Rubriky:

NHL

Živě

Další česká inspekce v NHL. Kalous má plný notes úkolů od dvou trenérů

16. února 2016 08:30 - Praha

Sotva se vrátil Jaroslav Špaček ze zámoří domů, vyrazil na inspekční cestu do NHL další asistent reprezentačního kouče, Jiří Kalous. Bude sbírat informace jak pro Vladimíra Vůjtka směrem k mistrovství světa, tak i pro Josefa Jandače pro Světový pohár.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Letím s úkoly od obou trenérů, vzal jsem si dost silný notes," usmívá se Kalous. „Jsme domluveni na tom, co mám vyřešit a co u koho sledovat. Můj trip je naplánovaný tak, abych viděl jiné hráče než teď Jarda a měl možnost s nimi mluvit. Jde hlavně o kontakt," prozrazuje Kalous. Sledovat NHL zblízka, to je pro něj zkušenost k nezaplacení.

„V Detroitu mám už koncem týdne naplánované setkání se skautem pro Světový pohár Jirkou Fischerem, tam se pár dní zdržím. Chceme probrat důležité věci, navíc on vidí hráče v NHL každý den a názor takhle zasvěceného člověka bude určitě potřebný," podotýká Kalous.

Budou chtít hráči i na MS?

Prvním úkolem, který mohou usnadnit právě závěry inspekcí, bude 2. března nominace dvou brankářů a 14 hráčů jako základ týmu pro SP. „Nějakou kostru si každý z členů realizačního týmu už napsal, máme neshodu kolem dvou tří jmen, která by tam mohla být, nebo nemusela. V NHL už není sedmdesát českých hráčů jako dřív, ale třicet. Možná je pak jednodušší z nich vybrat. Ale máme i velmi kvalitní hokejisty v Evropě, o to je to zase těžší," uvažuje Kalous.

Zatímco na SP bude s radostí hrát nejspíš každý z oslovených, MS v Rusku proběhne na konci náročné sezóny a nelze vyloučit případné omluvenky. „Hráče, o které máme zájem, pozveme. Za sebe věřím, že budou mít chuť na obě akce," naznačuje Kalous. Pro hráče, kteří se nevejdou do první nominace na SP, může být přestupní stanicí v nominaci květnový šampionát. V červnu pak dostane jistotu pro turnaj v Torontu dalších šest hráčů do pole a jeden gólman.

Která utkání NHL Kalous uvidí
16. února
St. Louis - Dallas
Jaškin Hemský, Faksa
18. února
Vancouver - Anaheim
Vrbata
19. února
Calgary - Vancouver
Hudler, Frolík Vrbata
23. února
Detroit - Columbus
Mrázek, Kindl
25. února
Toronto - Carolina
Polák Nestrašil, Jordán
Martin Kézr, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..