj nejproduktivnějších mužů NHL. V sestavě domácích nechyběl druhý nejproduktivnější muž soutěže Jamie Benn se čtvrtým Tylerem Seguinem. Chicago se opět mohlo spolehnout na lídra kanadského bodování Patricka Kanea. Všichni tři si nakonec připsali po jednom bodu. Bennovi byla přiznána asistence za střelu do tyče, kterou dorazil do brány Tyler Seguin. Patrick Kane pro dorážkou uzavřel skóre na konečných 5:1 pro Jestřáby.

Plekanec nasbíral čtyři body

Plekanec, který vstřelil desátou branku v sezóně, zároveň vyrovnal svoje ofenzivní maximum v NHL. Čtyři body zaznamenal posedmé, naposledy loni v lednu. Češi se podíleli na všech gólech vítězů, jednou asistencí se do statistik zapsal i Plekancův spoluhráč Tomáš Fleischmann.

Jakub Voráček bodoval v šestém utkání za sebou, když si připsal asistenci na úvodní trefu Philadelphie. Flyers ale nakonec podlehli Rangers 2:3 po samostatných nájezdech a přerušili šňůru tří vítězství.

Washingtonu, nejúspěšnějšímu týmu NHL, vystřelil výhru v rozstřelu na ledě New Jersey  kanonýr Alexander Ovečkin.

Výsledky NHL
New Jersey - Washington 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 42. Blandisi, 48. Henrique - 33. Burakovsky, 55. Carey, rozhodující sam. nájezd Ovečkin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blandisi (New Jersey), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Henrique (New Jersey).
Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 28. Gostisbehere (Voráček), 46. White - 44. Kreider, 60. Yandle, rozhodující sam. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.819. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (NY Rangers), 2. Gostisbehere, 3. White (oba Philadelphia).
Montreal - Edmonton 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Gallagher (Plekanec), 17. Eller (Fleischmann), 32. Plekanec, 39. Subban (Plekanec), 50. Gilbert (Plekanec) - 42. Pouliot. Střely na branku: 36:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Scrivens, 3. Subban (všichni Montreal).
Detroit - NY Islanders 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 15. Jurčo, 19. Quincey, 28. Green, 31. Tatar, 43. Larkin - 45. Tavares. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 20:29. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Richards, 3. Quincey (všichni Detroit).
Boston - Buffalo 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. Eriksson (Pastrňák, Krejčí), 63. Marchand z tr. střílení - 31. Reinhart. Střely na branku: 38:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Lehner (Buffalo).
Ottawa - Toronto 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky: 28. a 43. Lazar, 1. Smith, 5. Zibanejad, 8. Ryan, 41. Stone - 44. Parenteau. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.379. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Karlsson, 3. Anderson (všichni Ottawa).
Florida - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 27. Jokinen, 50. Barkov - 55. a 62. Letang, 59. Crosby. Střely na branku: 44:35. Diváci: 20.295. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Jokinen (Florida), 3. Zatkoff (Pittsburgh).
St. Louis - Minnesota 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 23. Tarasenko, 30. Lehterä, 37. Stastny, 43. Brouwer - 39. Dumba. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.318. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Stastny, 3. Lehterä (všichni St. Louis).
Nashville - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 38. a 49. Arvidsson, 14. Neal, 27. Järnkrok, 47. Forsberg, 56. Weber - 36. Thornton, 54. Couture. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.192. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Forsberg, 3. Johansen (všichni Nashville).
Dallas - Chicago 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Branky: 18. Seguin - 1. Seabrook, 17. Van Riemsdyk, 20. Hossa, 33. Anisimov, 38. P. Kane. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Crawford, 3. Hjalmarsson (všichni Chicago).
Colorado - Winnipeg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Grigorenko, 35. Duchene - 23. a 31. Stafford, 19. Ladd, 50. Perreault. Střely na branku: 34:39. Diváci: 14.983. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Perreault, 3. Ladd (všichni Winnipeg).
Vancouver - Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 59. Etem - 27. Frolík, 56. Monahan (Hudler), 58. Backlund, 60. Bennett (Frolík). Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Backlund (oba Calgary), 3. Etem (Vancouver).