Detroit - Boston 6:5Mrázek pětkrát inkasoval, přesto slavil cennou výhru. Voráček asistoval

Inkasoval víc gólů než za poslední čtyři zápasy dohromady, přesto mohl v den svých 24. narozenin slavit v NHL další výhru. A velmi cennou. Hokejisté Detroitu udolali doma Boston 6:5 a vystřídali Medvědy na druhém místě tabulky Atlantické divize. Do statistik se v neděli zapsal i Jakub Voráček, který na ledě New Yorku Rangers přihrál na jedinou branku Philadelphie. Flyers prohráli v Madison Square Garden 1:3.

Brankář Detroitu Petr Mrázek se občerstvuje v zápase s Bostonem.

Mrázek obdržel v předešlých čtyřech utkáních celkem čtyři góly, přičemž dvakrát byl mezi hvězdami duelu. Tentokrát měl úspěšnost zákroků jen něco přes 77 procent, vybral si v zápase slabší chvilku, i tak měl ale nakonec důvod k radosti.

Boston vstoupil do duelu v Joe Louis Areně ve velkém stylu. Již po osmi vteřinách překonal Mrázka bleskově po vhazování Marchand. Zetterberg vzápětí srovnal, jenže Trotman ranou od modré znovu poslal hosty do vedení. Ve 13. minutě navíc Krejčí nahrál Erikssonovi a bylo to už 3:1 pro Bruins.

Domácí kouč Jeff Blashill zvažoval střídání českého brankáře, mezi třemi tyčemi ho ale nakonec ponechal a Red Wings předvedli parádní obrat. Dvakrát se trefil Darren Helm, na ledě řádil i Pavel Dacjuk, který dvakrát skóroval v přesilovce a překonal hranici 900 bodů v zámořské soutěži. Detroit jejich zásluhou otočil na 5:3, to však nebylo ještě zdaleka všechno. Raska poté nahradil v kleci Gustavsson a Medvědi dvoubrankovou ztrátu smazali. Nejprve snížil Seidenberg a po 38 sekundách závěrečné části vyrovnal ve vlastním oslabení Kemppainen.

Rozhodující moment přišel ve 48. minutě. DeKeyserovu střelu tečoval Zetterberg a Boston už na jeho zásah nedokázal odpovědět. Detroit tak přeskočil svého soupeře v tabulce Atlantické divize. Před Medvědy má náskok jednoho bodu, za vedoucí Floridou zaostává o tři body.

Voráček přihrál na gól, Letci ale padli

Flyers mají potíže s koncovkou. Vyjma střetnutí s Buffalem, které vyhráli 5:1, vstřelili za poslední týden v každém utkání maximálně dva góly. V neděli přicestovali na led newyorských Jezdců, kde dvě třetiny drželi naději na bodový zisk. Po čtyřiceti minutách prohrávali těsně 0:1, na vyrovnání ovšem v závěrečné periodě nedosáhli. Klíčové momenty celého utkání přišly v rozmezí 51. a 54. minuty, kdy Masona v brance dvakrát pokořil Stepan.

Letci se dostali ke slovu až v samém závěru. O čisté konto připravil Lundqvista deset vteřin před vypršením šedesáté minuty Schenn, jenž v početní výhodě po Voráčkově střele po ledě dorazil puk do sítě.

Philadelphia zvítězila v jediném z posledních šesti utkání a v tabulce Východní konference ztrácí na aktuálně osmou Tampu Bay šest bodů.

NHL:
Buffalo - Colorado 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Eichel, 5. E. Kane, 18. Reinhart, 59. Foligno - 23. Johnson. Střely na branku: 35:21. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Reinhart, 3. Eichel (všichni Buffalo).
New Jersey - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Schlemko. Střely na branku: 18:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Schlemko, 3. Zajac (všichni New Jersey).
Detroit - Boston 6:5 (2:3, 3:1, 1:1)
Branky: 15. a 27. Dacjuk, 3. a 48. Zetterberg, 24. a 32 Helm - 1. Marchand, 3. Trotman, 13. Eriksson (Krejčí), 32. Seidenberg, 41. Kemppainen (Krejčí). Střely na branku: 35:22. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 22 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zásahů měl 77,27 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg, 3. Helm (všichni Detroit).
Tampa Bay - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 40. Kučerov - 21. Fabbri, 58. Berglund. Střely na branku: 38:21. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (St. Louis), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Fabbri (St. Louis).
NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 51. a 54. Stepan, 6. Brassard - 60. B. Schenn (Voráček). Střely na branku: 30:22. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).