Nováková se ve Falunu vrátila na body, vyhrála opět Johaugová

Falun

Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila 21. místo v závodu na 10 km volnou technikou ve Falunu a poprvé od Tour de Ski v Lenzerheide na začátku ledna bodovala ve Světovém poháru. Stejně jako v sobotu na poloviční trati triumfovala Norka Therese Johaugová a připsala si čtrnácté vítězství v sezóně.

Therese Johaugová se raduje z vítězství.

Dvaadvacetiletá Nováková v závodě s hromadným startem ztratila na suverénku sezóny Johaugovou 1:05,2 minuty. Do elitní třicítky se mladá česká reprezentantka vrátila po pěti závodech.

Sedminásobná mistryně světa Johaugová si dojela pro 39. vítězství v kariéře a vyhrála desátý z třinácti distančních závodů v sezóně. Stejně jako v sobotu ji na stupně vítězů doprovodily její reprezentační kolegyně - druhá byla s odstupem 8,8 sekundy Heidi Wengová, třetí dojela opět Astrid Jacobsenová.

Sedmadvacetiletá Johaugová se dalším vítězstvím přiblížila rekordu své slavné krajanky Marit Björgenové, která v sezóně 2011/2012 nasbírala celkem 17 prvenství. Johaugová suverénně míří za premiérovým ziskem velkého křišťálového glóbu i díky absenci Björgenové, která v prosinci porodila syna a věnuje se mateřským povinnostem.