Detroit - Florida 3:0Vynikající Mrázek vychytal i Jágra. Slavné 68 pokazil jubilejní zápas

Gólman Detroitu Petr Mrázek vychytal v pondělním utkání NHL čisté konto proti Floridě a stal se druhou hvězdou večera. Pokazil tak jubilejní 1600. zápas v zámořské soutěži útočníkovi Panterů Jaromíru Jágrovi, který na tuto metu dosáhl jako desátý hráč v historii NHL. Red Wings vyhráli 3:0 a český brankář se díky 23 úspěšným zákrokům radoval ze čtvrté vychytané nuly v sezóně.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (vlevo) vedle Pavla Dacjuka z Detroitu.

Hlavním strůjcem vítězství Detroitu se stal díky dvěma vstřeleným gólům útočník Pavel Dacjuk. Skóre ale otevřel až na začátku třetí třetiny Slovák Tomáš Tatar, jenž tečoval do brány střelu obránce Jakuba Kindla.

Českému zadákovi se tak vydařil návrat do prvního týmu, kam byl povolán z farmy za zraněného Mika Greena. Svoji střelou nasměroval Detroit za vítězstvím. Hosty pak definitivně zničily dva rychlé údery Dacjuka, které od sebe dělila pouhá minuta a osm sekund.

Hvězdná chvilka brankáře Mrázka přišla ve druhé třetině, když čelil úniku Panterů dva na jednoho a lapačkou parádně zlikvidoval střelu z první od Jaromíra Jágra.

„Dnes jsme odvedli výbornou práci při hře v oslabení, což je i jeden z důvodů, proč se mi povedlo vychytat čisté konto. Během prvních 25 nebo 30 minut na mě šlo jen pět střel, takže jsem se musel neustále koncentrovat," řekl po utkání Mrázek.

Jinak ale Florida zejména v prostřední části příliš aktivní nebyla, protože celých devět minut a šestnáct sekund nedokázala vystřelit. Navíc ztratila centra  Aleksandera Barkova, jenž ve druhé třetině inkasoval tvrdý hit od Justina Abdelkadera. Oba týmy se neshodly na tom, zda šlo o čistý zákrok, či zákeřný faul.

„Tohle byl jasný úder na hlavu. Nechápu, proč to rozhodčí neodpískal. Šlo o rozhodující moment zápasu," čertil se forvard Panterů Nick Bjugstad.

„Vůbec jsem se ho nesnažil trefit do hlavy. Myslím, že jsem udržel nohy na zemi a šel jsem mu do těla. Doufám, že bude v pořádku," uvedl autor zákroku Abdelkader.

„Byl to jednoznačně čistý hit. Zkrátka parádní hokejový zákrok," dával mu za pravdu kouč Red Wings Jeff Blashill.

Crosby dal dva góly a na dva přihrál

Skvělý duel znovu odehrál hvězdný Sidney Crosby. Dvěma góly a dvěma asistencemi pomohl Pittsburghu k výhře 6:2 nad Anaheimem. Skóroval v sedmém zápase za sebou, což je jeho kariérním maximem. Tučňáci i díky němu zvítězili v šestém z posledních sedmi zápasů.

„Podle mě je Crosbyho hra na úplně jiné úrovni. Navíc je konzistentní, nejde jen o sporadickou věc. Těžko se proti němu hraje. Většina týmů na něj nemá odpověď, pokud hraje se svým typickým zanícením pro hru," pochvaloval si hvězdu svého týmu kouč Penguins Mike Sullivan.

NY Rangers - New Jersey 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Klein, 45. Miller - 58. Zajac. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Klein, 3. Miller (všichni Rangers).
Detroit - Florida 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 52. a 53. Dacjuk, 45. Tatar (Kindl). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Mrázek, 3. Abdelkader (všichni Detroit).
Ottawa - Tampa Bay 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 25. a 31. Stone, 6. Z. Smith, 17. Prince, 56. Pageau - 18. Brown. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 078. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Pageau, 3. Anderson (všichni Ottawa).
Pittsburgh - Anaheim 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 36. a 44. Crosby, 4. Kunitz, 11. Sheary, 20. Hagelin, 47. Määttä - 20. Getzlaf, 39. Maroon. Střely na branku: 35:38. Diváci: 18 418. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).