Winnipeg - Boston 2:6Pastrňák v NHL skóroval. Gudas se dvakrát popral, Hudler zářil v nájezdech

Útočník David Pastrňák se dočkal šestého gólu v sezóně a i jeho zásluhou Boston zvítězil ve Winnipegu vysoko 6:2. Do statistik se v noci na pátek zapsal v NHL i Jakub Voráček. Hokejista Philadelphie zaznamenal asistenci a pomohl týmu k výhře 5:1 nad Buffalem. V zápase se dvakrát popral obránce Flyers Radko Gudas. Blýskl se i Jiří Hudler, jenž v utkání na ledě San Jose rozhodl ve čtvrté sérii samostatných nájezdů o vítězství Calgary 6:5. Český forvard byl zvolen třetí hvězdou duelu.

Obránce Philadelphie Radko Gudas (vlevo) v potyčce s Marcusem Folignem z Buffala.

Medvědi měli co napravovat. Poslední duel jim v zámořské soutěži hrubě nevyšel, když před domácím publikem utrpěli debakl 2:9 od Los Angeles. Fanouškům se však dokázali bleskově rehabilitovat. Jets sice v první třetině soupeře přestříleli (18:12), přesto do kabin odcházeli spokojenější hosté. Těsný náskok 3:2 zařídili Bostonu Bergeron, Eriksson a Marchand.

Rozhodnutí přišlo zkraje závěrečné části. Krejčí po pětatřiceti sekundách uvolnil Pastrňáka, který v přečíslení dva na jednoho postupoval na gólmana Hutchinsona. Místo přihrávky na najíždějícího Beleskeyho zkusil zakončit sám a udělal dobře. Jeho první střelu sice ještě brankář Winnipegu betonem vyrazil, na dorážku českého útočníka už ale nestačil.

Bruins se již ve zbytku střetnutí nenechali o vítězství připravit. Podruhé v utkání se trefil Bergeron a na konečných 6:2 pro hosty uzavřel v 56. minutě střelou do prázdné klece Hayes.

Medvědi tak oplatili protivníkovi porážku z prvního vzájemného duelu, který se hrál na začátku října. V domovské TD Garden tehdy podlehli Jets 2:6 (góly Bostonu zařídili Krejčí s Pastrňákem), tentokrát byl výsledek přesně opačný.

Voráček přihrál na gól, Gudas se dvakrát popral

Třízápasovou sérii porážek ukončili hráči Philadelphie. Před vlastními fanoušky zdolali Buffalo 5:1 a k vítězství přispěl i Jakub Voráček. Ryšavý křídelník asistoval u třetího gólu Simmondse.

Flyers rozhodli o dvoubodovém zisku v prostřední dvacetiminutovce, kterou vyhráli 4:0. V zápase dal o sobě vědět i tvrďák Radko Gudas, jenž se hned dvakrát pustil do bitky. Ve druhé třetině s Marcusem Folignem, v závěru střetnutí pak s Jakem McCabem.

Gudas obdržel v duelu se Šavlemi celkem tři pětiminutové tresty. Vedle zmiňovaných dvou za bitku i jeden za faul na Daniela Catenaccia. Pětadvacetiletý český zadák se blýskl i povedeným hitem, když v průběhu první třetiny přirazil na mantinel McCabea.

Flyers jsou ve Východní konferenci jedenáctí, na aktuálně osmý Pittsburgh ztrácejí čtyři body.

Hudler rozhodl v nájezdech

Zazářil i Jiří Hudler. Jeho Calgary si v úvodní dvacetiminutovce vypracovalo v San Jose tříbrankové vedení, nakonec však bylo rádo, že dotáhlo duel alespoň do prodloužení.

Žraloci v přestřelce otočili skóre na 5:4, dokonat obrat se jim ale nepodařilo. Do prodloužení poslal zápas ve 49. minutě Russell. Napínavý souboj musely naklonec rozřešit až až samostatné nájezdy, které ukončil ve čtvrté sérii švihem pod víko Hudler. Český útočník si v utkání připsal i jednu asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

NHL:
NY Islanders - Los Angeles 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 7. Boychuk, 12. Cizikas, 14. Lee, 34. Tavares, 57. Hamonic - 32. Clifford, 50. Lucic. Střely na branku: 30:30. Diváci: 13 643. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Cizikas, 3. Boychuk (všichni NY Islanders).
Philadelphia - Buffalo 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Branky: 22. Umberger, 23. B. Schenn, 29. Simmonds (Voráček), 36. Raffl, 51. Cousins - 51. McGinn. Střely na branku: 28:42. Diváci: 19 019. Hvězdy zápasu: 1. Umberger, 2. Raffl, 3. Cousins (všichni Philadelphia).
Columbus - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 40. Karlsson, 47. Saad, 55. Dubinsky, rozhodující sam. nájezd Atkinson - 5. Perron, 40. Santorelli, 42. Garbutt. Střely na branku: 34:27. Diváci: 12 117. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. Dubinsky, 3. Foligno (všichni Columbus).
Ottawa - Colorado 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 32. Stone, 40. Hoffman, 60. Neil - 10. a 27. Iginla, 23. MacKinnon, 59. Comeau. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17 632. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Comeau (oba Colorado), 3. Phaneuf (Ottawa).
Minnesota - Washington 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Branky: 32. Coyle, 48. Suter, 60. Granlund - 23., 26. a 35. Ovečkin, 60. Chimera. Střely na branku: 36:33. Diváci: 19 213. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Parise (Minnesota).
Winnipeg - Boston 2:6 (2:3, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Little, 18. Ehlers - 2. a 48. Bergeron, 17. Eriksson, 19. Marchand, 41. Pastrňák (Krejčí), 56. Hayes. Střely na branku: 36:39. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Little (Winnipeg).
Chicago - Dallas 2:4 (0:4, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Keith, 8. P. Kane - 4., 17. a 20. Eaves, 10. Klingberg (Hemský). Střely na branku: 46:32. Diváci: 22 051. Hvězdy zápasu: 1. Eaves, 2. Klingberg (oba Dallas), 3. Toews (Chicago).
Edmonton - Toronto 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 27., 39. a 60. Eberle, 4. a 54. McDavid - 9. Leivo, 40. Gardiner. Střely na branku: 35:36. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Eberle, 3. Pouliot (všichni Edmonton).
San Jose - Calgary 5:6 po sam. nájezdech (1:4, 2:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 9. Wingels, 21. Couture, 32. Marleau, 43. Donskoi, 46. Demelo - 5. Bennett, 6. Giordano, 13. Monahan (Hudler), 14. Backlund, 49. Russell, rozhodující sam. nájezd Hudler. Střely na branku: 42:22. Diváci: 16 854. Hvězdy zápasu: 1. Bennett (Calgary), 2. Couture (San Jose), 3. Hudler (Calgary).