Rubriky:

NHL

Živě

Gudas má v NHL další problém. Znovu tupě zaútočil na hlavu soupeře

17. února 2016 10:48 - Newark

Jen pět dní uplynulo od doby, kdy český obránce hokejistů Philadelphie Flyers svým důrazem poslal k ledu Daniela Catenacciho z Buffala, za což v zámoří sklidil ostrou kritiku. Že je Radko Gudas hodně tvrdý chlapík předvedl i v úterním duelu na ledě New Jersey (6:3). Tentokrát se jeho terčem stal Bobby Farnham, ani on úder ze strany nečekal. Gudase nejspíš stihne dodatečný trest od vedení NHL.

 

Julio Cortez, Profimedia.cz

V minulém týdnu si český zadák vyhlédl Catenacciho a za svůj nebezpečný hit dostal trest do konce utkání. Vedení NHL se jeho zákrokem dál nezabývalo, přestože i protihráči Gudase označili za idiota. Pětadvacetiletý Čech se o pouhých pět dnů později znovu neudržel a vrazil do útočníka Devils.

Uplynulo necelých devět minut hry, když Gudas ze strany sestřelil Farnhama. Šlo o nebezpečný zákrok přímo na hlavu amerického útočníka. Gudasův prohřešek najdete zde.

Puk byl v té chvíli na opačné straně ledu a ze záběrů je jasně patrné, že se z Gudasovy strany jednalo o úmysl. Rozhodčí ihned přerušili hru a pražskému rodákovi dali pětiminutový trest plus vyloučení do konce zápasu. Další postih může udělit vedení NHL, Gudas má totiž poměrně bohatý trestní rejstřík - nejen za bitky už letos nasbíral 86 trestných minut.

jis, Sport.cz

Měl by být Radko Gudas za zákrok na Bobbyho Farnhama suspendován?

Zrušit


Časová osa: NHL

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..