Rubriky:

NHL

Hokejový bůh, klaní se Jágrovi v Rusku. NHL ho asi bude muset vyhnat dřív, než ukončí kariéru

22. února 2016 10:24 - Moskva

Nejen zámoří udivuje Jaromír Jágr výkony ve svých letech, jeho posun na třetí místo v historické tabulce střelců NHL opěvují i ruská média. "Skvělý český útočník opět přepsal rekordy," uvedl internetový list Gazeta.ru. "Jágr navždy," napsal server Sportfakt.ru.

 

Alan Diaz, ČTK/AP

Sovětskij sport v komentáři pod titulkem Jágr Veliký píše o "největším, fenomenálním a geniálním úspěchu" českého útočníka. "Jágr je nejlepší z nejlepších," míní autor, který je hrdý, že slavná 68 hrála čtyři sezóny v Rusku. "Jestli existují hokejoví bozi, pak Jágr je jedním z nich," dodal.

"NHL asi bude muset Jágra vyhnat, on sám neskončí," cituje list Sovětskij sport kapitána Dallasu Jamieho Benna. "To, co předvádí v takovém věku, budí velký dojem. Je pořád výborný," uvedl kanadský hokejista na adresu bývalého spoluhráče, který nedávno oslavil 44. narozeniny.

Jágr v sobotním zápasu s Winnipegem nejprve dohnal a pak svým 742. gólem i předstihl Bretta Hulla, už jsou před ním jen Gordie Howe (801 gólů) a Wayne Gretzky (894). "Zdá, že je už nedostane. I když kdo ví," poznamenal Sport Express s tím, že se Jágr profesionalitou plně vyrovná Chrisi Cheliosovi, který hrával do 48 let, a svou vášní ke hře, uměním radovat se z každého dne s milovaným sportem, nemá sobě rovného.

"Kdyby Jágr nestrávil tolik sezón v Avangardu Omsk, Howea by asi již předehnal a Gretzkého by měl na dosah, ale zase jsme měli úžasnou možnost sledovat Jaromíra naživo," napsal Sport Express.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..