Jágr se Sýkorou zařídili výhru Rangers v Bostonu

NEW YORK

Útočník Petr Sýkroa si nadále podmaňuje New York. V sobotu vstřelil plzeňský odchovanec gól v základní hrací době a přidal rozhodující samostatný nájezd při výhře Rangers 3:2 v Bostonu. Dominik Hašek vychytal čisté konto při drtivé výhře Ottawy 7:0 nad Torontem, z vítězství se radoval i Tomáš Vokoun. Nashville i díky gólu a dvěma asistencím Marka Židlického porazil 7:2 Columbus.

Utkání Boston - New York Rangers musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefili čeští útočníci Jaromír Jágr a Petr Sýkora. Ex-plzeňský forvard si mimo vítězné trefy připsal i gól v základní hrací době.

Přitom Sýkora málem nájezdy ani nejel. Kouč Tom Renney si na novou akvizici nevzpomněl. "Pokud mám říct pravdu, tak jsem na něj trošku zapomněl. Byl na druhém konci střídačky," řekl Renney. Sýkora rozhodl utkání v šesté sérii samostatných nájezdů bekhendovou střelou.

Potřetí hrála letos Ottawa s Torontem a potřetí inkasovaly Javorové listy debakl. V sobotu si z Ottawy odvezly sedmibrankovou nadílku, na které se devíti body podílel první útok Heatley-Spezza-Alfredsson. Čisté konto v brance Senátoru vychytal Dominik Hašek. Pro českého olympionika to bylo 67. utkání s čistým kontem a téměř jednačtyřicetiletý Hašek se posunul v historických tabulkách před Patricka Roy. Ottawa v posledních třech vzájemných duelech nastřílela Torontu 23 branek.

Vokoun s Židlickým pomohli Nashvillu k výhře

Tomáš Vokoun vychytal Nashvillu výhru 7:2 nad Columbusem, po dvou gólech vstřelili Paul Kariya a Scott Hartnell. Gól a asistenci si připsal Marek Židlický, jednou nahrával Martin Erat.

Slovák Ladislav Nagy rozhodl v samostatných nájezdech o výhře Phonexiu 4:3 nad Edmontonem. V dresu poražených si jednu přihrávku připsal Radek Dvořák.

San Jose prohrávalo v Los Angeles už 0:2, pak ale zabralo a Joe Thornton 29 sekund před koncem základní hrací doby vybojoval prodloužení. V něm rozhodl o prémiovém bodu pro San Jose Patrick Marleau. Kanadský útočník při výhře 4:3 navíc získal dvě asistence.

Tampa Bay vyhrála 2:0 v Atlantě, góly vstřelili Fredrik Modin a Vincent Lecavalier. Čisté konto vychytal John Graham. Washington si poradil s Carolinou a vyhrál 5:2. Dvě asistence si připsal Alexander Ovečkin. Calgary porazilo Buffalo 4:1 díky gólům Regehra a Huseliuse z druhé třetiny.

Vancouver smetl Montreal šestigólovou první třetinou

Smršť spustili na domácím stadiónu hokejisté Vancouveru, kteří v první třetině nasříleli Montrealu šest gólů. Po pěti brankách se z branky poroučel nešťastný José Theodore, náhradník Christobal Huet  ve zbytku třetiny i zápasu inkasoval už jen jednou. Vancouver porazil Canadiens 6:2.

Jediný gól stačil Anaheimu k výhře nad Floridou. Vítěznou trefu zařídil už v úvodní minutě Kunitz, zbytek utkání diváci na Arrowhead Pondu už na branku čekali marně. Čisté konto vychytal Jean-Sebastian Giguere.

Lang rozhodl o výhře Detroitu

Utkání Colorada proti Detroitu byla v minulosti velice vypjatá, v sobotu měla navrch Rudá křídla z Detroitu. Colorado od začátku tahalo za kratší konec, přestože na rychlý gól Pavla Dacjuka bleskově odpověděl bitkař Ian Laperriere.

V 18. minutě po otočce nahodil před branku Mowers a Švéd Thomas Homström před brankovištěm šikovně usměrnil puk za záda Davida Aebischera. Navíc o minutu později vystřelil v přesilovce Mathieu Schneider a od brusle bránícího Briseboise skončil kotouč za zády švýcarského gólmana potřetí.

Laviny odpověděly také v početní výhodě. Veterán Andrew Brunette tečoval střelu Briseboise a snížil. Vyrovnání zařídil střelou od modré čáry další velezkušený hráč - obránce Rob Blake. Vedení Red Wings vrátil Robert Lang, který využil dvojnásobnou přesilovku v závěru druhé třetiny. Gól českého forvarda byl nakonec vítězný, Avalanche nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře.

Eliáš přispěl k výhře

New Jersey porazilo Ostrovany z New Yorku 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězný gól vstřelil mladíček Zach Parise, trefil se i Patrik Eliáš. Český útočník vstřelil gól i v základní hrací době, v 47. minutě využil přesilovku. V dresu poražených jednou nahrával Radek Martínek.

Zápas Pittsburghu s Philadelphií přinesl dramatický průběh. Favorizovaní hosté se s outsiderem trápili. Po vedoucí přesilovkové brance R.J. Umbergera, na kterou přihrával v premiéře za Flyers Petr Nedvěd, přišla pojistka až v závěru. Další faul Penguins potrestal v 55. minutě Jeff Carter. Naději vykřesal vzápětí Armstrong, ale vyrovnat se Pittsburghu už nepodařilo.

New Jersey - New York Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 16. Brylin, 47. Eliáš, rozh. nájezd Parise - 51. Šatan (Martínek), 54. Parrish. Z8sahy brankářů: Brodeur 39/2 - DiPietro 37/2. Diváci: 18 852.
Pittsburgh - Philadelphia 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Armstrong - 6. Umberger (Nedvěd), 55. Carter. Zásahy brankářů: Fleury 26/2 - Esche 33/1. Diváci: 17 132.
Colorado - Detroit 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Laperriere, 22. Brunette, 54. Blake - 1. Dacjuk, 18. Holmström, 19. Schneider, 40. Lang. Zásahy brankářů: Aebischer 32/4 - Legace 23/3. Diváci: 18 007.
Los Angeles - San Jose 3:4 po prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Cowan, 4. Parros, 53. Corvo - 10. G. Stevenson, 19. Cheechoo, 60. J. Thornton, 65. Marleau. Zásahy brankářů: Garon 33/4 - Nabokov 18/3. Diváci: 18 118.
Boston - New York Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Sturm, 33. Stuart - 23. a rozhodující samostatný nájezd Sýkora, 8. Ward. Zásahy brankářů: Thomas 29/2 - Lundqvist 31/2. Diváci: 17 565.
Ottawa - Toronto 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: 1. a 29. Alfredsson, 35. a 46. Fisher, 18. Heatley, 20. Schäfer, 23. Spezza. Zásahy brankářů: Hašek 23/0 - Belfour 41/7. Diváci: 20 093.
Atlanta - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 19. Modin, 53. Lecavalier. Zásahy brankářů: Lehtonen 24/2 - Graham 20/0. Diváci: 18 704.
Washington - Carolina 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 15. Willsie, 19. Pettinger, 38. Clymer, 57. Laich, 60. Clark - 50. Cole z trestného střílení, 52. Brind'Amour. Zásahy brankářů: Kölzig 33/2 - Gerber 26/4. Diváci: 16 050.
Nashville - Columbus 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)
Branky: 31. a 47. Hartnell (na druhou Židlický), 20. a 54. P. Kariya (na druhou Erat), 22. Perreault (Židlický), 46. Židlický, 54. Hordichuk - 9. Letowski, 54. Berard. Zásahy brankářů: Vokoun 29/2 - Leclaire 48/7. Diváci: 15 416.
Calgary - Buffalo 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 9. D. McCarty, 21. Regehr, 33. Huselius, 59. Donovan - 15. Afinogenov. Zásahy brankářů: Kiprusoff 30/1 - Biron 36/3. Diváci: 19 289.
Phoenix - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 14. Comrie, 40. M. Johnson, 57. Saprykin, rozhodující sam. nájezd Nagy - 16. Smyth, 46. Laraque, 51. J. Smith (Dvořák). Zásahy brankářů: Joseph 27/3 - Markkanen 29/3. Diváci: 17 799.
Vancouver - Montreal 6:2 (6:0, 0:1, 0:1)
Branky: 1. B. Morrison, 2. Burrows, 5. Öhlund, 13. Näslund, 14. H. Sedin, 14. Linden - 43. Rivet, 59. S. Koivu. Zásahy brankářů: Auld 26/2 - Theodore 11/5, Huet 17/1. Diváci: 18 630.
Anaheim - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Kunitz. Zásahy brankářů: Giguere 30/0 - Luongo 31/1. Diváci: 17 011.
4. Edmonton4825617157:15056
5. Minnesota4722421133:12148
Pacifická divize:
1. Dallas4730215154:12762
2. Los Angeles5029318174:15661
3. Anaheim4621916132:12851
4. San Jose4522617142:13850
5. Phoenix4824222138:14950
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.