Edmonton - Winnipeg 1:2 SNPavelec po třech měsících prožil úspěšný návrat, Jágrova Florida podlehla Nashvillu

New York

Ondřej Pavelec chyběl Winnipegu od konce listopadu, kdy si musel dát pauzu kvůli podvrtnutému kolenu. V noci na neděli se vrátil do branky Jets a povedeným výkonem podpořil svůj tým při výhře 2:1 nad Edmontonem. Naopak Jágrově Floridě se nedařilo a prohrála s Nashvillem jednoznačně 0:5. Výraznou českou stopu mělo vítězství hokejistů Bostonu v sobotním duelu NHL v Minnesotě 4:2. Gólem a asistencí se na ní podílel útočník David Krejčí. Na třináctý gól v sezóně mu přihrál David Pastrňák.

Tomáš Hertl slaví se svými spoluhráči gól proti Arizoně.

V druhém odpoledním utkání vyhrálo New Jersey 2:1 v prodloužení na ledě Philadelphie. V dresu Flyers vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček, jenž se negativně podepsal na vítězné trefě Devils.

Voráček byl v třetí minutě prodloužení vyloučen za hákování a za necelou půlminutu překonal brankáře Michala Neuvirtha bez přípravy z úhlu Adam Henrique.

Neuvirth poprvé kapituloval v 7. minutě z hole Josepha Blandisiho, jenž propasíroval za českého gólmana puk střelou mezi svýma nohama. Jediný gól Flyers vstřelil Shayne Gostisbehere, který bodoval v jedenáctém utkání v řadě, což je rekord mezi obránci-nováčky.

Jágrovu týmu to nešlo

Florida podlehla Nashvillu 0:5. Jaromír Jágr odehrál za domácí Pantery 16 minut a 40 sekund, do statistiky účasti na ledě si připsal jeden mínusový bod. Jeho tým vyslal na brankáře Cartona Huttona pouze 22 střel.

Asistence Radima Vrbaty nestačila Vancouveru k úspěchu v utkání s Torontem. Mladoboleslavský rodák přihrávkou zpoza brány pomohl skórovat Svenu Bärtschimu. Javorové listy nakonec vyhrály 5:2 a Vrbata odešel z duelu se třemi zápornými body.

Andrej Nestrašil vstřelil svůj devátý gól v sezóně. Branka odchovance Slavie, která přišla zhruba v polovině střetnutí, přinesla Hurikánům vedení 4:0 nad New Yorkem Islanders. Český útočník ve službách Caroliny při přečíslení dvou na jednoho těžil z přihrávky Joakima Nordströma. Ostrované vzápětí dokázali snížit na 2:4, ovšem dvě trefy Viktora Raska ještě před druhou sirénou pojistily domácím pohodlný náskok do třetí části. Carolina zdolala Islanders 6:3.

Skvělý návrat Pavelce

Hvězdný útočník Anaheimu Ryan Getzlaf vstřelil teprve svůj šestý gól v sezóně. Jeho zásah však měl pro Kačery velkou cenu. Dorážka na 3:2 ukončila prodloužení zápasu s Chicagem.

Zajímavý průběh mělo klání Washingtonu na ledě Dallasu. Po bezbrankové první třetině se domácím ve druhé části povedlo skórovat hned čtyřikrát, z toho dvakrát rozvlnil síť Tyler Seguin. Hosté se však nevzdali a ve třetí dvacetiminutovce začali dotahovat. Šest minut před koncem snížil André Burakovsky na 3:4, ale další změna skóre už nepřišla a Hvězdy se tak mohly radovat z vítězství.

Po téměř tříměsíční pauze se vrátil do brány Winnipegu Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec za 65 minut čelil 22 střeleckým pokusům Edmontonu a v řádné hrací době inkasoval jen z hole Matta Hendrickse po rychlé individuální akci. Během prodloužení gól nepadl, a tak přišly na řadu nájezdy. Také při nich se osmadvacetiletému brankáři dařilo. Ze tří šancí chytil dvě, nepřišel si na něj ani kanadský supertalent Connor McDavid.

Tomáš Hertl a Martin Hanzal vstřelili každý jednu branku v utkání San Jose s Arizonou. Žraloci vyhráli 4:1.

Výsledky NHL
Philadelphia - New Jersey 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Gostisbehere - 7. Blandisi, 63. Henrique. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.775. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Schneider (New Jersey).
Minnesota - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 32. Vanek, 60. Reilly - 7. Marchand (Krejčí), 32. Krejčí (Pastrňák), 47. Eriksson, 59. Chára. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.191. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Marchand (oba Boston), 3. Haula (Minnesota).
Florida - Nashville 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. a 54. Järnkrok, 9. Salomäki, 31. Neal, 48. Weber. Střely na branku: 22:28. Diváci: 15.591. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Neal, 3. Ribeiro (všichni Nashville).
Carolina - NY Islanders 6:3 (1:0, 5:2, 0:1)
Branky: 39. a 40. Rask, 18. Nash, 25. Hanifin, 30. Versteeg, 31. Nestrašil - 34. Tavares, 36. Leddy, 47. Martin. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16.520. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Nestrašil, 3. J. Staal (všichni Carolina).
Vancouver - Toronto 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky: 24. D. Sedin, 59. Bärtschi (Vrbata) - 25. a 25. Arcobello, 44. Leipsic, 60. Boyes, 60. Komarov. Střely na branku: 19:38. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Arcobello, 2. Leipsic (oba Toronto), 3. Miller (Vancouver).
Dallas - Washington 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)
Branky: 35. a 40. Seguin, 22. Janmark (Hemský), 27. Jamie Benn - 45. Ovečkin, 48. Justin Williams, 54. Burakovsky. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Nemeth (oba Dallas), 3. Kuzněcov (Washington).
Chicago - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 36. a 53. Seabrook - 45. Silfverberg, 49. Perron, 63. Getzlaf. Střely na branku: 23:44. Diváci: 22.107. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf (Anaheim), 2. Seabrook (Chicago), 3. Kesler (Anaheim).
Columbus - Ottawa 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 19. a 60. Jenner, 35. Atkinson, 55. Saad - 43. Ryan, 56. Ceci. Střely na branku: 40:35. Diváci: 16.164. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Jenner, 3. Atkinson (všichni Columbus).
San Jose - Arizona 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Tennyson, 19. Tierney, 51. Hertl, 59. Donskoi - 42. Hanzal. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Burns, 3. Tierney (všichni San Jose).
Edmonton - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 52. Hendricks - 28. Wheeler, rozh. nájezd Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta. Střely na branku: 22:33. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit (Edmonton), 2. Pavelec (Winnipeg), 3. Hendricks (Edmonton).