Florida - St. Louis 3:5Jágr dvakrát asistoval, prohře však nezabránil

New York

Ani dvě gólové přihrávky Jaromíra Jágra nestačily Floridě, aby získala alespoň bod proti St. Louis. Petr Mrázek opět dostal přednost v bráně Rudých křídel, ale jeho tým prohrál s Coloradem 2:3 po prodloužení.

Zleva Eric Staal, Brett Pesce a Andrej Nestrašil, autor jediného gólu Hurikánů.Keown)

Florida na svém ledě podlehla St. Louis 3:5. Domácím nepomohly ani dvě asistence Jaromíra Jágra. Utkání se zlomilo už v první třetině, kdy Panteři sice jako první změnili skóre brankou Dereka MacKenzieho, Blues však do první sirény stihli skórovat třikrát.

Tomášové Plekanec s Fleischmannem prožili slabší zápas v Buffalu. Ani jeden z českých útočníků Montrealu nebodoval, navíc si shodně připsali dva mínusové body do statistiky účasti na ledě. Canadiens podlehli Šavlím 4:6.

Petr Mrázek nedokázal zabránit prohře svého Detroitu proti Coloradu. Rudá křídla inkasovala nejprve v úvodní třetině z hole Matta Duchenea, jenž zužitkoval Grigorenkovu přihrávku před odkrytou bránu. Ve třetí části pak českému gólmanovi nešťastně propadla mezi betony střela Blakea Comeaua. Po šedesáti minutách hry bylo skóre 2:2 a nic na tom nezměnilo ani pětiminutové prodloužení. V nájezdech měl Mrázek poloviční úspěšnost, když ze čtyř pokusů propustil za svá záda dva. To však Lavinám stačilo, aby se mohly radovat z vítězství.

Gól Andreje Nestrašila znamenal pro Carolinu zisk jednoho bodu proti Pittsburghu. Čtyřiadvacetiletý forvard se prosmýkl podél pravého hrazení a vzápětí skóroval střelou zápěstím, která našla skulinku u bližší tyče. Pražský rodák tak pět minut před koncem třetí části srovnal na 1:1 a vybojoval pro svůj tým prodloužení.

Rozhodnutí nakonec přišlo až v samostatných nájezdech, kdy se jako jediný ze šesti exekutorů prosadil Kris Letang a Tučňáci tak mohli slavit výhru.

V duelu Tampy Bay s Nashvillem jednou asistoval Andrej Šustr, jeho mužstvo zdolalo Predátory 4:3 po prodloužení. Ani v souboji New Yorku Rangers s Los Angeles nerozhodly tři třetiny, v dodatečné části tak zajistil výhru Králů 5:4 Tanner Pearson.

Do střetnutí Arizony s Calgary zasáhlo hned pět Čechů, Hanzal se Zbyňkem Michálkem v dresu Kojotů a Hudler s Frolíkem a Šmídem v barvách Plamenů. Žádný z nich se však do statistiky kanadského bodování nezapsal. Coyotes před svými fanoušky ovládli klání v poměru 4:1.

Výsledky NHL:
Buffalo - Montreal 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)
Branky: 20. a 60. E. Kane, 23. a 38. z trest. střílení M. Foligno, 13. Legwand, 22. Gorges - 4. a 27. Andrighetto, 25. a 40. Galchenyuk. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. M. Foligno, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. Andrighetto (Montreal).
NY Rangers - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Stalberg, 28. Stepan, 30. Zuccarello, 56. Hayes - 1., 36. a 60. Kopitar, 12. Gáborík, 64. Pearson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Zuccarello (Rangers).
Carolina - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Nestrašil - 36. Kessel, rozh. nájezd Letang. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.783. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Nestrašil, 3. Ward (oba Carolina).
Arizona - Calgary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 4. a 58. Doan, 27. Ekman-Larsson, 29. Duclair - 51. Colborne. Střely na branku: 35:27. Diváci: 13.643. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Stone, 3. Domingue (všichni Arizona).
Tampa Bay - Nashville 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Brown (Šustr), 31. Kučerov, 60. Stamkos, 62. Johnson - 10. Fisher, 45. Neal, 48. Forsberg. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Stamkos (oba Tampa), 3. Josi (Nashville).
Florida - St. Louis 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Branky: 6. MacKenzie, 31. Ekblad (Jágr), 51. Huberdeau (Jágr) - 13. Backes, 16. Schwartz, 20. Fabbri, 29. Tarasenko, 53. Steen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.904. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Huberdeau (Florida).
Detroit - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Ericsson, 50. Dacjuk - 46. a rozh. nájezd Comeau, 10. Duchene. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 45:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Comeau (oba Colorado), 3. Abdelkader (Detroit).