Colorado - Montreal 3:2Plekanec parádně přihrál na gól, ale Montreal znovu prohrál. Bodoval i Rozsíval

New York

I třetí venkovní zápas za sebou prohráli hokejisté Montrealu. V Coloradu sice dvakrát vedli i díky asistenci Tomáše Plekance na úvodním gólu utkání, ale nakonec podlehli 2:3. Asistence obránce Michala Rozsívala naopak pomohla Chicagu k vítězství nad New Yorkem Rangers 5:3.

Tomáš Plekanec oslavuje gól Montrealu, který ale nakonec prohrál v Coloradu.

Plekanec v první třetině rozjel rychlý protiútok tři na dva a od mantinelu našel parádní zpětnou přihrávkou najetého Andreje Markova, jenž pohotově zavěsil. Ve druhé třetině z velmi podobné akce dokonce v oslabení srovnal Erik Johnson.

Záhy sice po zaváhání brankáře Varlamova poslal hosty znovu do vedení Lars Eller. Jenže pak přišly chvilky coloradského Jeroma Iginly, který v přesilovce nejprve srovnal skóre a dvě minuty před koncem zápasu po efektní souhře celé formace vstřelil rozhodující gól.

Chicago slavilo výhru v Madison Square Garden nad New Yorkem Rangers především díky premiérovému hattricku Artemije Panarina. Nedraftovaný hráč, který na začátku sezóny bojoval o místo v kádru Blackhawks, se stal hlavním hrdinou utkání.

Čtyřiadvacetiletému forvardovi asistoval v přesilovce u branky na 2:0 i český obránce Michal Rozsíval. „Je to speciální hráč. Má výbornou střelu, je skvělý na puku. Je skvělé, že za svoji hru byl po zásluze odměněn. Je jedním z těch, kteří možná daleko přesáhli očekávání. Jsme rádi, že ho máme," vysekl Patrick Kane poklonu Panarinovi, jenž s 22 góly a 57 body vévodí statistikám nováčků NHL.

NY Rangers - Chicago 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Branky: 34. Hayes, 41. Brassard, 43. Boyle - 31., 58. a 59. Panarin (na první Rozsíval), 4. Desjardins, 50. Shaw. Střely na branku: 34:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Teräväinen (oba Chicago), 3. Hayes (Rangers).
Calgary - Minnesota 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky: 32. Engelland, 37. Jones, 56. Backlund - 11. Haula, 20. Zucker, 24. Koivu, 39. Pominville, 60. Coyle. Střely na branku: 28:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Minnesota), 2. Engelland, 3. Brodie (oba Calgary).
Colorado - Montreal 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 37. a 58. Iginla, 24. Johnson - 8. Markov (Plekanec), 27. Eller. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16 271. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Johnson (oba Colorado), 3. Markov (Montreal).