Washington - Philadelphia 3:2Voráčkova bodová série skončila, Flyers prohráli ve Washingtonu

Bodová série hokejového útočníka Philadelphie Jakuba Voráčka v NHL po šesti zápasech skončila ve Washingtonu. Flyers v dnešním utkání na ledě nejlepšího týmu soutěže prohráli 2:3 a na postupové příčky do play off ztrácejí čtyři body.

Útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin.

Nejproduktivnější Čech v NHL Voráček v uplynulých šesti duelech zaznamenal 11 bodů, dnes si ale vylámal zuby na Bradenu Holtbym. Gólman Washingtonu zlikvidoval 33 střel hostů, z toho tři Voráčkovy, a byl jedním z hlavních strůjců vítězství favorita.

Philadelphia vedla ve Washingtonu od 19. minuty, kdy se trefil Michael Del Zotto, v rozmezí 69 sekund v druhé části však skóre otočilo ruské duo Alexandr Ovečkin, Dmitrij Orlov. Kanonýr Ovečkin zaznamenal třicátý gól v sezoně a stíhá nejlepšího střelce ligy Patricka Kanea z Chicaga (32).

Kapitán Capitals dosáhl na hranici 30 gólů i ve své jedenácté sezoně od vstupu do NHL, což v milosti dosáhli pouze Wayne Gretzky a Mike Gartner. "Musíte prostě dělat to, co máte. Nebyl to hezký gól, ale byl důležitý. To mi stačí," komentoval Ovečkin svou teč střely Karla Alznera.

Hned v první minutě třetí části svitla Flyers naděje po vyrovnání Nicka Schultze, jenž skóroval poprvé v ročníku, ale ve 46. minutě projel od vlastní branky obránce Matt Niskanen a sólo zakončil vítězným gólem.

Po sobotním čtyřbodovém představení proti Edmontonu se dnes neprosadil Tomáš Plekanec, ale jeho Montreal získal dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech nad Carolinou.

Oilers po porážce 1:5 s Canadiens utrpěli další debakl v New Yorku, kde je deklasovali 8:1 Islanders. Hattrickem se blýskl Kyle Okposo, jediný gól hostů vstřelila jednička loňského draftu Connor McDavid.

Washington - Philadelphia 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 36. Ovečkin, 38. Orlov, 46. Niskanen - 19. Del Zotto, 41. Schulz. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Niskanen, 2. Holtby (oba Washington), 3. Del Zotto (Philadelphia).
NY Islanders - Edmonton 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)
Branky: 23., 27. a 48. Okposo, 3. Boychuk, 10. Tavares, 12. Kuljomin, 30. Bailey, 37. Clutterbuck - 27. McDavid. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14 030. Hvězdy utkání: 1. Okposo, 2. Tavares, 3. Leddy (všichni NY Islanders).
Montreal - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Pacioretty, rozhodující sam. nájezd Andrighetto - 3. Skinner. Střely na branku: 34:45. Diváci: 21 288. Hvězdy utkání: 1. Scrivens (Montreal), 2. Ward (Carolina), 3. Andrighetto (Montreal).